Logo zariadenia Estime s.r.o. - Magnetoterapia  prístroje - Ján Remenár
  • O zariadení

Popis zariadenia


Bolesti kĺbov, svalov, chrbáta, končatín, diabetes a mnoho ďalších zdravotných problémov úspešne lieči magnetoterapia, prístroj Renaissance, osvedčený a veľa rokov používaný v zdravotníckych zariadeniach aj v domácnostiach. Výsledky liečenia týmto prístrojom sú velmi kladné a spolahlivé a overené.

Magnetické pole aplikované na postihnutú oblasť doporučeným spôsobom dokáže stimulovať bunky nášho tela a vytvárať tak najprirodzenejšie podmienky pre zmiernenie ťažkostí a regeneráciu tkanív bez zbytočného zaťažovania organizmu medikamentami.“

MUDr. Ján Hrdý, Lekár pre fyzikálnu terapiu, balneológiu a liečebnú rehabilitáciu
Medicínsky riaditeľ, ADELI Medical Center, Piešťany.

 

Magnetoterapia pre športovcov
Všimli ste si tiež, ako sa niektorým vrcholovým športovcom rýchle strácajú výrony v členku, hoja sa im ich zranenia a oni sa v krátkom čase vracajú k tréningu? Teraz už poznáte jeden z dôvodov, prečo to tak je.
Zlepšite si zdravie!
Máte aj Vy pretrvávajúce zdr.problémy bolestí kľbov,svalov,reumy, ale aj krvného  tlaku, cukrovky, sclerosis multyplex, a mnoho iných diagnóz?

Chcete si pomôcť?
Používajte aj Vy overené a blahodárne účinky rehabilitačných magnetoterapeutických prístrojov Renaissance a pomôžte si ako veľa spokojných užívateľov tejto terapie v komforte svojho domova.

Využitie tejto liečebnej metódy:

  • NEUROLÓGIA-syndróm karpálneho tunela, migréna, parkinsonova choroba, ischias
  • REUMATOLÓGIA A ORTOPÉDIA-osteoartrózy (koxatróza, gonartróza), vertebrogénne algické syndrómy, zlepšenie hojenia úrazov a poškodení úponov šliach
  • UROLOÓGIA-zápaly ľadvín, chronické prostatídy, protibolestivé účinky
  • GYNEKOLÓGIA-pooperačné stavy, cysty, endometrióza, poruchy neplodnosti, nepravidelná a bolestivá menštruácia

A to všetko bez obmedzenia svojho životného štýlu a hlavne aj postupným znižovaním nutného prijímania tabletiek, ktoré značne narušujú tráviace orgány a spôsobujú žalúdočné vredy, vyprázdňovanie, zápchu a následne problémy s tenkým a hrubým črevom, rakovina hrubého čreva je u nás na poprednom mieste tzv.civilizačných chorôb!

Zodpovednosť za Vaše zdravie je iba na Vás a nikoho iného!

Vo vyspelých krajinách, ku ktorým sa chce rátať aj Slovensko, si ľudia zodpovednosť za svoje zdravie uvedomujú. U nás sa zatiaľ mnoho ľudí správa tak, akoby sa vlastné zdravie týkalo každého, len práve ich nie.
Aj Vy sa zaradte medzi nás, ktorý si zodpovednosť za svoje zdravie plne uvedomujeme.
Dovoľte, aby sme sa Vám predstavili. Pôsobíme v oblasti relaxácie a rehabilitácie už od roku 2001. Našim krédom je ponúknuť špičkové prístroje na vysokej technologickej úrovni, za výhodné ceny.

Tieto prístroje profesionálne používajú na rehabilitáciách Domovy sociálnych služieb, Domovy dôchodcov,  ako napr. v Bratislave, v Žiline, v Rajci, v Partizánskom, v Prievidzi, v Komárne, v H.Obdokovciach, v D.Štitároch, v Nitre, v Nižnej na Orave, Dolnom Kubíne,vo Vranove, v Továrnom, v Hriňovej, Ladomerskej Vieske, v Topoľčanoch, Leľa pri Štúrove, Refugium n.o.TN,  DSS DEMY TN, Bardejov Čergov, Zvolenská Slatina, liečitelia.

Tento prístroj majú od nás aj: Slovenský atletický zväz Junácka ul.Bratislava, Dukla BB bežkyňa na lyžiach Procházková, atlét M.Toth,   Dukla Trenčín vzpierači- Tešovič, Mudr. Zachar Piešťany - odb. lekár Slov. atl. zväzu, J§T SPORTTEAM  BA a mnoho ďalších. Nemocnice s Poliklinikou: V BA Vojen.nem.sv.Michala,  v Pezinku, v Žiline Mudr.Repák, v Košiciach-Šaci, Mudr. Valko FRO amb. Košice, NsP Šustekova ul.Bratislava  Mudr. Kočiško Stomatológ Chirurg a mnoho ďalších rehabilitačných zariadení a klubov zdravotne postihnutých, napr.aj Zväz Sclerosis Multiplex v Leviciach a Vrútkach, Margarétka n.o.Banská Štiavnica Penzión  Kováčová a mnoho desiatok domácností:
"Komunikacia s predavajucim bola bezproblemova.Predavajuci sa
zaujimal a aj v sucastnej dobe sa zaujima o pouzivanie dorucenej
magnetotetapie.Som velmi spokojna,ze som si vybrala prave tohto
predavajuceho . Som velmi spokojna s p. Remenarom a vrelo by som
ho odporucila aj dalsim kupujucim.
"Prístroj Renaissance sme zakúpili po operácie jedného z členov
rodiny, osobne nám ho priviezol majiteľ firmy Estime s.r.o. pán
Remenár, čo bolo prínosom, pretože okrem návodu na použitie a
prečítania si o čom prístroj je nám dal názorné ukážky a odpovede na
všetky otázky ktoré sme mali. Po zdravotnej stránke nám prístroj
veľmi pomohol a boli sme s ním natoľko spokojní, že si prístroj
zakúpili aj ďalší členovia rodiny. A ďalšia podstatná vec je cena,
nakoľko podobný prístroj nám bol ponúkaný za podstatne vyššiu
cenu"

 

Dovoľujeme si Vám predstaviť najnovší typ rehabilitačného magnetoterapeutického prístroja Renaissance  MEDICO 2010.
Táto najžiadanejšia a najvýhodnejšia súprava ( aj z pohľadu cena/sada ) sa skladá zo širokého chrbtového aplikátora Piano, z menšieho plochého aplikátora Manic a kruhového aplikátora Cavo.
Aplikátor Piano (48x52cm)je možné používať napr.k terapii bolestí chrbáta a chrbtice vo všetkých ich častiach-krížovej,bedernej,hrudnej a krčnej.Vďaka svojim rozmerom obsiahne aj priľahlé svalstvo,keď jeho ztuhlosť a lokálne kontraktury často významne prispievajú k vývoji bolestí.Aplikátor vyvolá lepšie prekrvenie v exponovanej časti a tým dosiahne uvolnenie svalových vlákien a urýchli odplavenie toxických zplodín metabolizmu.Výborne sa hodí tiež k aplikáciám na hrudník pri angine pektoris a regeneráciám srdečnej svaloviny po infarkte,alebo na brucho po vredovej chorobe žalúdka, onemocneniach čriev a slinivky,zácpe a tiež pri bolestiach menštruácie a riešení gynekologických potiaží.
Malý aplikátor Manic (19x21cm)je veľmi vhodný k cielenej aplikácii na miesta,kde chceme dosiahnúť intenzívnejšieho liečebného účinku. Napr.na utíšenie bolestí svalov a kĺbov, pískanie v ušiach, syndróm tenisového lakťu, karkarpálneho tunelu.
Aplikátor Cavo(25cm) kruhový vďaka homogénnemu magnetickému poľu v cievke lepšie regeneruje tkanivo v celej svojej hrúbke. Na problémy kľbov a svalov končatín,nôh,rúk,krčnej chrbtice,zubov,hučanie v ušiach,niektorých neurologických problémov atď.

Technické údaje:

Napájanie 230/12 Volt, príkon 20VA, indukcia mag.poľa do 30mT, kmitočet pulzov 1-100 Hz, pamäť EEPROM-postupne nastavený program, ukončenie aplikácie a varovné hlásenie-zvuková signalizácia a displej, EMC-ČSN EN 60601, ČSN EN 10993-1, klinické posúdenie č.1106/2005/Ro-FN Brno.

Režimy používania:
Regeneračný-univerzálne použitie na zlepšenie hojenia,doby trvania 25min. frekvencie od 5 do 45 Hz.
Režim špeciálnych aplikácií-programy PO až P9,doba trvania od 25 do 90 min.frekvencia až 72 Hz. Generátor pulzov je najnovší typ 2010, oproti predchádzajúcemu typu 2000 má viacej programov väčšiu účinnosť, 2x vývody na zapojenie 2-och aplikátorov podušiek naraz a aj komfortnejšie ovládanie!Materiál je kvalitná koženka bledohnedej farby.
Prístroj sa ľahko prenáša v kufríku, ktorý je súčasťou sady.
Informujte sa a poradíme Vám.

Prehľad najdôležitejších účinkov nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie

O účinkoch magnetoterapie prístrojov Renaissance hovorí doktor Václav Cikánek z 3.lekárskej fakulty Univerzity Karlovej:

Regeneračné a liečebné účinky magnetického poľa sú ľuďom známe už viac ako 3000 rokov. Úroveň súčasných moderných poznatkov umožňuje účinne využívať nízkofrekvenčné pulzné magnetické pole v najrôznejších oblastiach medicíny. Jeho pôsobenie pozitívne ovplyvňuje biochemické a biofyzikálne deje v bunkách a optimalizuje priechodnosť bunkových membrán. Výsledkom tohto procesu je zvýšené zásobovanie buniek kyslíkom a ostatnými dôležitými látkami, čím sa zlepšuje proces látkovej výmeny a aktivujú sa regeneračné a reparačné mechanizmy. Vďaka tomuto pôsobeniu na ľudský organizmus je pulzná magnetoterapia účinným nástrojom v liečbe širokého spektra chorôb a bolestivých stavov.

Urýchlenie regenerácie buniek a naštartovanie hojivých procesov pomocou magnetoterapie

Aplikácie pulzného magnetického poľa vedie k aktivácii metabolizmu buniek. Je dokázané, že počas rôznych chorobných stavov sa mení povrchové napätie (potenciály) na bunkových membránach. Počas používania magnetoterapie dochádza v tkanivách k zvýšeniu prísunu kyslíka a živín a k lepšiemu odvádzaniu splodín látkovej výmeny, čo je východiskovou podmienkou všetkých ozdravovacích procesov. Nadnesene možno povedať, že aplikácia pulzného magnetického poľa vhodných parametrov stimuluje bunky k tomu, aby opäť kmitali na svojich harmonických frekvenciách a tým aktivuje v organizme regeneračné a samoliečiace procesy.

Zrozumiteľným príkladom je pôsobenie magnetoterapie u degeneratívnych ochoreniach kĺbov, ako je artróza alebo reumatoidná artritída. Kĺbová chrupavka získava živiny a kyslík len z kĺbového moku. Nie je priamo prekrvená, a preto sú jej metabolické i regeneračné schopnosti nízke aj za plného zdravia. Ak je však chrupavka poškodená degeneratívnymi procesmi, klesajú tieto schopnosti na minimum. Práve v tomto prípade sa uplatní pozitívne pôsobenie pulznej magnetoterapie, ktorá nielen zmierňuje následky tohto ochorenia (bolesti kĺbov a zlá pohyblivosť), ale hlavne priamo odstraňuje jeho príčinu - čo je znížená schopnosť regenerácie. Aplikácia pulzného magnetického poľa vedie k naštartovaniu regeneračných a hojivých procesov v bunkách chrupavky a k mohutnému zvýšeniu látkovej výmeny. Dlhodobé pravidelné používanie magnetoterapie potom pomáha obnoviť poškodené kĺbové tkanivá.

Zmiernenie bolestí - analgetický účinok magnetoterapie

Vďaka používaniu pulznej magnetoterapie dochádza veľmi často k rýchlemu ústupu bolestí, predovšetkým pri poruchách pohybového aparátu (bolesti chrbta, kĺbov, ischias atď.) Veda si zatiaľ nie je presne istá, akými mechanizmami je bolesť potláčaná. S určitosťou však možno tvrdiť, že pulzné magnetické pole ovplyvňuje nervové receptory a dráhy, ktoré vedú bolestivý podnet, a tiež spracovanie tohto podnetu v mieche. Svoju úlohu zohráva aj svalová relaxácia, zvýšené vyplavovanie endorfínov („hormónov dobrej nálady“) a lepšie prekrvenie exponovaného tkaniva.

Ak sa budete teda chcieť zbaviť napríklad bolesti v kolene, prikladajte aplikátor nielen na nohu, ale tiež na bedrovú chrbticu, odkiaľ vystupujú nervy zásobujúce končatiny. Majte tiež na pamäti, že i keď sa behom prvých aplikácií stratí dlhotrvajúce bolesti, nie je dobré naraz zvyšovať svoju pohybovú záťaž. Degeneratívne procesy prebiehajú v kĺboch niekedy aj desiatky rokov a iba zbavenie sa bolesti nie je známkou ich vyliečenia. K tomu je potrebné dlhodobo pravidelne používať pulznú magnetoterapiu.

Rozšírenie ciev a zlepšenie prekrvenia pomocou magnetoterapie

Výrazné prekrvenie je ďalším z priaznivých efektov nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie. Ako veľmi dôležité je pre naše zdravie dobré zásobenie krvou dokazuje nasledujúci príklad: šesťdesiatročný človek má oproti dvadsaťročnému prekrvené dôležité orgány (mozog, pečeň, obličky...) zhruba o 40% menej. To samozrejme vedie k nižšiemu prísunu kyslíka a živín k tkanivám a tým i ku zhoršeniu ich funkcií. Jednoducho povedané - k starnutiu.

Rozšírenie ciev a zlepšenie prekrvenia má pozitívny vplyv napríklad u ľudí s chorobami kardiovaskulárneho systému. Rozšírenie ciev zníži vysoký krvný tlak a zlepší zásobovanie srdcového svalu kyslíkom, čo pôsobí preventívne proti vzniku infarktu myokardu. Tento efekt ocenia aj diabetici, ktorých trápia komplikácie ich ochorenia, ako sú nehojace sa bercové vredy, zlé prekrvenie končatín („diabetická noha“) či poruchy cievneho zásobenia očnej sietnice. Stopercentne teda platí tvrdenie „kde nie je krv, tam nie je život“.

Protizápalové účinky magnetoterapie

Mnohé ochorenia zhoršuje alebo priamo spôsobuje zápalová reakcia organizmu. Zápal je reakcia imunitného systému, ktorá má za úlohu ochrániť telo pred inváziou cudzorodých mikroorganizmov a tiež odstrániť poškodené časti tkaniva. Niekedy sa však stane, že sa táto primárne obranná reakcia obráti proti vlastnému telu a vznikajú autoprotilátky, ktoré poškodzujú jeho najrôznejšie časti. Príkladom je reumatoidná artritída, pri ktorej bunky imunitného systému napadajú kĺby a niektoré ďalšie orgány.

Pulzná magnetoterapia dokáže tieto nežiadúce zápalové reakcie tlmiť a poškodené tkanivá regenerovať. Urýchľuje odbúravanie látok, ktoré podporujú miestne zápalové procesy, ale zároveň zvyšuje aktivitu určitého typu bielych krviniek (neutrofilov), ktoré pohlcujú cudzorodé baktérie a odstraňujú poškodené bunky vlastného tela. Tým liečia chronické zápaly a urýchľuje rekonvalescenciu po infekčných ochoreniach.

Veľmi dobré výsledky má aplikácia pulznej magnetoterapie aj u astmy.Dokáže totiž potlačit chronický zápal dolných ciest dýchacích, ktorý provokuje hladkú svalovinu priedušiek k stiahnutiu (kontrakcii) a tým vyvoláva astmatický záchvat.

Odstránenie zvýšeného svalového napätia (myorelaxácie)

Na zmiernenie napätia kostného svalstva se podieľa ako analgetická zložka účinku pulzního magnetického poľa, tak i zvýšené prekrvenie exponovanej oblasti. Vďaka tomu dochádza k rýchlejšiemu odbúravaniu a odplavení kyslých produktov metabolizmu, ktoré vznikajú v svaloch počas námahy. Tým sa zmierni dráždenie nervových receptorov a uvoľnia sa bolestivé kontraktúry. Efekt myorelaxáce sa uplatní najmä pri bolestiach chrbta, stuhnutej šiji a krčných svalov ( čo často spôsobuje obrovské bolesti hlavy a po dlhšej dobe niekedy i poruchy videnia, hučanie v ušiach a predkolapsové stavy ) a ďalších problémoch.

Odstránenie opuchov (protiedémové pôsobenie)

Zlepšením prekrvenia a mikrocirkulácie v exponovanom tkanive a zvýšením jeho metabolizmu dochádza k rýchlejšiemu vstrebávaniu opuchov. Navyše priamym pôsobením na vyvolávajúcu príčinu (poranené svalové, väzivové či iné tkanivo alebo dalšie príčiny) sa stratí dôvod ich vzniku. Uplatní sa tiež protizápalový a analgetický účinok pulzných magnetických polí. Pulzná magnetoterapia povzbudzuje správnu funkciu lymfatického systému, takže má priaznivý efekt aj pri ochoreniach, ktoré tento systém poškodzujú.

 

www.estime.zzz.sk

 

Zaradenie

Ostatné zariadenia

Pokračovať na: Personál a vybavenie


Vytlačiť

Ostatný personál

  • Jan Remenar
    (obch.riad.)

Ostatné


Parkovanie
Bezbariérový prístup

Jazyk


slovenský

Pokračovať na: Hodnotenia


Doposiaľ nehodnotené...

Pridať recenziu:

Pred pridaním recenzie Vám odporúčame sa prihlásiť / registrovať, aby ste boli notifikovaný, ak Vám lekár/zariadenie odpovie

Update cookies preferences