Nátierka Notella z lieskových orieškov

Nátierka Notella z lieskových orieškov
Zdroj: Vydavateľstvo MOTÝĽ
Táto verzia hrejivej a olejnatej čokoládovej nátierky si dáva záležať na ľahkosti. Pri jej príprave sa namiesto rafinovaných tukov a plnotučného sušeného mlieka používajú mandle a kokosové mlieko. Namáčanie a olúpanie mandlí z nej urobí pochúťku, ktorá sa jednoduchšie trávi a metabolizuje. Lúpanie orechov je namáhavé, a to vám zabráni zjesť ju príliš rýchlo. Keď vás pochytí chuť na sladké, je vynikajúca na hrianke z chleba z naklíčeného obilia. Nezabúdajte však na umiernenosť, a to hlavne na jar. Na jednu porciu zjedzte iba 1 polievkovú lyžicu.

Čo potrebujeme (450 g hotovej nátierky):
¾ šálky nepražených mandlí
¾ šálky nepražených lieskovcov
½ šálky jemne mletého kakaového prášku
½ šálky kokosového mlieka
½ šálky kokosového cukru
1 ČL čistého vanilkového extraktu
štipka soli
 
Postup:
Mandle namočte na 6 – 8 hodín.
Rúru predhrejte na 180 stupňov. Namočené mandle a surové lieskovce rovnomerne rozdeľte na veľký plech na pečenie a 10 minút pečte v rúre. Z času na čas plechom potraste. Kým sú orechy ešte teplé, zabaľte ich do vlhkej kuchynskej utierky. Pošúchajte medzi dlaňami, šupky sa tak uvoľnia. (Ak ich aj trochu ostane, finálny výrobok nepokazia.)

V kuchynskom robote rozdrvte orechy na jemný prášok. Pridajte zvyšok prísad a znova spracúvajte, až kým nebude zmes jemná a konzistenciou podobná maslu.

Preložte do vhodného zaváraninového pohára a skladujte v chladničke.

Tento recept sme čerpali z knihy AJURVÉDA NA KAŽDÝ DEŇ , ktorá obsahuje viac ako 100 receptov jedn oduchých a zdravých jedál
Sezónny sprievodca zdravým jedlom a životosprávou
 
Túžite po lahodnom sezónnom jedle, ktoré vaše telo udrží v rovnováhe? Máte problémy so žalúdkom a radi by ste si ho liečili prostredníctvom tradičnej ajurvédskej múdrosti? V takom prípade je pre vás táto kniha s viac než sto jednoduchými receptami ako stvorená. Inšpirujte sa a pustite sa do varenia!
V tradičnej indickej medicíne je kľúčom k zdraviu dobré trávenie. Základom je jesť vždy len prírodné, doma pripravené jedlá, ktoré sú v súlade s konštitúciou človeka podľa ajurvédy a zároveň v harmónii so zmenami okolitého prostredia. Len tak môže byť telo v rovnováhe. Tradičné ajurvédske postupy sú zároveň veľmi príjemným doplnkom západnej medicíny, pretože dokážu prinavrátiť rovnováhu organizmu ešte pre prepuknutím choroby.

Ak vám záleží na zdraví, táto kniha je tu práve pre vás:
•     Zaujíma vás, ako v priebehu jednotlivých ročných období zmeny počasia ovplyvňujú vaše telo a chuť do jedla?
•     Radi by ste zistili, ako môžete prispôsobiť svoj jedálny lístok nielen každému ročnému obdobiu, ale aj tomu, aký ste ajurvédsky typ?
•     Túžite sa naučiť variť chutné, pestré a výživné jedlá, ušité na mieru v súlade s ajurvédskou múdrosťou?
•     Chcete získať praktické odporúčania v oblasti životného štýlu, starostlivosti o telo, plánovania jedál a tipov pre zdravie?

V takom prípade určite siahnite po knihe Ajurvéda na každý deň , ktorá vám prináša odpovede na všetky tieto otázky.
 
Kate O’Donnellová je učiteľkou aštanga jogy, certifikovanou ajurvédskou poradkyňou a odborníčkou na ajurvédsku jogu. Učí na škole ajurvédy Kripalu School of Ayurveda . Taktiež vedie školenia ajurvédy a zdravia v rámci programu Ayurvedic Health Education . Žije v Bostone.

Zdroj: Vydavateľstvo MOTÝĽ

Dátum zverejnenia: