Pridať k obľúbeným Odobrať z obľúbených

Detská obvodná ambulancia - MUDr. Zuzana Janovicová Bernolákova 2695/12B 91501 Nové Mesto nad Váhom v blízkosti nákupného strediska Jednota a parku,autom: prvá odbočka vľavo z kruhového objazdu pred gymnáziom smerom na Čachtice, poschodie: prízemie

Personál

Lekári

MUDr. Zuzana Janovicová

Sestry

Lenka Drhová

Stanislava Kadlecová

Akcie a oznamy

****** Koronový režim / zmena zdravot. poisťovne / OČR / lieky /

Počas tzv. koronového režimu na ambulancii sa prosím n eobjednávajte cez e- časenku.  K aždý kto je chorý, nás musí najprv telefonicky vopred kontaktovať a najprv sa pokúsime telefonicky Váš problém vyriešiť. Ak sa stav nepodarí tzv. telemedicínou zvládnuť alebo je stav veľmi vážny, tak musíme Vám dať najprv presný termín a čas k vyšetreniu na ambulancii (aby nedochádzalo k miešaniu zdravých, chorých, prípadne ľudí v karanténe a COViD pozitívnych.... )

teda: 
----- > Každý  (bez výnimky)  kto má zdravotný problém  nás musí  najprv telefonicky kontaktovať.  Prosíme Vás,  nezabúdajte pri telefónovaní okrem Vášho mena povedať aj meno Vášho dieťaťa (ktoré je mnohokrát iné ako Vaše)

032/771 66 55,  0910/119 022
mail doktorka: ambulanciajanovicova@gmail.com
mail sestrička Lenka:  sestrickadetske2@gmail.com

POZOR ZMENA ORDINAČNÝCH HODÍN:  počas koronového režimu pracujeme takto: 
**** DOOBEDA  - chodia k vyšetreniam zdravé deti, ktoré sú vopred objednané na preventívne prehliadky
**** POOBEDE  - prídu na rad chorí pacienti, ak zdravotné obtiaže nedokážu rodičia zvládnuť doma vlastnými silami  a rozumom (prípadne za našej podpory tzv. telemedicínou) a ktorým po predchádzajúcej telefonickej konzultácii ak treba, dáme presný termín k vyšetreniu. PRETO VOPRED VOLAJTE A KONZULTUJTE !!!! Predídeme tak stretu chorých v čakárni a ambulancii. Ide predsa o Vás a Vaše deti.

------>  prosím každé vyšetrenie by nemalo z epidemiologického hľadiska trvať viac ako 15 minútpreto buďte prosím vecní  a ak sa dá čo najrýchlejší
 

A pozor všetci ( tiež bez výnimky) sa riadime

heslom č.1: SO SOPĽOM SA K LEKÁROVI NECHODÍ !!!
a heslom č.2.: Nekašleme do dlane, ktorou potom všetko pochytáme. 


!!!  AK STE CHORÍ  (alebo v karanténe), NESMIETE  K  NÁM PRÍSŤ  VY AKO  SPRIEVOD  S  DIEŤAŤOM  K  VYŠETRENIU  NA  NAŠU  DETSKÚ  AMBULANCIU  

------------------------------------

OČR :    https://www.socpoist.sk/pandemicke-osetrovne/68337s?fbclid=IwAR04BZlQYwqm3pogQdE1crBsvu8LyiRR6IPX1jA1J_daw65zy3Y63B6uYp0#11

- prosím nežiadajte od nás OČR, ak pre Vás nemá zamestnávateľ prácu. Takto to nefunguje. Je to záležitosť  Vášho zamestnávateľa a nie naša.

---------------------------------------

----->  Halóoooo, vážení rodičia, ak sa nám nemôžete na pevnú linku dovolať, určite z  telefónu telefónujeme a   dôrazne všetkých upozorňujem, že TELEFÓNY URČITE NEVYVESUJEME   !!!!!  Skúste mobil, a ak sa nedovoláte ani naň, tak voláme bohužiaľ aj z neho !, A ak nájdeme zmeškaný hovor, skúsime Vás ( ak nám to čas dovolí) prezvoniť.
Takže ešte raz: TELEFÓNY NEVYVESUJEME. ( túto myšlienku prosím vyhoďte z hlavy) a verte mi, že nechceli by ste tu sedieť v ambulancii miesto nás. 
Ešte raz telef. kontakt: 

032/771 66 55,  0910/119 022

--------------------------------

LIEKY : na zimu si pripravte: C - vitamín, Imunoglukan, D - vitamín, zinok, probiotiká (všetko toto môžete dávať deťom preventívne už teraz), Paralen, Nurofen,.... spraye na odopchatie nosa, niečo na kašeľ - na tlmenie kašľa aj vykašľávanie, pre tie deti, ktoré bývajú zachrípnuté Calciový sirup,  pre deti, ktoré mávajú husté sople Sinupret a pre staršie deti od bolesti hrdla Tantum verde alebo Strepsil plus - spray (nechutí, ale pomáha) 
- lieky od teploty si kúpte už teraz ( na jar bol výpadok)

--------------------------------------------------------------------------------------------


 

Zobraziť viac

***** Čo robiť, ak som COViD kontakt, som COViD pozitívny

----- >  ak je Vaše  dieťa v karanténe, telefonicky nás kontaktujte na začiatku a určite aj pri UKONČENÍ KARANTÉNY !    Keby boli obtiaže tak aj medzitým. 

----- > zoznam miest, kde Vás antigénovo otestujú: https://www.health.gov.sk/?ag-mom

----- > na PCR testy sa objednávajte: cez:   https://korona.gov.sk/poziadat-o-vysetrenie-na-covid-19/
 

Všetko dôležité je na:   https://korona.gov.sk/
ČO ROBIŤ, AK: 
***   STE KONTAKT S COViD 19  (teda STE V KARANTÉNE): 
      http://www.ruvztn.sk/pokyn_co_robit_.pdf
.***  STE COViD POZITÍVNY:   http://www.ruvztn.sk/pokyn_kontakt_.pdf

----------------------------------------------------------------------------------------
 

Tí, ktorí ste prekonali COViD ochorenie v období : 22.11.20 - 17.1.21, tak potvrdenie o prekonaní COVID-19  od lekára už nepotrebujete. 

Ministerstvo zdravotníctva a Úrad verejného zdravotníctva sa rozhodli vyjsť v ústrety pacientom aj lekárom. Po novom bude človeku stačiť, aby sa preukázal dokladom o diagnostikovaní ochorenia COVID-19 za obdobie od 2. novembra 2020 do 17. januára 2021. Upravuje to vyhláška hlavného hygienika. 

https://www.health.gov.sk/Clanok?covid-19-22-01-2021-potvrdenia-lekarske

 
 

 


 

Zobraziť viac

**** Ospravedlnenky ZŠ, MŠ, SŠ

Keďže sa nám kopia zbytočné a rušivé telefonáty ohľadom ospravedlneniek pre choré deti do školy a niektoré školy hneď v úvode školského roka nemajú v tom jasno, koľko dní neprítomnosti v škole môže ospravedlniť rodič, prikladám link na usmernenie z 28.8.2020, ktoré sa nachádza na stránke ministerstva školstva,  kde si to  môžu (a mali by si), konečne všetky pani učiteľky nájsť a prečítať (ak to doposiaľ tak neučinili): https://www.minedu.sk/data/att/17169.pdf   
V usmernení sa píše, že : Ak ide o ospravedlnenie neprítomnosti dieťaťa alebo žiaka počas trvania mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu vyhláseného v súvislosti s ochorením COVID-19, lehota podľa § 144 ods. 10 zákona č. 245/2008 Z. z. sa predlžuje z 3 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní na 5 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní. .....   Jasné všetkým ? Aj všetkým učiteľom ?

----------------------------------------------------------------------------------------------- Zobraziť viac

***** Vyhlásenie o bezinfekčnosti do školy, škôlky - nová platná verzia

Tu nájdete, kde treba hľadať na stránke ministersta školstva
NOVÉ, UPPRAVENÉ tlačivo (od 2.11.20): Vyhlásenie o bezinfekčnosti, ktoré vypĺňa rodič po návrate dieťaťa do kolektívu (MŠ, ZŠ)
                      https://www.minedu.sk/data/att/17778.pdf
viac na :        https://www.minedu.sk/aktualne-opatrenia-v-suvislosti-s-celoplosnym-testovanim-spolocna-zodpovednost/
staršie pokyny : 
** MŠ: https://www.minedu.sk/materske-skoly-aktualizovane-2682020/  .... viď príloha č. 4
** ZŠ: https://www.minedu.sk/zakladne-skoly-a-skolske-zariadenia-aktualizovane-2682020/ ...príloha č. 4

** SŠ: https://www.minedu.sk/stredne-skoly-aktualizovane-2682020/  ... príloha č.5
________________________________________________________

 Zobraziť viac

***** Úvaha o teplote, sopľoch, hnačkách, bolestiach brucha....

Tak, milí rodičia, budeme to musieť v tomto režime až do budúceho leta spoločne zvládnuť.  Ideme do zaťažkávacieho obdobia a bohužiaľ si budú musieť  VŠETCI rodičia uvedomiť, že s "vodnatým sopľom, prípadne pre istotku pred víkendom, resp. so štípancom od komára" sa k lekárovi skutočne nechodí. Bude to previerka racionálneho uvažovania každého rodiča a snáď to bude aj na niečo dobré a rodičia si uvedomia, že hlavná ťarcha starostlivosti je a vždy aj mala byť na nich a až keď si nevedia dať rady s ochorením, prichádza na rad lekár.
Prosím nepanikárte ! (teplota T37,5 st C nie je koniec sveta - 
máte lieky od teploty ??? ... MÁTE !!!.... (ak nemáte, ani sa nepriznávajte!   a choďte čím skôr do lekárne kúpiť) ... a teda ICH AJ DÁTE a HLAVNE TRPEZLIVO  VYČKÁTE , čo sa bude diať.) 


Skúste aj sami porozumieť chorobe svojho dieťaťa a hlavne používajte zdravý sedliacky rozum a pri sopli vreckovky! (Mnohí ste už určite zistili, že dokážu pri sopľoch zázraky) Skutočne neobstojí argument, že veď dieťaťu sople vytekajú a netreba ho vysmŕkať. Tak a toto je fakt hlúpa úvaha. Áno vytekajú, ale len tie, ktoré sa už do nosa nezmestili ! Čo vytečie z nosa, je len 1/10 z toho, čo v nose zostáva (teda 9/10) a práve to treba skutočne vysmŕkať alebo odsať. By ste sa čudovali, keby ste sedeli u nás v ambulancii, koľkí prídu, že dieťa kašle a pritom sople dieťaťu nevysmŕkajú, ba čo horšie, ani ho to neučia. Tí schopní z Vás vedia, že drvivá väčšina kašľov, laryngitíd, bolestí uší je zo zatekajúcich a nevysmŕkaných sopľov a namiesto toho aby žiadali od lekára pri každom kašli antibiotiká, radšej svoje dieťa naučia v prvom rade smŕkať nos, prípadne preplachujú nos slanými roztokmi... A tí ostatní rodičia ... sú tí ostatní. Sople, kašle tu boli aj pred 50 rokmi a Vaše babky to zvládli, dokonca aj bez doktora, tak prečo nie aj Vy ? Či ohlúpli sme s internetom ? A prestali normálne uvažovať? Áno aj v dnešnej modernej IT- čkovej dobe stále platí to úplne primitívne, že upchatý nos treba odopchať a sopeľ treba vysmŕkať.
Prosím uvedomte si, že zbrklá  návšteva zdravotníckeho zariadenia (typu: "mám práve teraz v tomto momente voľno, tak ideme pre istotu k doktorovi ... veď kašle už 2 dni ") skutočne nie je najsprávnejším riešením. Nikdy neviete, kto tu bol v ambulancii pred Vami ( idete do ZDRAVOTNÍCKEHO ZARIADENIA, kde sa vyšetrujú aj CHORÍ a hlavne  v období korony ide o mimoriadne rizikové miesto), takže dobre si zvážte  dôvody nutnosti  Vašej návštevy v ambulancii.

Nedá mi ešte nespomenúť niečo k hnačkám a bolestiam brucha. Skúste si niektorí spomenúť ako Vám bolo voľakedy, keď ste mali črevnú virózu a keby Vám niekto bol dal jedlo, čo i len privoňať, tak by ste sa dozvracali.  Tak a presne tak je aj dieťaťu pri črevných virózach. Prosím pochopte, že ak má niekto pokazený žalúdok, nemôže jesť ako obvykle. Takéto dieťa potrebuje DIÉTU! a hlavne ponúkať NEUSTÁLE  TEKUTINY PO TROŠKÁCH.  A tiež neobstojí argument, že pri bolesti brucha dáte dieťaťu cereálne guličky s mliekom (lebo si to, napr. 4 ročné dieťa pýtalo).  Má 4 roky, vy asi o 20-30 viac rokov a teda aj rozumu a vy rozhodujete, čo môže a čo nie a čo je potrebné ba niekedy až nevyhnutné.  Takže pri hnačke určite nepodávame mlieko, vysokozbytkovú stravu
(t.j. cereálne pečivo a to i napriek tomu, že je zdravé - ale pre zdravé dieťa). A samozrejme treba nasadiť čím skôr probiotiká ( je nemysliteľné sa po 3 dňovej hnačke vybrať k lekárovi, že sa hnačka nelepší a dieťa pritom nemalo ani diétu a ani nasadené probiotiká). Ak si neviete s diétou rady, zavolajte, poradíme Vám, čo môžete a nemôžete chorému dieťaťu podávať. 

No a temer posledné, na čo by som chcela apelovať sú opakované telefonáty rodičov, že volalala pani učiteľka zo školy, že si máte prísť po dieťa, lebo sa necíti dobre a treba s ním ísť ihneď k doktorovi. No, tak takto to nefunguje. Ak dieťa nie je v ohrození života (napr. nemá známky meningokovej infekcie, viď napr. na: 
https://www.npz.sk/sites/npz/Stranky/NpzArticles/2018_01/Bakteria,_s_ktorou_hrame_o_zivot__Meningokok_ohrozuje_najma_mladych.aspx?did=6&sdid=81&tuid=0&), tak vezmem dieťa domov, odmerám teplotu, DÁM niečo od teploty (ak ju má), uvarím čaj, zistím čo ho bolí....skúsim porozmýšľať, čo by som zvládol aj sám a ak si neviem rady, až potom kontaktujem lekára. Teda "priama linka škola - lekár", tak ako si to predstavujú niektoré pani učiteľky aj niektorí rodičia nefunguje (!!!  neplatí to samozrejme pre životohrozujúce stavy)

________________________________________________________


 Zobraziť viac

***** Praktické odporúčania k výmenným lístkom, k úrazom, ku kožnému vyšetreniu...

Praktické doporučenia: 
K úrazom  : každý vážnejší úraz do 24 hod odkedy sa stal, nejde cez obvodného lekára, ani cez pohotovosť, ale môžete ísť priamo bez výmenného lístka (samozrejme s kartičkou poistenca) k ošetreniu na chirurgiu.
Takisto nepotrebujete výmenný lístok ku kožnému vyšetreniu 
a už vôbec prosím Vás nežiadajte od nás výmenný lístok k vyšetreniu k špecialistovi, ak Vás tam posiela iný špecialista, ktorého ste navštívili (napr. alergológ na ORL vyšetrenie). Ak Vám ten výmenný lístok špecialista nedal (ale podľa platných predpisov mal to tak spraviť), tak spravte fotokópiu jeho nálezu a túto fotokópiu použijete ako výmenný lístok - nemajte obavy, je to formálne aj legislatívne správne. Teda takýto výmenný lístok ide mimo nás, nežiadajte ho od nás a skutočne Vám ten výmenný lístok  my nedáme, lebo to vyšetrenie  neodporúčame my, ale iný lekár ( a práve toto si Vaše zdravotné poisťovne sledujú).
Ups ! a ešte : výmenný lístok nemá podľa zákonných nariadení  žiadnu "trvanlivosť", teda pokým to vyšetrenie nevybavíte a problém je to stále ten istý, tak výmenný lístok platí stále, neexpiruje Vám. No ale sami uznajte, ak by ste išli po 3 rokoch k neurológovi napr. s bolesťou hlavy s takýmto starým výmenným lístkom, vyzeralo by to asi veľmi čudne. 
________________________________________________________


 Zobraziť viac

***** Polopate od hlavnej odborníčky - MUDr. Prokopovej -

Kto by si to niekto chcel všetko ešte ujasniť, tu je článok dr. Prokopovej  - hlavnej odborníčky pre primárnu pediatriu: 

1.)  https://najmama.aktuality.sk/clanok/301822/pediatricka-a-clenka-pandemickej-komisie-elena-prokopova-koronavirus-u-slovenskych-deti-ako-do-skolky-nove-opatrenia/?fbclid=IwAR1MawY4fMBDxWgHF0haUc-U3jJiKNWcVH_W19vfkY3kPR91c73Q9n-OrnA

2.)  https://mediweb.hnonline.sk/rozhovory/hlavna-odbornicka-pre-primarnu-pediatriu-mudr-prokopova-ideme-do-velmi-narocneho-obdobia?fbclid=IwAR1LyGOII51dN0HoFiDEmQvim-Ox__axPZifErSa0uXxSGMxSpQ7NfLhm7M

_______________________________________________________

 Zobraziť viac

Ordinačné / otváracie hodiny a mapa

 • Pondelok Chorí: 7,30 - 11,30 hod
 • Utorok Chorí: 7,30 - 11,30 hod
 • Streda Chorí: 7,30 - 11,30 hod
 • Štvrtok Chorí: 7,30 - 11,30 hod
 • Piatok Chorí: 7,30 - 11,30 hod

Poznámka: TIETO ORDINAČNÉ HODINY PLATIA LEN MIMO KORONOVÉHO REŽIMU Akútne závažné stavy vyšetríme priebežne (prosím vopred nás kontaktujete) Odbery: denne o 7,00 hod nalačno, Chorí: 7,30 - 11,30 hod (! časenky sú vydávané len do 10,30 hod) Obed. prestávka a dezinfekcia: 11,30 -12,30 hod Vopred objednané preventívne prehliadky: 12,30 - 14,30 hod

Ďalšie informácie

Ambulancia má bezbariérový prístup.
Pracujeme systémom časeniek. Časenku s poradím (nie konkrétnou hodinou) si vytlačíte vopred v čakárni alebo sa objednáte elektronicky: https://www.ecasenka.sk/ambulancie/detail/jaz-pedsro-mudrzuzanajanovicova 
Na našej ambulancii máme možnosť vyšetrenia zápalového parametra CRP (vyšetrenie deťom preplácajú zdravotné poisťovne.) V prípade potreby poskytujeme telefonické informácie o výsledkoch laboratórnych vyšetrení, taktiež ak je to potrebné, poskytneme telefonickú konzultáciu ohľadom zdravotného stavu. Máme internetové prepojenie s laboratóriom - ak sú vyšetrenia spravené, výsledky laboratórnych vyšetrení vieme ihneď.
Recepty na lieky, resp. potravinové doplnky, ktoré pravidelne potrebujete, Vám vieme vopred pred Vašim príchodom pripraviť, taktiež na základe Vašej elektronickej požiadavky. 

V súvislosti s účinnosťou zákona 18/2018 Z. z. od 25.mája 2018 sme spracovali aktualizáciu bezpečnostnej dokumentácie a zaviedli do praxe základné princípy GDPR. Tieto dokumenty sú umiestnené na prevádzke a sú k dispozícii dotknutým osobám.

 

Zaradenie zariadenia: Všeobecný lekár - deti a dorast , Neštátna | Nové Mesto nad Váhom

Podrobnosti

Poisťovňa

 • DÔVERA ZP [24]
 • VšZP [25]
 • Union ZP [27]

Ostatné

 • Parkovanie
 • Bezbariérový prístup
 • Príjem nových pacientov