Diskusia: Operácia chrbtice

V nov.2006 som sa podrobila operácii chrbtice v BA na Kramároch.Po počiatočnej úľave však prišla krutá realita a asi po 3 mes.po operácii mám stále sa zhoršujúce bolesti.V apríli m.r. som bola opäť urgentne zaradená na reoperáciu,ale v deň operácie to zrušiliže skúsia ešte inú liečbu.Od tej doby ubehlo ďalších 9 mes.,a stále je mi horšie a horšie.Dnes sa sotva pohybujem,problémy mi robí aj minimálny predklon na umytie zubov,sprchovanie atď.Som odkázaná na pomoc iných.Nemôžem sa predkloniť,zakloniť,zohnúť, nič.Bežná chôdza len 2-3 metre mi spôsobuje také bolesti,že musím zostať stáť,držať sa a po chvílipokračovať ďalej.Inak mi hrozí pád a javí sa to,akoby som bola pod vplyvom alkoholu.Jednoducho letím po balancovaní k zemi.Takto sa žiť nedá a čakám,kedy sa mi nohy podlomia a viac sa nepostavím.Bolesti mi idú od jazvy na chrbtici-teda celá zadná krížová oblasť /vo vnútri/,prechádza cez slabiny do stehien.Nohy mám slabé,bolestivé a stále drevené.Nepomôže mi ani sedenie v kresle alebo ležanie.Bolesti mi nedajú zaspať,keď zaspím zobudia ma v noci.Už vyše roka užívam predpísané lieky od bolesti ale nič nepomáha.Po skúsenostiach,ktoré som si prečítala v disk. fóru mám pocit,že naši lekári asi nie sú najlepší odborníci,ktorým by som chcela dôverovať.Čo mám robiť?Každá operácia chrbtice je riskantná.Ale fakt,že po operácii mám ešte väčšie bolesti a problémy,ma desí.Nemôžem ísť s deťmi na prechádzku,na výlet či dovolenku,nemôžem ísť do obchodu/s výnimkou hypermarketu,kde sa opriem o nákupný vozik.Som v produktívnom veku a s invaliditou,ktorú mi lekári navrhujú-nesúhlasím.Až do operácie som bola šťastná,môhla som pracovať a žiť plnohodnotne.Od operácie som neschopná samostatného života.Mám veriť,že druhá operácia môže napraviť chyby prvej alebo ma úplne zloží na invalidný vozík?Dá sa vôbec dôverovať našim lekárom alebo je to tak aj vo svete?Veď ústava nám zaručuje rovnaké práva na zdrav. starostlivosť ako kdekoľvek inde na svete,ak je to v medicíne možné.Kde to zistím?

Dátum vytvorenia:

Dátum aktualizácie: