REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

Novým prezidentom Asociácie záchranárov sa stal J. Šteso

Novým šéfom Asociácia záchrannej zdravotnej služby (AZZS), ktorá zastupuje záujmy jedenástich poskytovateľov záchrannej zdravotnej služby na Slovensku má sa stal Ján Šteso. V súčasnosti je riaditeľom štátnej Záchrannej služby Košice, pričom je spoluzakladateľom AZZS a aj jej prvým prezidentom.

AZZS združuje štátnych aj súkromných poskytovateľov záchrannej zdravotnej služby, a preto sa nový prezident bude usilovať zastupovať záujmy všetkých záchraniek bez rozdielu vlastníctva. „Našou prioritou bude realizovať aktivity smerujúce k zvyšovaniu kvality  prednemocničnej starostlivosti o pacienta, usilovať sa o stabilizáciu financovania záchraniek úpravou paušálnych platieb, o predĺženie platnosti licencií na prevádzkovanie staníc zo štyroch na 6 až 8 rokov“, deklaroval Šteso.  Novozvolený prezident sa zároveň bude snažiť o aktívnejšiu a konštruktívnejšiu komunikáciu s Ministerstvom zdravotníctva SR a Operačným strediskom ZZS SR pri riešení legislatívnych otázok v oblasti záchrannej zdravotnej služby.

Dodal, že komisie pôsobiace pri AZZS sa budú venovať predovšetkým problematike akútneho nedostatku kvalifikovaných lekárov, dopadom legislatívnych zmien na personálno-mzdovú politiku poskytovateľov ako aj otázke rozširovania kompetencií záchranárov a ich sústavného vzdelávania. „AZZS má naďalej záujem intenzívne spolupracovať s ostatnými zložkami integrovaného záchranného systému a nadväzovať kontakty so zahraničnými a medzinárodnými združeniami pôsobiacimi v oblasti poskytovania neodkladnej zdravotnej starostlivosti,“ doplnil Šteso.

Nový prezident má dlhoročné odborné skúsenosti s prevádzkovaním záchrannej zdravotnej služby, ktoré získal aj ako generálny riaditeľ a predseda predstavenstva súkromnej spoločnosti Falck Záchranná a.s. Bývalý prezident asociácie Ivo Krpelan, zo spoločnosti Falck, ostáva členom výkonného výboru spolu s  Matejom Polákom zo spoločnosti ZaMED.

Autor článku: TASR
Dátum vydania: 28.08.2012

Vytlačiť (zobrazí verziu optimalizovanú pre tlač) Vytlačiť článokdiskusia (0)

Najnovšie články

DISKUSIA 

Na tento článok ešte nebola napísaná reakcia.

Reagovať na článok
 
Meno *
E-mail

Kliknutím na tlačidlo "Odloslať" súhlasím s pravidlami prispievania.