Ste aktívny či rekreačný športovec? Toto Vás bude zaujímať.

Ste aktívny či rekreačný športovec? Toto Vás bude zaujímať.
Zdroj: https://www.vigantolvit.sk/
Najväčší objem kostnej hmoty dosahujeme medzi 20.-27. rokom života, kedy je ukončené budovanie kostí.
Po dosiahnutí vrcholu kostnej hmoty nasleduje obdobie vyrovnanej prestavby kostí a od cca 35. roku veku objem kostnej hmoty postupne strácame. Tvorba novej kosti veľmi závisí od príjmu jednotlivých zložiek v strave, ktoré sú pre jej kvalitu dôležité, a to vitamíny D a K, vápnik a iné.
 
VYTVORTE SI ZDRAVÝ ZÁKLAD KOSTNEJ HMOTY VČAS, SKÔR AKO VÁM ZAČNE UBÚDAŤ

Aktívni či rekreační športovci často trpia nedostatkom vitamínov, a to najmä pri zníženom energetickom príjme počas diéty, alebo pri jednotvárnom nevyváženom jedálničku. Preto je pre nich veľmi dôležitý práve príjem vitamínov a minerálov vo forme multivitamínových doplnkov. 

DÔLEŽITOSŤ VITAMÍNU D

Plávanie, surfovanie a pešia turistika sú len niektoré z mnohých aktivít, ktoré vám pomôžu zostať aktívnymi. To znamená, že potrebujete zdravé kosti a svaly, na ktoré sa môžete spoľahnúť. Včasná starostlivosť je najlepší spôsob ako im pomôcť udržať sa vo forme a byť pripravený na to, čo prináša každý nový deň. Okrem pravidelného cvičenia je vyvážená a pestrá strava najdôležitejším spôsobom ako to dosiahnuť. Strava, ktorá by mala obsahovať vitamín D - základnú zložku potrebnú pre vaše kosti a svaly.

STAČÍ LEN VYVÁŽENÁ STRAVA?

Napríklad 5 % vápnika v bežnej strave pochádza z mlieka a mliečnych výrobkov, najmä zo syrov (najmä syr parmezán), kel, špenát. Vápnik tiež nachádza: v žĺtkoch, šošovici, fazuli, orechoch, figách, karfiole.

Stavte radšej na istotu

Ak nemáte čas kontrolovať prísun vitamínu D či vápnika do svojho organizmu prostredníctvom potravy, máte aj inú možnosť.  vitamínové doplnky, ktoré majú až 9-krát lepšiu účinnosť, rýchlo sa vstrebávajú. Navyše ich môžete mať kedykoľvek pri sebe.
poskytuje 3 základné zložky: ktoré pomáhajú zachovať kostnú hmotu.
  • ​vitamín D3 napomáha vstrebávaniu a využitiu vápnika;
  • vitamín K2 (vo forme MK-7) pomáha tvoriť základnú štruktúru kostí, do ktorej sa vápnik zabudováva;
  • vápnik je základný stavebný kameň kostí.
Vigantolovit OSTEo je bez lepku a bez laktózy.
Myslite na svoj aktívny život už teraz, aby ste mali zdravé kosti a svaly aj v budúcnosti. ROBTE TO, ČO ROBÍTE RADI.

Dátum zverejnenia: