REKLAMA

 

REKLAMA

 

ZDIEĽAŤ TÚTO STRÁNKU NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

 

Cenník u zubára - koľko ste za čo platili

« naspäť na zoznam tém
Autor: Juraj
Dátum: 13.07.2010 - 18:05

Ahojte, napíšte koľko ste za čo platili u zubára a v akom meste. Takto vznikne fórum, kde si budeme môcť porovnať ceny a zistíme, čo asi môžeme za aké úkony očakávať, nezabudnite pridať aj lokalitu.

Reagovať na úvodný príspevok

najstaršie hore najnovšie hore

STRÁNKOVANIE
začiatok | 2 | 3 | 4 |

Autor: Milan E-mail
Dátum: 15.10.2014 - 15:07

Nuž ceny sú od nás velmi daleko, dnes som dostal zubnú náhradu a doplácal som 84ečiek, pred tromi rokmi som dostal takú istú za 20ečiek tak vie mi niekto povedať, že prečo, podotýkam, že niet rozdielu, sú rovnaké len cená je horibilná

Autor: Sara
Dátum: 26.09.2014 - 17:46

Ešte som zabudla malý detail k príspevku mnou uvedenému pre 2 minútami, vraj ak by som prišla o 1 hod. neskôr, hnis by mi padol do srdca a som mŕtva.

Autor: Katka
Dátum: 13.10.2014 - 13:26

Vazeni. Neda mi nereagovat na vase pocity a skusenosti. Treba si hlavne zistit, ci je zubny lekar zmluvny s poistovnami (a hlavne s tou Vasou) , alebo s poistovnami zmluvy uzavrete nema. Pokial zmluvy nema, tak platite "na drevo" za vsetky ukony vratane tej ciastky, ktoru by mu inak preplacala poistovna + doplatok pacienta. V kazdom pripade treba zohladnit nehorazne peniaze, ktore musi on vrazit jednak do vybavenia ambulancie, zariadenia, vysokych cien za hmoty, dezinfekcne prostriedky, striekacky, sterilizatory, vrtacky a vsetkych ostatnych veci, ktore k praci potrebuje. Su to serepeticky, ale mega drahe! Zubar je "zdierany" firmami, ktore mu poskytuju spotrebny material... tie ceny si neviete predstavit... takze dakde sa to musi potom naratat. Navyse plat sestry, priestor, dentalna hygienicka... Samozrejme, platba za 1 vypln 100 eur je uz teda riadna palka. Ale ruku na srdce - pokial nie ste spokojni, tak nik vam nezakazuje si od svojho zubara kartu zobrat a ist inam ! A navyse, kadernicka za strih si vie tiez vypytat aj 50 eur, a vlasy dorastu o niekolko tyzdnov a ma vystudovanu tak strednu skolu. Cest praci tym zubarom, ktori robia tak, aby sa za svoju pracu nemuseli hanbit a po vykone si povedia, ze tak by to chceli mat urobene v ustach aj oni sami s ohladom na cenu vykonu.

Autor: Zoe
Dátum: 14.10.2014 - 09:04

Nie je v tom veľký rozdiel či zubár má zmluvu s poisťovňami alebo nemá. Žmýkajú sa poisťovne aj pacienti. A prečo by malo pacienta zaujímať koľko peňazí on vrazí do vybavenia ambulancie a pod. ? Veď to je absurdné. Ak niekto podniká predajom potravín, premietne si celé zariadenie predajne do cien potravín? Riadi sa trhovými cenami a ak chce predať musí ísť aj s cenami dole. A naši lekári sa stali podnikateľmi, ktorí ale nechcú napr. registračné pokladnice. Chodiť hore dolu k zubárovi sa nedá, pretože je ich nedostatok hlavne v menších mestách. Kaderníčok tých je dostatok.

Autor: Zoe
Dátum: 14.10.2014 - 09:22

Máme aj Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, bolo by namieste sa sťažovať, ale ten rieši len ozaj závažné prípady, ktoré sú zväčša medializované. Asi by ich veľmi nezaujímalo že 3 roky ste trpela a prišla o zuby.

Autor: Sara
Dátum: 26.09.2014 - 17:44

MUDr. Jozef Šesták (pracuje v DFNsP) mi urobil vysokú korunku na hlavnej žuvacej stoličke (drahú, porcelánovú). Korunka vytŕčala nad zuboradím, preto každý hryz alebo zatvorené ústa sústavne tlačili na tento vysoký zub a traumatizovali kosť. Bolesti sa postupne zvyšovali, chodila som ku nemu, aby niečo urobil, jediné, čo urobil: arogantne sa uškrnul a povedal, že mám zlú hygienu. Vravím, že si čistím zuby ráno, večer a po obede. Nepomohlo, ani tak nič so zubom a bolesťou nerobil. Po 3 rokoch šialených bolestí som dostala zápal okostnice - komplet spuchnutá tvár a krk. Všetky stoličky museli ísť von a teraz žujem len na jednej strane. Vyhodila som peniaze za porcelánovú korunku, za jednotlivé ošetrenia počas 3 rokov a nakoniec aj za extrakciu zubov kvôli zápalu okostnice, ktorú spôsobil + 3 roky šialené bolesti. MUDr. Jozef Šesták sa mi po dnes deň neospravedlnil.

Autor: Evik
Dátum: 26.09.2014 - 17:25

Manželov nebohý strýko ešte za socializmu bol zubárom - a vtedy boli ceny oooooooomnoho nižšie než sú dnes. Napriek tým ooooomnoho nižším cenám zarobil veeeeľa peňazí. Postavil veľký dom sebe a 3 deťom. Kúpil najdrahšie autá sebe, žene a 3 deťom. Fajne sa obliekali, jedli a chodili na drahé dovolenky (všetky 3 deti s partnermi a deťúrencami) a ešte stále nevedeli, čo robiť s peniazmi. Dnes išli ceny u zubárov astronomicky hore a všetko ide do ich vlastných vreciek! Myslím si, že je to ťažká bezcharakternosť zarábať na ľudskom zdraví / bolesti, na chudobnom Slovákovi a zdierať slovenské rodiny a sami si užívať vysoko nadpriemerný luxus. Parlament by mal zákonom stanoviť max % marže na materiál a úkony.

Autor: Laco E-mail
Dátum: 24.09.2014 - 17:59

čítam tu na internete že extrakciu zuba VZP prepláca tak prečo mám ešte doplácať lekárovi. Dalej sa dozvedam že za štandardný material pri urobení korunky sa nedopláca, prečo to lekár nikdy alebo maloktorí povie. Na stomatologov by mala byť ptisnejšia kontrola a ešte prisnejšie tresty i s odobratim licencie pokiaľ sa prervini.

Autor: Zuzana
Dátum: 01.10.2014 - 16:47

Dobrý deň, mňa by toto isté zaujímalo tiež. Dnes som sa objednala na extrakciu a bolo mi povedané, že mám rátať do 70 eur!

Autor: Zoe
Dátum: 14.10.2014 - 09:15

Všetko je v kompetencii našej sociálnej vlády. Stále len sľubujú aj zrušenie absurdných poplatkov a stále nerobia nič, len to odkladajú, aj zavedenie reg. pokladníc. Boja sa zrejme štrajkov lekárov. Všetko si riadi Asociácia súkromných lekárov a Slovenská komora zubných lekárov.
Nuž nech si riadia, ale nech si štúdium takých lekárov platia sami alebo asociácie a nie daňoví poplatníci. Výnimku a úctu by si zaslúžili detskí pediatri, tým je zdravie detí prednejšie.

Autor: xy
Dátum: 23.09.2014 - 10:54

Mudr, Popelarova- test vitality- skoro 12 €. Bezne to stoji 3 €.

Autor: Jana  E-mail
Dátum: 02.09.2014 - 10:19

Dobrý deň ve ctvrtek Me čaká komplikovaná extrakce zubu moudrosti a jeste jednoho. jsem u kubina a vubec nevim či budú neco platiť a hlavne koľko. Bude mi to robiť môj zubar u ktereho jsem registrovana. prosim vi nekdo koľko to stoji? piste pls na email janculinka23@seznam.cz

Autor: Marek
Dátum: 09.08.2014 - 15:22

Marek 9. 08. 2014.
Zubari uctuje 100 procent na to co dostanu od poistovni co by bolo ak by to uctovali vsetci lekari. Ak podniky sa zdruzia a dohodnu na cenach platia velke pokuty zubarom to neplati co nata pani ministry.

Autor: Luky cuky
Dátum: 08.08.2014 - 18:48

Chudaci zubari, preto sa vozia na najdrahsich autach a stavaju si vily a palace.

Autor: iveta
Dátum: 03.08.2014 - 09:08

Dobrý deň prajem
Nedá mi to nenapísať, takže vraj po novom, keď navštívite lekára na pohotovosti, mimo adresy svojho bydliska / kde sú hlavne cez prázdniny deti / musíte zaplatiť len za vstup do ambulanccie 10+2€. +3€ za konzultáciu s lekárom a konečne vysnívaná liečivá vložka ktorú dostaneme za sumu 2, 30€. Podotýkam, že sa jedná o maloleté dieťa a má sebou aj kartičku poistenca

Autor: peta
Dátum: 20.05.2014 - 03:19

Dnes uz nenajdeme statneho lekara a ked ano tak mame somolu... nemame spravnu poistovnu ani bydlisko :) sla som k zubárovi s poskodenou plombou no tan zmenil pracovisko a tak som sla o dvere dalej... zaplatila som 20e a na druhy den sa mi cely zub vylomil... 3 dni som hladala zubara ktory by ma osetril kedze ten doticny mal dovolenku... v okrese nikoho a tak so sla dalej ale poviem vam ta korunka ma stala 500 e (1) co je najhorsie pri osetreni mi poskodila 3 zuby.. dnes som tam bola zas a robila mi plombu stolicky s tym ze ak bede boliet vytiahne nerv... pritom som chcela aby mi ju vytrhla aj tak mi tem kaz ostal. podla mna vam jeden opravia a dva pokazia

Autor: Ladislav
Dátum: 12.05.2014 - 08:55

Píšete, že za to všetko môže Štát, ved Štát to zme predsa my všichni, čo tu žijeme a platíme dane. Treba, aby sa písalo menom, ktorý je za daný úkon v spoločnosti zodpovedný. A to že si niektori lékari-stomatologovia robia z povolania nehorazný byznis na úkor človeka zasa je zodpovedný nie Štát ale jedinec tzv. Minister s pravomocemi.

Autor: Anna Kuťkova E-mail
Dátum: 01.05.2014 - 00:36

6ijem a pracujem v Ba. Poradte mi lacného zubara ktorý má dobré srdce som vdova-nejdem pre tie velké platby. Potrebujem takého čo má zmluvu zo vzp, aj mna a dceru klamal zubár aj v ZM aj v Nr. Kontakt pošlite do e-mailu prosím

Autor: Mária Dubovská
Dátum: 30.04.2014 - 18:35

Mám 86 ročnú mamu. Dnes jej zubár zaplomboval bielymi plombami dva dolné predné zuby. Nemala preventívnu prehliadku a za tie dve malé plomby zaplatila 104 €.
Neviem načo je v jej veku potrebná preventívka, keď má len 5 zubov a má problém s chodením.

Autor: EWA
Dátum: 23.04.2014 - 09:49

Ešte dodatok. Kto určuje ceny jednotlivých zákrokov? Stomatológovia každý sám, podľa zahraničných cien? Poisťovne majú zrejme cenník ešte z hlbokého socializmu, pretože, čo mi poslali vyčíslenie zákrokov, ktoré oni preplácajú, tak to som bola v šoku.

Autor: Ivka
Dátum: 23.05.2014 - 23:00

Ja som volala do poisťovne Dôvera, lebo som sa chcela dostať k nejakému cenníku, podľa čoho si vytvárajú ceny za jednotlivé úkony. Niekto ma lacnejšie, niekto drahšie. A oni to vôbec nemajú v kompetencii, ale určuje im to VÚC.

Autor: EWA
Dátum: 23.04.2014 - 09:34

Chcem aj ja opísať moje skśenosti. Po rokoch poctivého platenia poistného a práci v chemickom labáku, som si musela dať zhotoviť zubnú náhradu. Moj zubár mi zhotovil podĺa dohody šesť porcelánových náhrad v cene 1400 euro, pri platení vysvitlo, že pán doktor v tom roku nepodpísal zmluvu s poisťovňou, pritom za neho som zmenila poisťovňu VZP za Union, preto musím platiť plnú sumu. Keďže ja som človek, ktorý si chce všetko overiť, vypýtala som si cenu za výkon a poslala som to so žiadosťou o preplatenie, alikvotnej čiastky, svojej poisťovni. Dozvedela som sa, že nezáleží, že ja poctivo prispievam, ale podstatné je, že pán doktor nemá zmluvu. V prípade, že by mal, mohli by mi preplatiť cca 8o% (okrem nadštandardu) takto mi možu preplatiť len cca 190euro. Napísala som sťažnosť na poisťovňu na dohľad nad zdr. poisťovňami aj odtiaľ som dostala potvrdenie, že poisťovňa postupovala správne. Tak si utvorte názor sami ako sú prepojené ZP, štát i ostatok zdravotníctva. Veď keď dovolia, aby si lekár mohol určiť či bude zazmluvnený alebo nie tak automaticky pripúšťajú ľubovolné ceny u stomatológov a aj inde. A pacient ten má akurát možnosť behať možno aj ročne od jedného zubára k druhému, hľadajúc kvalitu za rozumnú cenu, nevadí, že lekár má jeho snímky (ktoré sú lekárovým majetkom, hoci ste si to zaplatili) , že pozná jeho diagnóza atď. Pacient je vedľajší. Tu ide o zisky. Ten kto je v núdzi sa dá ľahšie ošklbať.

Autor: Alica
Dátum: 13.06.2014 - 12:04

Presne takto to je, ja mám tiež podobnú skúsenosť, len "moja" zdravotná poisťovňa je Dôvera a keď som tam prišla so žiadosťou o preplatenie výkonov u nich nezazmluvneného zubára bolo mi povedané, že to musím prísť predtým ako môj pán doktor vôbec začne niečo s mojimi zubami robiť, napíšem si žiadosť-do ktorej mi môj pán doktor napíše čo mi chce robiť a ako to chce robiť a s akými materiálmi to chce robiť, donesiem naspäť na ZP ich pán doktor-revízny posúdi či je to tak treba a v takom rozsahu a s takými materiálmi, potom mi dajú vyjadrenie a až potom môže môj pán doktor začať práce, a nakoniec mi možno niečo preplatia... No neviem si predstaviť koľko by takýto postup trval, a mať tak bolestivý zub, či už máme byť na takej mentálnej úrovni, že aspoň
3 mesiace dopredu treba vedieť ktorý zub a kedy nás rozbolí... ďakujem pekne za takúto zdravotnú starostlivosť! ty človeče si dobrý len keď platíš a potom si poraď

Autor: Jaroslav
Dátum: 18.09.2014 - 11:36

Dobrý den, bydlím v české republice a o těchto taky (odbornicích ) jsem slyšel. Pokud slovenský stát (parlament) s tím nic nebude dělat v tom případě navrhují aby lide začali chodit ke kovářovi. Po mém synovi který trvale žije na slovensku platí daně, zdravotní a socialní pojištění chce pan (zubař) za vytržení jednoho zubu 100 euro. Hnus

Autor: tiež Eva
Dátum: 30.06.2014 - 20:56

Neviem, či si moju reakciu ešte niekto prečíta, ale asi ste všetci zabudli, že v našom štáte neexistuje štátny zubár, aj keď to tak možno u niektorých vyzerá, všetci musia byť alebo zamestnancami firmy, nemocnice, s. r. o, alebo sú súkromní. Súkromný zubár musí zarobiť na každú tú miniatúrnu blbosť, ktorú pri práci používa, na materiály-... a to všetko vo svetových cenách- Slovensko nevyrába nič!.
Ale najväčším paradoxom je to, čo pacienti nevedia, a to, že každá zmluva so zdrav. poisťovňou je robená nie v prospech lekára, alebo pacienta, ale podľa toho, koľko peňazí vyčlení poisťovňa. keď poisťovňa ponúkne lekárovi zmvuvu, ale na mesiac mu dá limit napr. 300 EUR a lekár má asi 100 pac. z danej poisťovne, koho má za tie peniaze ošetriť? Keď sa mu chce robiť, tak tie peniaze vyrobí za 3 dni a čo má robiť potom ? Tak ho aspoň nebuzerujú kontroly z poisťovne a pacienti by sa mali skôr zamyslieť nad tým, prečo sú u nás také platy ako sú a ceny v obchodoch. Ale na to sa sťažujeme ?

Autor: Laco
Dátum: 21.04.2014 - 17:29

Prosím kontrolné organy pre zdravotnú starostlivosť aby sa konečne zobudili a dôsledne kontrolovali stomatologov. Beru rep. kradnu peniaze od pacientov.

Autor: Lubica
Dátum: 23.04.2014 - 15:38

Zdravím, dnes som volala do Dôvery, vraj oni nemajú právomoc kontrolovať im ceny, na to vraj slúžia VÚC-čka. na ich stránke som sa nedozvedela žiadne bližšie info, a pochybujem že ak tam zavolám, niečo viac sa dozviem. Je to zúfalé. Hľadám si zubára, ktorý bude mať normálne ceny, ale je to ťažké.

Autor: Ela
Dátum: 14.05.2014 - 19:04

Hovorí sa že aj lekári a hlavne zubári by mali mať registračné pokladnice. Bolo by načase ich zaviesť, hlavne u zubárov.

Autor: petra
Dátum: 03.04.2014 - 10:21

Neviete mi prosim povedat co stoji v Kosiciach brusenie zubov? dakujem

Autor: Veronika
Dátum: 25.03.2014 - 20:40

Ahojte, mohli by ste mi prosím vás povedať, ze koľko by stalo take vyberanie a zabǒmbovanie predného vrchneho zuba? A či by to bolelo a ešte čo by s tým zubár asi tak robil, ked tam mam kaz? Ďakujem vopred za info.. !

Autor: petra
Dátum: 03.04.2014 - 10:23

Co stoji nemam ponatia (tipujem cca 30eur? ) ale viem ze ak tam je kaz zubar to odvrta alebo obrusi a potom tam da blombu ak mizem odporucit pytat si injekciu :)

Autor: asociál
Dátum: 11.02.2014 - 23:34

Dr. Martin----- sestra by mala byť pri p-Doktor. , chýbajúca sestra čistiaca zanedbané prístroje je ako... p. doktorka si musí miešať kompoziot sama.. ô.
Táto práca nerobí dobrý dojem...

Autor: Robert E-mail
Dátum: 30.01.2014 - 06:29

Za prvu preventivku som zaplatil 20Eur, za dalsie uz neplatim... Cistenie zubov (zubny kamen) tiez nehradim a za jedene odvrtany kaz a obycajnu plombu som zaplatil 35Eur. Mam zubaza na Strecnianskej ulici (Petrzalka) a zmluvne viazaneho s mojou poistovnou VZP.

Autor: Andula
Dátum: 20.01.2014 - 11:29

Som z Ružomberka. Zmluvný lekár mi nahradil starú plombu za novú a platila som 32 euráčov. Myslím že dosť. Vlani za plombu účtoval 24 euráčov.

Autor: Nela E-mail
Dátum: 29.12.2013 - 23:45

Chcela by som sa Vas opytat, ci mi viete poradit (ak existuje) nejake pracovisko, kde robia rontgen zubov zdarma- v BA (? )
Bo vraj keby mam Doveru, snimok by mi urobili zdarma, no kedze mam VŠZP - doplaca sa cca 25-30€.
Ci vela by som chcela? :)

Autor: petronela
Dátum: 29.12.2013 - 22:32

No ja som bola teraz na preventívke, za tú som neplatila, ale dva zuby mi blombovala na novo-neboleli ma, ale vraj som tam mala kaz-obidva predtým blombované amalgánovou blombou. Ešte som sa nestihla nič opýtať a už mi rovno hovorila, že tam musí byť biela-obe horné 6-tky. Ani neviem prečo biela, lebo som už mala plné ústa... Je nejaký dôvod prečo nesmie byť amalgánová ale biela? Bol tam nával - 20. 12. , ale ani som nestihla nič povedať a už som bola vonku a som objednaná na január na rekonštrukciu ďalšieho zuba. Ani neviem čo to bude stáť. Pri tom prvom zube tam nebol taký nával a tak som sa stihla opýtať aj na odstránenie zub. kameňa a blombu za ten druhý, tak ten kameň bude vraj za 45€ (v cene má aj fluoridáciu) a blomby ma vyšli 60e a 55€, obe trojlôžkové (vŕtala dlho, aj to trochu bolelo, ale dalo sa vydržať). Pri druhej sa aj opýtala, či chcem inekciu proti bolesti - nepovedala čo bude stáť ale z cenníku som vedela, že 10€ - takže som nechcela. Prístup musím povedať, že až na ten zhon druhý krát dobrý. Sestrička aj doktorka boli milé.
Ale kamoška, čo je tiež u nej mi povedala, že jej našla kaz priamo vo vnútri zuba - akože bez toho aby sa dostal z vonku. Aby ste boli v obraze, tak ona má bezchybný chrup, má 28r. a nemá blombu, ani jednu, ani bielu, proste nič! A zubárka jej povie, že má malý kaz, ale nemá ho z vonku, ale vo vnútri a chce jej rozvŕtať zub.. Tak neviem čo si o tom myslieť, lebo ako inak sa jej kaz dostane DO zuba ak nie z vonku.. Čo sa tam teleportoval?
Ja som u tejto zubárky len 3roky, totižto prebrala ordináciu mojej starej zubárky, keď tá išla do dôchodku.. U nej som platila za blombu max. do 15€. A teraz fakt neviem, či ostať, či nie.. Lebo človek nevie, či si tá zubárka proste hľadá prácu, aby zarobila pred vianocami, či čo.. : ( Najviac sa bojím, že neskoro zistím, že nie je dobrá a budem mať zuby už tak, že mi ich ani dobrý zubár nedá dokopy.. : ( Inak zubárka je z BA-Ružinovská poniklinika.

Autor: Petrík
Dátum: 18.03.2014 - 10:40

Niektorí zubári nedávajú pacientom žiadne informácie, ani aký materiál použijú ani čo to bude stáť. Nereagujú ani na reklamáciu plomby po pol roku, veď oni vedia čo si vymyslieť, aj ako zub urobiť tak aby mohli onedlho znovu opravovať. Žiaľ ziskuchtivosť, chamtivosť sa prejavuje aj u iných lekárov, napr. očný ak má svoju optiku, sú mu milší pacienti, ktorí mu dajú zarobiť na okuliaroch. Zrušené boli poplatky 20-korunáčky a teraz platíte všade, či už v nemocniciach, v ordináciach za objednávky, aj keď vás objedná lekár nie pacient, ktorý chce sa čo najrýchlejšie sa vybaviť a preto si priplatí. Je možné že pacient je objednaný za 2-3 mesiace a musí si platiť za objednanie? Treba si dávať aj ozaj pozor na niektorých zubárov, ktorí za každú cenu chcúsú zarobiť a nájdu aj kaz, ktorý možno kazom nie je. Na slovenské platy sú zubári drahí, to by mali riešiť kompetentní. A netreba veriť toum že prevenciou chcú dobro pre pacienta. Nie, hlavne pre seba, pretože ľudia ktorí ledva prežívajú tak zubára odkladajú. Mnoho z nich dá len zdrap papiera, koľko platíte a nič viac, aký zub akým materiálom sa robil, aby ste si nemohli prípadne uplatniť reklamáciu, inak to zaprú a vkarte sestričky sa to tiež dá opraviť. Žiaľ v niektorých regionoch je nemožné si vybrať zubára, je ich nedostatok. A pohotovosť? Tú musíte hľadať až v okruhu 100 km, keď vám napr. v piatok zubár urobí zákrok a zub sa príšerne rozbolí a treba ho znovu ošetriť. Vyštudovali za peniaze daňových poplatníkov, zaviedol by som spoplatnenie štúdia zubných lekárov a potom nech si pýtajú niekedy nehorázne platby za výkony. V tom by musel ale urobiť niečo štát a ak nie tak nech ľudia na Slovensku zarábajú toľko aby si drahých zubárov mohli dovoliť.
Česť ale lekárom, sú takí, ktorých povolanie je ozaj povolaním lekára a nie podnikateľa.

Autor: Katka
Dátum: 25.12.2013 - 16:22

Vazeni. Neda mi nereagovat na vase pocity a skusenosti. Treba si hlavne zistit, ci je zubny lekar zmluvny s poistovnami (a hlavne s tou Vasou) , alebo s poistovnami zmluvy uzavrete nema. Pokial zmluvy nema, tak platite "na drevo" za vsetky ukony vratane tej ciastky, ktoru by mu inak preplacala poistovna + doplatok pacienta. V kazdom pripade treba zohladnit nehorazne peniaze, ktore musi on vrazit jednak do vybavenia ambulancie, zariadenia, vysokych cien za hmoty, dezinfekcne prostriedky, striekacky, sterilizatory, vrtacky a vsetkych ostatnych veci, ktore k praci potrebuje. Su to serepeticky, ale mega drahe! Zubar je "zdierany" firmami, ktore mu poskytuju spotrebny material... tie ceny si neviete predstavit... takze dakde sa to musi potom naratat. Navyse plat sestry, priestor, dentalna hygienicka... Samozrejme, platba za 1 vypln 100 eur je uz teda riadna palka. Ale ruku na srdce - pokial nie ste spokojni, tak nik vam nezakazuje si od svojho zubara kartu zobrat a ist inam ! A navyse, kadernicka za strih si vie tiez vypytat aj 50 eur, a vlasy dorastu o niekolko tyzdnov a ma vystudovanu tak strednu skolu. Cest praci tym zubarom, ktori robia tak, aby sa za svoju pracu nemuseli hanbit a po vykone si povedia, ze tak by to chceli mat urobene v ustach aj oni sami s ohladom na cenu vykonu.

Autor: bobina
Dátum: 04.11.2013 - 23:54

Pred 4 dňami mi v Brezne trhali zub múdrosti, mala som tam aj zápal. Lokálna anestéza plus šitie rany po extrakcii-80e, bez bločka. S bločkom by to bolo za 105. Lieky proti bolesti som si musela predpísať sama a kedže aj po 4 dňoch som mala líce opuchnuté a mala som v tej oblasti také trhavé bolesti, tak som užila ATB zo svojej zásoby. Nechce sa mi už ku nemu chodiť druhýkrát a zase platiť, keďže mám šťastie, som doktorka a viem sa doliečiť aj sama. Čiže práca zubára za tú cenu bola dosť odfláknutá...

Autor: Alenka
Dátum: 30.11.2013 - 12:37

Keď budeš čítať tento príspevok, budeš si myslieť že je z krajiny Oz. Mám 50r. Tiež som navštívila zubára, nakoľko mi živicové podlepené kovom, ako Terminátor korunky z pred 15 rokov prestali akosi fungovať. Môj zubár v Hlohovci, mi postupne stiahol korunky 8ks- ZADARMO. Injekcie -ZADARMO. Čo bolo zle, po konzultácii so mnou vytrhol 4ks zoslabené -ZADARMO. Po zhojení mi zostali 4 koly, tie následne po zhojení jemne dobrúsil a nasadil keramiku. Trvalo to síce všetko 5 mesiacov, ale to len k vôli tomu, že je strašne vyťažený. Vrchný rad zubov teraz počíta 8ks krásnych bielych keramických zúbkov. Moja voľba. A cena? Odpadneš! 544 eur za 8 zubov, z toho 4 dorobené. Nepoviem jeho meno, len treba prejsť po chodbe polikliniky v Hlohovci, po zubárskom oddelení a kde je nával tam je ten zázračný doktor - PAN zubár. Ostatný zubári len vykukujú, či sa tam nenachádza nejaký nešťastník, ktorého by mohli ošklbať. Ešte dodám, trhanie, plombovanie, kontroly všetko -ZADARMO cez VšZP poisťovňu. Nad štandart sa samozrejme pripláca, no inde berú ra 1ks keramiky aj 200 evračov. ĎAKUJEM a klaniam sa PAN Zubár!

Autor: Nová
Dátum: 30.11.2013 - 18:25

Dobrý deň,
Alenka já tomu ani nemôžem uveriť, koľko ste zaplatili za keramické zuby? Mne Mudr. Márius Novák v Bratislave na Špitalskej 10, strhol 4ks keramické korunky, bez môjho súhlasu a vytrhol mi jednotku zub, bez toho, že by ma upozornil. Konal bez rontgenového snímka. Pichol mi 3injekcie, nič som necítila, napichol mi troj klanný nerv, mala som príšerné bolesti. Oklamal ma že mi dá urobiť keramické zuby, do Nemecka, / lebo na Slovensku vraj nevedia robiť pekné zuby / zálohu som dala 700euro. Urobil mi zuby asi doma na koleni, boli obyčajné, okolo keramiky ani nechodili, škaredé šedé a krivé, ako keby to vybral nejakej mrtvole z hrobu, ktorá celý život fajčila. Odmietla som si ich aj vyskúšat, lebo len čo sa ku mne priblížil, ma naplo na zvracanie. Katastrófa neopísateľná. Stalo sa to ešte 26 marca 2013 a do dnešného dňa, nemám ani zuby a odmieta mi vrátiť eurá. Dokonca si doktorka u ktorej robí, vyučtovala aj od poisťovne, hoci som zuby neprevzala. Chcel mi ich rýchlo nalepiť už 4. apríla 2013. Ranu po trhaní, som mala čerstvú nezahojenú. Chamtivosť, aby zarobil eurá, za každú cenu. Ozvali sa mi aj taký, ktorých oklamal o 4000euro a teraz sa schováva a nepreberá poštu, ani nezdvíha telefón.
V žiadnom prípade neodporúčam nikomu takého bezcitného, arogantného zubára POZOR!

Autor: Alenka
Dátum: 02.12.2013 - 20:32

Pre -Nova Dobre čítaš. Aká záloha. Ja som ne dala ani cent. A keď som mu priniesla odtlačky aj so zubami, tie som si bola vziať asi 2 km v meste, tam je totiž labak- tam mi ich najprv laborantka odskúšala, či som spokojná -tak mi ich nasadil sadol si oproti mňa a povedal: ako sa mi páčia a či mám nejaké výhrady. Predtým som bola ako baba jaga v mrázikovi a teraz pane bože. Nádhera. reku nalepte rýchlo aby mi ich nebodaj neuchmatol. To je ale zo srandy. Ešte aj tringelt som dala. Tomu Tvojmu udžbárovi ukáž tento E-mail nech sa hanbí jak pes. Smrad jeden. Želám zo srdca poriadneho zubára. Ahoj

Autor: Nikol E-mail
Dátum: 31.03.2014 - 18:42

Dobry den Alenka. Velmi ma zaujal vas prispevok pretoze tiez pochadzam z Hlohovca ae zijem v Cechach. Mam problemy so. zubami. Po napadnuti sa mi kyve predny zub, zachvilu mi vypadne, som z toho na nervy. Mam 19 rokov a nechcem vyzerat ako strasidlo: (hladam dobreho a hlavne lacneho zubara ktory by mi dal zuby doporiadku. Aspon ten predny.. mohli by ste mi do emailu napisat meno toho pana zubara, prosim. Velmi by mi to pomohlo. Dakujem za Vasu skoru odpoved.

Autor: Anna
Dátum: 16.01.2014 - 11:17

Dobrý deň pani Alenka. Chcem sa spýtať, či ten pán doktor robí aj chirurgickú extrakciu zubov múdrosti? Majú mi týmto spôsobom vytrhnúť päť zubov (štyri osmičky, jedna sedmička). No keď vidím sumy, ktoré za to zubári pýtajú, tak ma až otáča. Ešte podotýkam, že tie zuby musia ísť von z dôvodu zdravotného. Mám tam fokusy, ktoré mi spôsobujú zdravotné problémy, momentálne som aj pn. Ďakujem

Autor: alenka
Dátum: 11.02.2014 - 22:09

Vážená pani Janka. Nie som zubárka, ale sedliacky rozum hovorí, zlý zub musí von a záleží len na tom, kto ho odstráni a čo to bude stáť. Mne trhal Môj Pán zubár už len koreň, čo zostal po stoličke a za darmo. Navrtal, čosi tam strčil, zakrútil až to prasklo a povyťahoval to. Samozrejme s injekciou - bez bolestne. Poďakovala som a do videnia.

S pozdravom Alenka

Autor: klaudia E-mail
Dátum: 05.08.2014 - 09:36

Dobrý deň pani Alenka

Chcem Vás poprosiť mohli gy ste mi prosím Vás hodiť do e- mailu meno toho lekára, ja som z Nitry a nedávno mi vytrhli jednu stoličku chcedla by som si dať zubný implantát nakoľko kvôli mostíku by museli obrúsiť dva susedné zuby a to nechcem. Lebo tu v Nitre nevedia čo za to pýtať. dakujem pekne

Autor: Helena E-mail
Dátum: 30.08.2014 - 17:19

Dobrý deň, prosim p. Alenka napište mi meno lekára na moj email keď že som dôchodkyna a mam problem z financiami. Dakujem.

Autor: jana kolesárová
Dátum: 27.01.2014 - 18:48

Milá pani doktorka. som velmi prekvapená, že posudzujete prácu kolegu- že odfláknutá práca. A v čom ju odflákol. Zub vytrhol, ranu zašil. a určite to nebola jednoduchá extrakcia. Mali ste tam zápal, teda bolo treba íst na druhý den na ošetrenie zapálenej rany. Vy ako lekárka neviete, že analgetika sa nepredpisujú, kupujú sa. Lekár ich može iba doporuči, ale každý pacient už sám vie, aké analgetiká mu zaberú- A antibiotika sa nepredpisujú paušálne, pokial nie je teplota a nevyžaduje to obj. stav pacienta. moj manžel mal hnisavú anginu, mal predpísané ant. stav sa mu síce mierne zlepšil, ale musel dobrat dalšie ant. A určite by nebolo objektívne tvrdit, že lekárka si odflákla prácu. práve naopak, je to velmi skúsená lekárka. I bežná chrípka sa može skompúlikovat. Netreba posudzovat prácu, ktorej nerozumiete, pani doktorka. Zaujímalo by ma, akú máte špecializáciu.

Autor: lula
Dátum: 17.10.2013 - 22:23

Vazeni. Neda mi nereagovat na vase pocity a skusenosti. Treba si hlavne zistit, ci je zubny lekar zmluvny s poistovnami (a hlavne s tou Vasou) , alebo s poistovnami zmluvy uzavrete nema. Pokial zmluvy nema, tak platite "na drevo" za vsetky ukony vratane tej ciastky, ktoru by mu inak preplacala poistovna + doplatok pacienta. V kazdom pripade treba zohladnit nehorazne peniaze, ktore musi on vrazit jednak do vybavenia ambulancie, zariadenia, vysokych cien za hmoty, dezinfekcne prostriedky, striekacky, sterilizatory, vrtacky a vsetkych ostatnych veci, ktore k praci potrebuje. Su to serepeticky, ale mega drahe! Zubar je "zdierany" firmami, ktore mu poskytuju spotrebny material ... tie ceny si neviete predstavit ... takze dakde sa to musi potom naratat. Navyse plat sestry, priestor, dentalna hygienicka ... Samozrejme, platba za 1 vypln 100 eur je uz teda riadna palka. Ale ruku na srdce - pokial nie ste spokojni, tak nik vam nezakazuje si od svojho zubara kartu zobrat a ist inam ! A navyse, kadernicka za strih si vie tiez vypytat aj 50 eur, a vlasy dorastu o niekolko tyzdnov a ma vystudovanu tak strednu skolu. Cest praci tym zubarom, ktori robia tak, aby sa za svoju pracu nemuseli hanbit a po vykone si povedia, ze tak by to chceli mat urobene v ustach aj oni sami s ohladom na cenu vykonu.

Autor: Šoty
Dátum: 21.11.2013 - 20:31

V tejto súvislosti vždy rozmýšľam, prečo sa v každej ambulancii nedajú dokopy aspoň 2 dentisti, na polovicu sa im znížia fixné náklady ako napr. prenájom, energie, zariadenie,... Veď len kreslo stojí ale 15 tis. euro. A poväčšinou tam stojí nevyužité.

Autor: Váňa
Dátum: 16.12.2013 - 13:59

Moja kto im káže stavat také mega sídla ambulancie spojené sbývaním aj pre štyri rodiny!

Autor: Rasto
Dátum: 10.09.2013 - 22:02

Asi tak marec az april tento rok som nechal u zubara cca. 900 eur za preblombovanie 7 zubov 2x trhanie a hygienu. Je to celkom dost, ale zubar ma svoj rontgen a hned vie co treba so zubom robit bez zbytocnych pokusov v mojich ustach. Na kresle zatvorim oci a nic necitim, zubar urobi co treba. Pred tym som u zubarov doslova trpel. Stavalo sa mi, ze po zablombovani alebo zavlozkovani ma zub bolel cely vikend a pod. Jedna Zubarka co som k nej chodil asi pred dvanastimi rokmi, bola sice ultra lacna, ale jej praca bolava, naozaj velmi nekvalitna a z jednym zubom som k nej chodil aj 5 raz a nakoniec to skoncilo vytrhnutim. Koli tej krave som dosiel aj o 2 zuby. Rozvrtala mi zub, ktory bol v pohode asi 3x mi tam cpala nejake sracky, napokon zistila, ze problem je vedlajsi zub. Tento relativne drahy zubar mi spravi zub a ten zub je proste dobry, hned po odozneni znecitlivenia citim, ze zub je ako novy. Ziadne pobolievanie proste nic. Nehrozi, ze by mi rozrypal zub "vedla" aj ked ja sam som si myslel ze ma boli iny zub. Proste profik, nelutujem ani jedine euro minute u neho. Moj Otec maval taky strach zo zubarov, ze mu casto krat zapadol jazyk do hrdla a museli ho kriesit. Preto tiez chodi k este asi 2x tak drahsiemu zubarovi. Pod 160 eur za zub este vraj neplatil. Ale je spokojny, a pritom je to pragmaticky typ cloveka co nerad rozhadzuje. Za kvalitu sa plati.

Autor: taniee
Dátum: 02.12.2013 - 15:28

Tak ale to mi pride extremne vela, zvlast ak su to taketo ukony. Akokolvek moze byt ten zubar dobry-fajn, ale toto je suma za ktoru sa da mat uz aj nejaku nahradu a "nielen" premblovoanie a trhanie..
Ja som si zacala riesit zuby nedavno, zatial som dala za dve nastevy cca 150euro, ale to bola aj vstupna prehliadka, RTG. Osetreny 1 zub-korenovy kanalik a dve trhania. A to je sukromna klinika bez ucasti poistovni a vybavena, aj s rtg.

Autor: Noro
Dátum: 10.09.2013 - 18:52

Tiež som platil cez 100€ za "dorobenie" stoličky, mal som z nej odlomené. Na PP chodím pravidelne, fakt neviem, prečo si platím do zdrav. poisťovne. Som zo Ža.

Autor: Saly
Dátum: 23.08.2013 - 21:05

Dnes v denníku Pravda konečne napísali o praktikách zubárov, ako sa obohacujú na úkor pacienta aj poisťovní, aké škody poisťovniam vznikli.

Autor: Zuzna
Dátum: 10.09.2013 - 18:46

Dobrý deň, ja som bola s dcérou včera, krásna moderná ordinácia, výborný prístup. Robili jej jednu stoličku, biela plomba, účet 90€. Za preventívku 17€. Má 13 rokov. Prišlo mi to dosť veľa.

Autor: kocurik
Dátum: 10.12.2013 - 00:10

Ale veď preventívna prehliadka má byť plne hradená zdravotnou poisťovňou!

Autor: last
Dátum: 09.10.2013 - 19:37

Pozdravujem, ak Vám dorábali stoličku bielou plombou / fotokompozitom / v zadnom úseku chrupu tam poisťovňa nehradí nič / čiže je to pre Vás tzv. nadštandard / a Vy platíte vlastne plnú sumu zubárovi akoby ste ani poisťovňu nemali, no toto všetko by Vám Váš zubár mal vysvetliť už pri zakladaní zdravotnej karty / dokumentácie /. Prajem Vám veľa šťastia Dr. last

Autor: Kličko
Dátum: 31.12.2013 - 09:58

Ano presne toto je dnešná doba. Za to, že má niekto zuby aj vzadu platí nadštandard!

Autor: vďačná pacientka
Dátum: 14.08.2013 - 21:47

Teda, z prečítaných informácií som šokovaná! Pochádzam z východného Slovenska, ale momentálne bývam v Žiline a vydala som sa tam. K zubárovi však chodím naďalej do Michaloviec, vďaka Pánu Bohu, je to úžasný zubár a človek, vždy sa všetko snaží urobiť čo najlacnejšie, je skvelý. Pre porovnanie, dnes som bola na prehliadku, vytrhol mi osmičku, vŕtal sedmičku, dal mi tam niečo na odumretie nervu, 2 injekcie na znecitlivenie a po mesiaci to dorobí, kým sa to prelieči... Okrem toho pozrel aj dve detičky, dal im darčeky (2 pastičky a omaľovanky) a platila som 10 eur. Ešte sme sa práve rozprávali, či si vezmem kartu do ZA alebo prídem o mesiac na východ.. Ale teraz po Vašich skúsenostiach asi budem naďalej dochádzať do Mi. Som na rodičovskom príspevku s tretím bábätkom, manžel je učiteľ, ja by som si také sumy ani nemohla dovoliť, ach jaj, to už je naozaj hrôza! Prajem Vám všetkým čo najkvalitnejších a najlacnejších zubárov.

Autor: Bohdana
Dátum: 19.12.2013 - 08:45

Môžem vedieť kde má ten zubár ambulanciu? Zrejme sa budeme musieť poobzerať po novom zubárovi. Ďakujem!

Autor: emilia E-mail
Dátum: 06.08.2014 - 07:33

Dobry den mohli by ste mi dat adresu toho zubara. uz tri txzdne msm bolesti zubu a zatial nemam v mi zzubara. dakujem bopref ak sa da tak na email

Autor: sestrička E-mail
Dátum: 24.10.2014 - 12:16

Dobry deň reagujem na tieto sodomy-gomory na zubarov ja pracujem v zubnej ambulancii 11 rokov u nas je plomba s doplatkom poistovne od veľkosti a materiálu v relácii od 12-po 16 eur od pacienta, ťahanie zuba sa platí iba anestéza v sume 10 eur a moj doky je macher na extrakcie čiža ťahanie zubov ak je extrakcia komplikovaná a separuje korene ( pod anestéziou a pacient je v pohode a nič necíti) tak je to 25 eur naši pacienti sú spokojní sú objednaní načas a máme dobrú komunikáciu čiže sms ak má pacient termín a doktor ochorel tak to oznámim všetkým a doriešime veci na naše náklady. samozrejme že ošetrujeme aj "na poisťovňu " tu pacient neplatí za plombu ale musí mať preventívnu prehliadku za minulý rok ktorá platí na rok reálny čiže tento keď je ošetrovaný. Pacient dopláca v tomto prípade iba za podložku, čiže za materiál ktorý je mimo príspevku poisťovne nakoľko na tento materiál ktorý je drahý a kvalitný poisťovňa neprispieva a je to cca 3, 5 -4, 00 eur podľa veľkosti kanyly - vyvrtaného zuba. Vždy sa musíme informovať o cene bez toho u nás pacient do kresla nesadne ale tak isto ak nemá pacient celé roky preventívnu prehliadku a ide mimo náš pridelený obvod a chce ťahať zub - je cena od 20 - do 50 eur podľa komplikáciií viete my tiež platíme nájom, energie, hygienické pomocky máme všetko jednorázové a každý pracovný nástroj je dezinfikovaný v ultrazvukovej čističke a následne v sterilizátore, kde je balený. Vy pacienti ( česť výnimkám! ) málo viete o svete zubárov nie sme všetci hyeny ale za kvalitu sa platí a u nás platí 100% 2 ročná záruka na naše plomby nevypadnú to Vám lekár garantuje pacient ktorého ošetril pre 5 rokmi a má samozrejme dobrú hygienu "že nevidel kefku a pastu a zubnú niť iba v drogérii na regáli " tento pacient ktorý sa stará o hygienu chodí už 5 rokov iba na preventívne prehliadky a prípadne mu odstránime ultrazvukom zubný kameň a to od 8 - do 24 eur podľa úsekov ktoré sú zasiahnuté kameňom ( i úsek 6 zubov) takže toľko. sestrička

Autor: Tereza
Dátum: 18.02.2014 - 11:07

Dobry den

Som z Michaloviec a hladam surne dobreho zubara... mozte mi napisat meno toho vasho? velmi by ste mi pomohli... dakujem

STRÁNKOVANIE
začiatok | 2 | 3 | 4 |

 

REAKCIA NA ÚVODNÝ PRÍSPEVOK

Meno:

E-mail:


email nie je povinný

Upozornenie, prečítajte si!

  • Používajte medzery, čiarky, bodky, nerobte gramatické chyby.
  • Nepíšte všetko veľkými písmenami, nepoužívajte vulgarizmy.
  • Vetu začnite veľkým písmenom, ukončite bodkou, otázku otáznikom.
  • Prečítajte si pravidlá prispievania. Príspevok by sa mal podobať na slušný list.
TEXT PRÍSPEVKU

Kliknutím na tlačidlo "Odloslať" súhlasím s pravidlami prispievania.