REKLAMA

 

REKLAMA

 

ZDIEĽAŤ TÚTO STRÁNKU NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

 

Ťažká Osteochondróza chrbtice

« naspäť na zoznam tém
Autor: Anna
Dátum: 15.05.2010 - 18:13

Prosím vie mi niekto poradiť čo je vlastné osteochondróza? Tu som sa dočítala iba toľko, že je to odumieranie kostnej hmoty. Mám ťažkú osteochondrózu C chrbtice C2 / 3so znížením interv. štrbiny na cca 1mm, C 4 / 5 / 6 / 7 TH 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 Schmorlov uzol kaudalnej hrany TH6. drobná def. spondyloza TH4 - 10. Zistili mi to asi pred 10 rokmi a stále sa to zhoršuje, teraz mám také bolesti, že tie mi znepríjemňujú život som na PN, ale pre lekárku asi toto nie je dôvod, nemôžem robiť ťažkú fyzickú prácu, nakoľko dostávam silné bolesti, ktoré si potom liečim tabletkami od bolesti. Lekárka stále trvá, že toto nie je dg., aby človek maródoval, posiela ma sústavne k neurologičke, ale tá ma odbije, že ona ma na PN nenechá, prosím poradte mi, aký lekár má toto ochorenie na starosti, pretože ja už si prácu v mojom veku nenájdem nakoľko som prišla o prácu počas dlhej PN. Firma sa presťahovala a mňa prepustili.

Za každý príspevok veľmi pekne ďakujem, Ana1.

Reagovať na úvodný príspevok

najstaršie hore najnovšie hore

Autor: janka  E-mail
Dátum: 30.08.2014 - 14:44

Th s kyfotuzaciovc useku s blokovanym tiel stavcov c 5 c6 v segmente c5 c6 aj c6 c 7 medialna az lavostranna protuzia disku s dozralny, zasahovanim do spin kanala 2 mm dakujem

Autor: janka E-mail
Dátum: 02.10.2014 - 18:07

Hjjhgf

Autor: Ant.
Dátum: 27.08.2014 - 10:54

Dobry deň. Ja som si dala napraviť prvy krčny stavec. V tom čase som bola aj objednana na MRI chrbtice kde mi bolo zistene že mam blokove postavenie stavcov C4-C7, prejavy interverteb. osteochondrozyC3-C7, C3 / 4 a C4 / 5 vyklenutie disku sprevadzane osteofitmi, sposobuju tlak na duralny vak, C6 / 7 protruzia disku, po obvodoch schmorl. uzly atď. Keby som mala urobene MRI pred napravou Atlasu, tak by som nešla, bala by som sa z poškodenia miechy. Od tej doby som nemala problemy. Ja som sa dohodla s p. dr na termine, T. č 257 312 550

Autor: Ant.
Dátum: 27.08.2014 - 09:56

Napravu krčneho stavca, robi Renata Filipova-Atlas profilax.

Autor: Katina E-mail
Dátum: 05.09.2013 - 13:14

Mila Anna. Nemožem Vám nepreposlať svedectvo mojej priateľky, ktorá absolvovala posunutie atlasu (najvrchnejsieho stavca krcnej chrbtice) do spravnej polohy. Pise: "Bála som sa, že mi bude celý život hučať v hlave. Išla som na to vylučovacou metódou. Buď je to od infekcie, alebo je to funkčný problém. Mám takú priležitosť, že je tu pani doktorka z Prahy, tak to využijem. A ono sa začali následne zlepšovať ďalšie veci. Hneď na mieste: povolenie krčných stavcov, uvoľnili sa mi trapézy, zlepšila sa výrazne rotácia hlavy, tinitus sa vytratil a “vyrástla” som o pol centimetra (to mi manžel zmaral). Ihneď prišlo uvoľnenie ramien, bolesť chrbtice v krížovej oblasti zmizla. Mimika sa mi uvoľnila, nemám také napätie v tvári. Krčná chrbtica je zničená: 4. , 5. , jeden stavec má aj niečo odlomené, stavce mi tlačia na durálny vak a teda miechu. (Starala som sa o starých ľudí a dvíhala ich... ) Verím, že postupne sa mi tie stavce dobrým stabilizovaným držaním tela začnú dostávať tiež do normálu.
15 rokov potvrdena RTG osteochondroza v krížovej oblasti mi robila problém, že som sa s bolesťami dvíhala a vzrovnávala z predklonu. A dnes nemám trpnutie, v noci bolesti, nemusím si prikladať na chrbticu teplé veci, nemám útlak nervov a ciev ktoré zásobujú končatiny.
Ďalšie veci sa objavili neskôr. Napríklad už môžem kľačať, mala som predtým silné bolesti, dvíhala som sa za pomoci rúk. Po celodennej záťaži som predtým nevydržala do večera dlhšie stáť na nohách, musela som si robiť trakcie na bedrovú oblesť (dala som si pod brucho večer pred spaním vankúše, 20 minút som takto zohnutá ležala aby sa mi uvoľnili stavce a cievy) , dnes stojím bez problémov aj celú noc. Môžem prať koberce dlhodobo zohnutá nad vaňou. To všetko som predtým robila s veľkou námahou, alebo kvôli bolesti vôbec. V kostole som už len stála. Pri praní a zaváraní som potrebovala dlhé oddychy, zdalo sa mi, akoby som sa lámala v krížovej oblasti a bolo to veľmi bolestivé. Prekladala som nohy z jednej na druhú, lebo som pre bolesť nemohla dlho kľudne stáť. Teraz to zvládnem ľavou zadnou. Akoby som žiaden problém nikdy nemala.
Ako decku mi lekári hovorili, že nemám dobré držanie tela. Nosila som schanzov golier. Po absolvovaní atlasu som sa narovnala, držanie tela sa zlepšilo, čo aj cítim a neupozorňujú ma známi, že držím hlavu nabok. "
Skuste si pozriet stranku atlasprofilax. cz, tam je mnozstvo informacii o tom. Mnohým z nás táto metóda pomohla. Nech sa Vam dari najst spravny sposob. Katina

Autor: Milka  E-mail
Dátum: 05.05.2014 - 20:35

Dobrý večer Katina, reagujem na Váš príspevok zo septembra minulého roka. Som pred rozhodnutím ísť alebo neísť na naprávanie atlasu jednou lekárkou z Čiech. Mám z toho zákroku strach. Prosím ozvite sa mi na mejl, rada by som sa Vás na niektoré veci opýtala. Ďakujem vopred Milka

Autor: Martina
Dátum: 02.09.2013 - 15:14

Prosím o vysvetlenie a súvis s bolesťami, ktoré vraj nie sú podložené mojim nálezom. Som 2 roky po výmene 2 platničiek C4 / C5 / C6 Almas 5 mm a 1 platničky ACDF C6 / C7 PEEK. Dlhšiu dobu asi 3 roky som mala po záťaži bolesti v pravej časti sedacieho svalu, no nevedela som kam s tým ísť. Tento rok som sa po zhoršení stavu a pocitu zaseknutia v krížoch skončila v nemocnici a s neuroligičkou všetci jednotne tvrdia, že môj nález: Minimálna esovitá skolióza Th, hyperkyfóza Th, Intervert. osteochondróza II. st, Spondyloza Th I. -II. st, Osteochondrosis L4-5-S1 gr. I. im nezodpovedá mojim pretrvávajúcim bolestiam a kôli nezlepšovaniu stavu navrhujú návštevu odd. chronickej bolesti, ale ja nechcem brať opiáty! Ďakujem za vysvetlenie alebo či som hypochonderka?

Autor: olga E-mail
Dátum: 15.12.2013 - 11:15

Dobry den, velmi pekne vas chcem poprosit o info, kde a kto by mi mohol napravit atlas. Mam obrovske bolesti sije, trapezov, trpnutie ruky ap. Kontakt by som prosila na adresu utulokrk@gmail.com

Autor: Inge E-mail
Dátum: 23.01.2014 - 13:28

Dobrý deň pani Martinka,

nemôžem nereagovať na váš príspevok, nakoľko som takmer po rovnakom zákroku a mám skoro na vlas rovnaké symptomy, nálezy ako vy. Môj operatér je toho názoru že človek s postihnutou krčnou chrbticou má na 90% problém aj v driekovom, resp. krížovom segmente Robil Vám niekto MRI vyšetrenie LS (krížovo-driekovej) chrbtice? Ja som sa po rokoch konečne dopracovala k tomu, že sa niekto začal zaoberať tým, že moje boelsti nie sú iba lokálne a momentálne čakam na kompletne MRI celej chrbtice. Môžem vás uistiť, že isto nie ste hypochonder ani simulant! Záleži iba na tom, akému lekárovi sa dostanete do rúk, lebo nie každý lekár má snahu človeku pomôcť a a ak sa pomoci dočká, jeho diagnóza je žiaľ už chronická! : (... Prajem vám všetko dobré a hlavne hlavu hore, lebo ako sa hovorí:"Nádej umiera posledná" :)
S pozdravom Inge

Autor: gima
Dátum: 04.09.2014 - 14:57

Tak uživajte kolafit a cviky na podporu drzania vzpriamenej chrbtice. Mam aj zakupeny stroj z najtky (carefure) ktory ma ultraziarive svetlo na uvolnenie svalov Krcnej chrbtice a po posunuti cudlika masiruje a citit jemne brnenie.

Autor: Igor  E-mail
Dátum: 20.07.2014 - 12:31

Pekn. den p. Martinka prosím ako vám je po vymene platničky ale pekne prosím PRAVDU, JA MáM c / 3-4- a C / 6, 7 hoci som byv, zdravotník hovoria mi byvalí pacienti po oper. krčnej chrbtice ža sa maju horšie ako pred operáciou, prosím je to pravda? dakujem vám za odpoved. Pekne prosím o odpoved. Alebo do správy na FB-idor Danko st. Ešte raz vám dakujem pekne.

Autor: gima
Dátum: 04.09.2014 - 15:03

Nechodte na operaciu, je to velke riziko. Pretaty sval alebo platnicka. To radsej vyskusajte akupunkturu, masaže, plavanie, hipoterapiu atd. Svetelnu terapiu alebo zakupenim masazneho pristroja a kvalitneho zdravotneho matraca.

Autor: Annka E-mail
Dátum: 21.07.2013 - 19:07

Dobrý deň pani Anna, píšete, že neviete na koho sa máte obrátiť. Mne dal všetky vyšetrenia včetne MR urobiť môj ortopéd. Pred 5rokmi som zistila, že mam osteochondrózu chrbtice, čo mi vyvolávalo veľké bolesti. K liekom, ktoré mi potom predpísal neurológ užívam tzv. Trojuholník zdravia, ktorý mi odbúral bolesti, upravil mi imunitný systém, zmiernil mi tlaky do konečníka a tiež môžem sedieť aj hodinu za počítačom. Za túto kvalitu môjho života ďakujem zrovna výrobkom, o ktoré ak budete mať záujem sa môžete dozvedieť viac, prípadne ich budete môcť aj užívať. S pozdravom Anna

Autor: Toňa
Dátum: 30.06.2013 - 14:43

Dnes som tyzden po naprave stavca Atlas. Prestalo drazdenie carpalneho tunela t. znm. ruky prestali boliet. Narastla som o pol cm. nemam obmedzene pohyby hlavou, zlepsil sa mi spanok, uvolnili sa mi trapezy t. znm. slachy na krku a ramena mam volne, mimicke svaly okolo oci volne a krizova oblast-vysledky z RTG z pred 15 rokov svedcia o osteochondroze sa uvolnila, citim ze trpnutie a bolesti hlavne vecer po celod. zatazi uz nemam. Neviem ci krize maju suvis s hrubym crevom ale zlepsilo sa aj vyprazdnovanie. Som stastna ze mozem sa pomocou tohto fora podelit o radost zo zleps. zdr. stavu.

Autor: ludmila velichová E-mail
Dátum: 19.04.2014 - 17:33

Prosím o pomoc, kde Vám robili nápravu stavca Atlas, mám obrovské problémy s krčnou chrbticou, už mi nič nepomáha, vyskúšala som toho veľmi veľa, okrem metódy profilax. Ďakujem veľmi za kontakt na Vášho lekára, ktorý Vám pomohol. Ľudmila

Autor: radoslav
Dátum: 26.08.2014 - 21:29

Dobry večer mam dlhodobe problemi s krčnou chrpticou mam diagnozu osteochondrosis c5 c6 spondilartroticke zmeni o čo vlastne ide aki liek mam použivat dakujem použivam od bolesti zaracet

Autor: Lia E-mail
Dátum: 27.08.2014 - 07:24

Pri problémoch s krčnou chrbticou Vám pomôže používanie medenej šatky. Meď lieči, je proti bolesti, uvoľňuje kŕče svalov okolo stavcov a je to tepelná terápia. Šatka sa obviaže okolo krku. Viac info na e-maily.

Autor: Maria Lattova E-mail
Dátum: 16.09.2015 - 15:34

Chcela by som sa spytat, čo je to medena šatka a kde sa da kupit
S vdakou

Autor: Toňa
Dátum: 27.06.2013 - 21:40

Este nieco, osteofity som mala, je to vraj ukladanie vapnika a soli tam kde nema. Zly metabolizmus a ten sa vraj da vylepsit stravou.

Autor: Igor E-mail
Dátum: 15.01.2014 - 11:02

Zdravim, Tona. Povedste velmi prosim ako vam podarilo odstranit osteofity? S pozdravom, Igor

Autor: Toňa
Dátum: 27.06.2013 - 21:34

Ahojte, pozrite si a zadajte, nazory lekarov na atlas profilax. Len v kratkosti, osteochondrozu mam aj ja v križovej oblasti riešila som to primitivne, keď som mala bolesti, nebrala som lieky, ale pred spanim som dala vankuše pod brucho a nechala som stavce uvolniť na dvadsať minut aby nezatlačali nervy a cievy ktore zasobuju aj dolne končatiny. Rano som bola mobilnejšia. Teraz som pochopila po napraveni stavca atlas, že moja pokrivena chrbtica a ine zdrav. problemy mali svoju pričinu.

Autor: M E-mail
Dátum: 15.01.2014 - 23:00

Dobrý deň, prosím Vás kde Vám naprávali stavec atlas?

Autor: Nada
Dátum: 25.06.2013 - 14:38

Dobry den, ja mam podobny problem: Os chrbtice rovna, lordoza napriamena. Stavce C3, C4, C5, C6 v blokovom postaveni, intervertebralny priestor C3-C4 a C5-C6 zuzeny so sklerozou prilahlych krycich plosiek a s okraj. osteofytmi. V oblasti AC zhybu artroticke zmeny s okrajovymi kaudalne cnejucimi osteofytmi. Okraj glenoidnej jamky osteoskleroticky zhrubnuty, zachyteny skelet bez destrukcie. Rtg. znamky omartrozy. Artroza AC zhybu. Intervent osteochondroza C3-C4a C5-C6. Takze citim s vami, lebo aj ja viem co to je za bolest.

Autor: Maroš E-mail
Dátum: 24.06.2013 - 13:34

L5 / S1: 2. priestor od spodu. Pokrocila osteochndroza a takmer zaniktnutym medzi stavcovim priestorom a znameni modic 2. dorzalne ostefity. st. p. hemilamektoni vpravo operaci disku a foraminotomiii L5 / S1 VPRAVO. T. c. viditelna recidiva hernie disku paramedialne vpravo prominujuca do 8mm. Znizene lateralne recessy pravy vyraznejsie s kompresiou korena S1dx vlavo disk v kontakte s korenom S1 l. sin duralny vak AP siroky 5, 5mm poskotrasne viditelne znamky postoporecnej fibrozy v priebehu operacneho kanala v oblasti praveho laterarneho recessu v okli korena S1 I. dx a v oblasti praveho neuroforamenu v okoli korena L5 I. dx. spondilartroza neuroforamenou. Som dva krat po operaci, dakujem jana.

Autor: Božka E-mail
Dátum: 07.04.2013 - 13:43

Milá pani Anna neviem koľko máte rokov ja mám 34 a uš sedem rokov do zadu mám neustále tie bolesti a taký problém ako vi verím vám je to strašne bolestive boli neustále vo dne, v noci nemožte vikonávať fizycku prácu ak ano tak si to dvojnasobne odkrutite v bolestiach ozaj je to tak verím vám pretože ja sama to mám ale ten kto to nezažil tak to nevie pochopiť ja tieš navštevujem neurologa a začali ma uš bolieť aj kolená tak chodím aj na ortopediu stále ten kolobech ale nikto mi nevie pomocť kedže mám malo rokov tak ešte potrebujem pracovať mám male deti potrebujem fungovať mám strašne veľke obavi čo to len somnou bude dalej a na vašom mieste by som určite zmenila doktorov ved ak človek nieje schopný robiť tak len tak bezdovodne neide na PN. Takže prajem pevne nervy s tými doktormi ani ja som nemala to šťastie tieš som natrafila na takých doktorov ktorý si zmylili zamestnanie ale išla som inam takže to je moja rada. Prajem pekný den

Autor: Dana
Dátum: 01.04.2013 - 18:48

Dobrý deň, aj ja by som veľmi pekne poprosila o vysvetlenie diagnózy.
Sinistrokonvexná skolióza. Osteochodróza L1 / 5 / S1, incip. osteochondróza Th 12-3, spondylartróza L4 / 5 / S1.
Spondylolistéza v seg. L5 / S1 s ventrálnym posunom L5 o 3 mm.
Ďakujem.

Autor: Jana
Dátum: 08.06.2012 - 08:15

Prajem vám pekný deň. Aj ja by som potrebovala poradiť s prekladom odborných výrazov. Mala som pracovný úraz a podľa snímok mám takúto diagnózu: Cocarthrosis gr. 1 - 2. 1. dx. Fibrostóza ilickej kosti vpravo. Gonarthrosis gr. l l. sin. Exostóza v úpone šľachy 4. hlavného svalu na patellu. Kyfoskolioza C chrbtice, osteochondróza a hyperspondylóza C4-C7. Spondylartróza C7-THl. Veľmi dúfam, že si niekto nájde čas na vysvetlenie, pretože lekár ma poslal domov bez vysvetlenia a bez liekov a dal mi kontrolu o 10 dní. Neviem vlastne čo mi je a či treba vyhľadať odborníka. Ďakujem, Jana.

Autor: duranova katka E-mail
Dátum: 27.02.2012 - 12:46

Diagnoza - lahka az stredne pokrocila deformacna spondyloza L1-4, incip. L4-5, osteochondroza L5-S1, pricom L5 je prechodny stavec LS oblasti. Dolozim len tolko, pokial chodim je dobre, ked sadnem brni mi cely zadok a mam bolesti v pravej dolnej casti. A to ma caka 17 hodinova cesta autobusom. Ake je to vazne? Duranova

Autor: Valerián Valášek E-mail
Dátum: 03.02.2012 - 10:59

Som lekár - rádiológ. Osteochondróza je degenerácia medzistavcovej platničky, ktorá podmieňuje druhotné zmeny na krycích plochách susediacich stavcov (tieto zmeny sa nazývajú aj Modic I, II alebo III, hlavne pri MRI zobrazovaní). Ťažká osteochondróza vedie k bolestivosti a zníženiu hybnosti chrbtice v danom úseku, môžu sa pridružiť tiež postihy vystpujúcich koreňov miešnych nervov v príslušnom segmente chrbtice a na svete je hotová neurologicko-ortopedicko-rádiologická diagnóza. je pravda, že na maródku to nie je, ale lekárka by mala zohľadniť aj bolesti. Predpisovať lieky tlmiace bolesť dlhodobo vedie k poruchám vnútorných orgánov a iným problémom. Žiaľ legislatíva, bodovanie diagnóz často nepustí vypísať na PN ani s takýmito "celkom bežnými" diagnózami, ktorými trpí značná časť populácie nad 40-50 rokov, neraz aj mladší jedinci. Želám starostlivý prístup k Vašim problémom, niekedy je treba zmeniť lekára.

Autor: Anna E-mail
Dátum: 25.07.2013 - 16:55

Pán doktor, kam sa obrátiť, na ktorú svetovú stranu? Chodím z nemocnice / neurológia / do nemocnice inej, k inému neurológovi, ortopédovi ... a bolesti veľké ... som už na dôchodku, tak aspoň PN mi nemusia písať, ale mám len 58 rokov, vždy som sa dostatočne hýbala, športovala ... bolesti v krížoch prechádzajú do kĺbov, tŕpnu mi nohy ... suma sumárum: viacetáž. Osteochondrose a spondylathrose ... ako ďalej? Ďakujem, vďačná A. K.

Autor: anka E-mail
Dátum: 16.08.2011 - 07:50

Dobry den. Aj ja by som potrebovala radu ak je to mozne. Zaver z MRI - prehlbena lordoza a interverbalna spondylartroza a osteochondroza segmentov L 3-4, L 4-5, L5-S1 ventrolisthesis L-5. Bulding disku L 4-5 s miernou kompresiou korenov L 5 bilat. 1 stupna ... lavostranna mediolateralna az foraminalna hernia disku L-5 S-1 typu protruzie s kontaktom na lavy koren S-1 1.-2. stupen. Mozte mi to pretlmocit do zrozumitelneho jazyka? Vie niekto, ci by bolo mozne s touto dg. poziadat o invalidny dochodok? Prosim cim skor. Vopred vam dakujem. Anka

Autor: Dagmar
Dátum: 04.08.2011 - 09:59

Skúste si zaobstarať iplikátor, pomáha pri bolestiach.

Autor: Maria
Dátum: 02.06.2011 - 13:12

Dobry den. Potiaze s chrbticou ma sprevadzaju takmer od detstva, teraz mam 48 rokov. Chcem Vas pekne poprosit o vysvetlenie nalezu MR LS chrbtice: Th 10 / 11 znizenie iv strbiny, s nepravidelnymi krycimi platnickami, protruziou disku ventralne a lateralne, bez evidentneho presahovania dorzalne. Dehydratacia diskov L3 / 4-L5 / S1, so znizenim iv priestorov. L3 / 4 cirkularne vyklenovanie disku o cca. 4 mm, s naliehanim na dur. vaku, v mieste odstupu L4 bilat., bez ich kompresie, forameny volne. Mierne zmnozenie intraartik. tekutiny vo fazet. klbikoch. L5 - dorzolateralne vyklenovanie disku o cca. 4 mm, s anularnou trhlinou (hyper S1 v T2 v zadnej casti disku), diskretne viac dolava, s kontaktom na dur. vaku v mieste odstupu L5 bilat., a v kontakte na priebeh korena L4 1. sin. Mierne zuzeny ľ. neuroforamen. Incip. zmeny na fazet. klbikoch. L5 / S1 len diskretne presahovanie za okraj stavca, s kontaktom az miernym tlakom na dur. vaku, v mieste odstupu S1 l. dx. , forameny volne. Zaver: Incip. osteochondroza Th 10 / 11, L3 / 4 - L5 / S1. Protruzie diskov L3 / 4 - L5 / S1, s kon taktom na dur. vak, vs. v kontakte na priebeh L4 1. sin. Jemne zmeny L3 / 4 - L5 / S1 charakteru Modic II. - ciastocne I. Dakujem pekne. Maria

Autor: maria E-mail
Dátum: 06.05.2011 - 22:02

Dobry den, bola som na magnetickom vysetreni a dostala som tento zaver: chondrozs sz osteochondroza cervicalis precip. C3, 4, 5 s protruziami viac dorzalne, vyraznejsia C5 paramedialne vlavo tanguje miechu t. z bez myelopatie. Sekund. zuzenie NF C3-4 C5-6 sin., kde moze dochadzat k iritacii nervovych korenov C4, 6 sin. Mierna dextroskolioza C chrbtice a vyrovnana krcna lordoza pri blokovani stavcov C3-6. 1CD Dlhsie som vykonavala namahavu pracu, mam velke problemy s rukami a strasne ma picha medzi lopatkami, mohli by ste mi to vysvetlit a poskytnut nejake rady, ako by som to mohla liecit? Za odpoved vam srdecne dakujem.

Autor: repenitka E-mail
Dátum: 26.02.2011 - 13:03

Existují takové stránky pro pacienty s touto nemocí v ČR. Mohla bych poprosit o odkaz? Nemohu nic najít. Děkuju a zdravím.

Autor: cyril
Dátum: 01.02.2011 - 17:04

Ostechondroza je vlastne zvapenatenie platniciek, pricom jednu platnicku mate aj vyrazne znizenu (v pripade pretr. tazkosti treba ist na konzultaciu k neurochirurgovi). Tym, ze platnicky zvapenateju, neplnia svoju funkciu, netlmia a mozu aj obmedzovat pohyby, ktore vykonavate a preto tie bolesti, su to vlastne u Vas vaznej. degen. zmeny. Nedajte sa, pytajte si rehabilitacie, rozhodne mate pravo marodit, zmente neurologa a chodte k takemu co ma zaujem Vas liecit, pripadne k ortopedovi, zvlast ked vykonavate tazku fyzicku pracu, v dosledku coho sa tieto degener. zmeny urychluju. Pisete, ze nalez Vam bol zisteny pred 10 rokmi? Pytajte sa na konrolne vysetrenia, to Vas este nikto neposlal? Najlepsia bude mag. rezonancia, ak bude pozitivny nalez mate narok poziadat o invalid. dochodok. (protruzia, hernia disku, spinal. stenoza atd. ) Drzim palce, bojujte o svoje zdravie a napiste, odpoviem, poradim.

 

REAKCIA NA ÚVODNÝ PRÍSPEVOK

Meno:

E-mail:


email nie je povinný

Upozornenie, prečítajte si!

  • Používajte medzery, čiarky, bodky, nerobte gramatické chyby.
  • Nepíšte všetko veľkými písmenami, nepoužívajte vulgarizmy.
  • Vetu začnite veľkým písmenom, ukončite bodkou, otázku otáznikom.
  • Prečítajte si pravidlá prispievania. Príspevok by sa mal podobať na slušný list.
TEXT PRÍSPEVKU

Kliknutím na tlačidlo "Odloslať" súhlasím s pravidlami prispievania.