korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Fashion LIVE! 2017 prichádza v novom tajomnom šate. Inšpirovaný je víťaznou kolekciou NOIR od dizajnérky Andrey Pojezdálovej.

Fashion LIVE! 2017 prichádza v novom tajomnom šate.  Inšpirovaný je víťaznou kolekciou NOIR od dizajnérky  Andrey Pojezdálovej.
Zdroj: Fashion LIVE!
Bratislava, 9. jún 2017 – Okrúhly piaty ročník najväčšieho módneho podujatia na Slovensku – Fashion LIVE! predstavil svoj nový vizuál a priblížil tohtoročný sprievodný program. Trojdňový módny maratón bude už tradične prebiehať v priestoroch Starej tržnice od 18. do 20. októbra 2017.

Aktuálny ročník organizátori začali zaujímavými Fashion Talkami, výstavou módnych fotografií známeho talianskeho fotografa Maxa Botticelliho v spolupráci s festivalom Dolce Vitaj, a po nafotení nového vizuálu s kolekciou NOIR od dizajnérky Andrey Pojezdálovej odštartovala aj súťaž pre mladých dizajnérov Hubert Fresh Fashion Contest. Po hravej a sviežej téme POP, ktorá prezentovala módne podujatie vlani na čele s farebnou kolekciou BonBon od dizajnérky Lenky Sršňovej, prichádza tento rok kontrastné prevedenie v podobe nového vizuálu k aktuálnemu ročníku Fashion LIVE! 2017. Inšpirovaný je kolekciou NOIR od dizajnérky Andrey Pojezdálovej, víťazky ceny Designer Fashion LIVE! 2016. Prináša dávku tajomnosti, stelesňuje odvahu a zároveň púta niečím novým a netradičným. Prevládajú v ňom tmavé farby a záhadná atmosféra, ktorú umelecky zachytil úspešný módny fotograf Jakub Gulyás. Zaujímavý charakter celému vizuálu dodali aj víťazi Fashion LIVE! Awards 2016 v kategórii Tvár Fashion LIVE! – Lea Valachová a Lukáš Mikula. O ich vizáž sa postarala make-up artistka Mischel Warenits a styling vlasov pripravila známa hairstylistka Renáta Márová, ambasádorka L´Oréal Professionnel.

„Aj tento rok sa snažíme posúvať dopredu a ukázať to najlepšie, čo slovenská módna scéna ponúka. Zároveň chceme jednotlivé ročníky Fashion LIVE! prepájať a spoločne tak vytvárať kontinuitu našej vizuálnej komunikácie. Veľmi dôležitou súčasťou tohto projektu sú aj silní partneri ako Nadácia Tatra banky, Hubert, Signal, Aupark, Stará tržnica, L´Oréal Professionnel, UBER a BORITEX. Aj vďaka nim je toto podujatie najväčšou módnou udalosťou na Slovensku, ktorá má tisícky fanúšikov a poznajú ju aj za našimi hranicami,“ povedala manažérka projektu Zora Husarčíková.

Hubert Fresh Fashion Contest

Po veľkom úspechu a skvelej spolupráci so značkou Hubert prináša projekt Fashion LIVE! aj tento ročník súťaž Hubert Fresh Fashion Contest 2017. Určená je nádejným mladým slovenským i českým dizajnérom, študentom odevného dizajnu, ako aj nováčikom s ambíciou etablovať sa na našej módnej scéne. Prihlasovanie do Open Call-u pre záujemcov trvalo do 26.5.2017, kedy mali možnosť posielať svoje rozkreslené kreatívne návrhy kolekcií. Hlavnou témou súťaže pre tento ročník bol „SPARKLING LIFE“.

Odborná porota v zložení Boris Hanečka, Dana Lapšanská, Zdeno Gáfrik, Olo Křížová a zástupcovia značky Hubert vybrala na základe kreativity a originality tri víťazky súťaže, ktorými sa stali Tatiana Dvořáková, Vladimíra Dančová a Kristína Vavrová. Na realizáciu svojich kolekcií dostanú finančný príspevok a voucher na nákup látok v obchode BORITEX v celkovej hodnote 400 Eur. Počas posledného prehliadkového večera sa tak zaradia medzi úspešných návrhárov a predstavia svoju kolekciu skladajúcu sa z piatich dámskych a pánskych modelov v rámci samostatnej módnej prehliadky v hlavnom čase, tesne pred odovzdávaním Fashion LIVE! Awards.

„„Štýl a inšpirácia k Hubertu jednoducho patria. Napriek tomu, že sme značka s viac ako 190-ročnou tradíciou, každý rok prinášame niečo nové, čo našich zákazníkov inšpiruje k jedinečným chvíľam. Súťaž Hubert Fresh Fashion Contest objavuje začínajúcich dizajnérov, nadšených tvoriť. Po vlaňajšom úspechu sa teším, že súťaž opäť prinesie svieže a inšpirujúce nápady," hovorí Peter Krúpa, konateľ spoločnosti Hubert. J.E.

Fashion LIVE! Talky a výstava fotografií

Zo sprievodného programu Fashion LIVE! aktuálne prebieha inšpiratívna výstava talianskeho módneho fotografa Maxa Botticelliho s názvom PODOBY TALIANSKEJ MÓDY, TVARY A EMÓCIE V NEUSTÁLOM VÝVOJI, ktorú prináša Fashion LIVE! v spolupráci s festivalom talianskej kultúry Dolce Vitaj. Až do 18. júna si môžu nadšenci módy pozrieť jeho tvorbu vo Dvorane Ministerstva kultúry na Námestí SNP v Bratislave. Max Botticelli poctil svojou návštevou aj exkluzívny Fashion LIVE! Talk v Satori stage, ktorý sa konal 2. júna a priniesol zvedavým divákom svoje skúsenosti a zážitky z fotení pre prestížne módne značky a návrhárov ako Giorgio Armani, Gianfranco Ferrè, Valentino, Kenzo, Alidiomichelli, Albino a mnoho ďalších. Jeho fotografie sa objavili aj v módnych časopisoch Cosmopolitan, v talianskom vydaní Vogue či magazíne D.

Najbližšie sa všetci milovníci módy môžu tešiť na ďalší júnový Fashion LIVE! Talk v priestoroch Berlinky SNG v Bratislave, a to 21.6.2017. Venovaná bude transformácií fashion podnikov s dlhoročnou tradíciou výroby na československom trhu. Hosťami budú zástupcovia značky klobúkov TONAK a ZDE Partizánske.

Módna prehliadka na hudobnom festivale Grape

Fashion LIVE! a obľúbený letný festival Grape už po tretíkrát ponúknu módnu prehliadku inšpirovanú hlavnou témou podujatia. Každým ročníkom sa teší väčšej popularite medzi návštevníkmi, ktorí sú zároveň hlavnými aktérmi a hviezdami prehliadky. Najštýlovejších účastníkov festivalu, ktorí splnia dresscode na jednotku, si v dave vytypujú fashion skauti, a získajú tak vstupenku na prehliadkové mólo v podobe originálnej nálepky FASHION LIVE! POSITIVE. Neminie ich ani odmena vo forme originálneho make-upu, účesu od profesionálov a darčekového balíčku.

Ak patríte k nadšencom módy, určite nezmeškajte sprievodný program, ktorý si pre vás tento rok Fashion LIVE! pripravilo.

__________________________

O projekte Fashion LIVE! – Fashion LIVE! je módne podujatie, ktoré sprístupňuje slovenskú a svetovú módu širokej verejnosti vďaka kolekciám ostrieľaných módnych návrhárov, ale aj nádejných mladých talentov. Počas troch prehliadkových dní, ktoré sa už tradične konajú v priestoroch Starej tržnice, si milovníci módy môžu vychutnať niekoľko prehliadok denne. Na mieste si môžu zároveň zakúpiť modely od svojich obľúbených dizajnérov v dizajnérskych showroomoch.

Zdroj: Dynamic

Dátum zverejnenia: