Pridať k obľúbeným Odobrať z obľúbených

Ambulancia všeobecného lekára pre deti a dorast - MUDr. Mária Rigová s. r. o. Lemešany 292 08203 Lemešany

Personál

Lekári

MUDr. Mária Rigová

Sestry

Terézia Surgentová

Akcie a oznamy

PREVENTÍVNE PREHLIADKY A PORADNE .

od 1.5.2020 do 31.8.2020
Od 16.4.2020 sme začali nanovo vykonávať preventívne prehliadky a poradne u malých detí.
Deti sú pozývané na základe telefonického dohovoru ( po zistení epidemiologickej situácie v rodine). Z dôvodu vyššej časovej a hygienickej náročnosti na prevedenie týchto preventív sme zmenili aj ordinačné hodiny a tým pádom preventívne prehliadky robíme každý deň od 12.00 hod. Zobraziť viac

DOVOLENKA

od 23.7.2020 do 10.8.2020
V dňoch od 27.7.-9.8.2020 sa nebude na detskej ambulancii ordinovať z dôvodu čerpania dovolenky. Akútne stavy - zvracanie, hnačky vysoké teploty, dýchavičnosť - budú ošetrené u zastupujúcich lekárov v Drienove a Petrovanoch.Zobraziť viac

Ordinačné / otváracie hodiny a mapa

 • Pondelok ,poradna-po telef.objednaní
 • Utorok ,poradňa-po telef.objednaní
 • Streda ,poradňa-po telef.objednaní
 • Štvrtok ,poradňa-po telef.objednaní
 • Piatok ,poradňa-po telef.objednaní

Poznámka: Ošetrenie chorých - po prechádzajúcom telefonickom dohovore. Využívajte aj možnosti ecasenky - na stránke www.ecasenka.sk. Odbery - t.č.len na základe telefonického objednania: pondelok - piatok, od 7.30.-9.15 hod.

O zariadení

Zdravotná starostlivosť až do 26 rokov. Poskytujeme: liečebno-preventívnu starostlivosť, návštevnú službu–novorodenci, predoperačné odbery a vyšetrenie, poradne a preventívne prehliadky podľa objednania, vyšetrenie CRP, povinné a nepovinné očkovanie,poradenstvo ohľadne očkovania, prepichovanie ušníc.

Ďalšie informácie

OZNAM PRE PACIENTOV
Od 1.9.2019 nabieha naša ambulancia na modul ..." ECASENKA". Všetky ošetrenia a výkony spojené so zdravotnou starostlivosťou sú prevedené na základe poradového čísla, ktoré si pacient vytlačí na terminály umiestnenom v čakárni. Zároveň na obrazovke monitoru je údaj o akutálnom čísle ošetrenia. Jeden pacient = jedno číslo. Ošetrenie jedného pacienta trvá približne 6-10 minút. Záleží od závažnosti stavu. 
Posledné čísla sú vydávané pol hodiny pre koncom ordinačnej doby. (Preto doporučujem sledovať koniec ordinačnej doby.)  Lístok je možné vytlačiť ku sestričke a k lekárovi.
Ku sestričke - výkony: odber krvi, výtery, zdravotný preukaz, odovzdanie
                     biologického materiálu, potvrdenia rozneho charakteru.
K lekárovi - ošetrenia, kontroly, vystavenie a vydanie receptu, informácie o výsledkoch, doporučenia ďalšej liečby a postupov.
Poradne malých detí a preventívne prehliadky - tie ostávajú nezmenené,tzn.budú prevedené (zatiaľ) bez vydania čísla. Pre tieto úkony sú určené dni streda od 12.00 hod a štvrtok od 10.00 hod. Objednanie cez internet: aktuálny deň = zaradenie sa do poradia,obdržite poradové číslo na ošetrenie cestou sms. Možnosť objednania aj na nasledujúce dni( napr. ak dieťa večer ochorie, môžete si rezevovať číslo,ktoré je preddefinované, na nasledujúci deň). 
Ďalšie informácie najdete na:  www.ecasenka.sk

OŠETRENIE PO ORDINAČNÝCH HODINÁCH
APS ( v minulosti označované ako LSPP) je zabezpečená na poliklinike Procare na Sekčove v pracovných dňoch od 16.00.-22.00hod. a počas víkendov od 7.00.-22.00. Po 22.00 hod. sú akútne stavy ošetrené na príjmovej ambulancii Detskej nemocnici v Prešove.

OZNAM V SÚVISLOSTI S OCHORENÍM COVID-19
Ak máte cestovateľskú anamnézu a podozrenie na infekčné ochorenie koronavíruom nevchádzajte do čakárne bez predchádzajúceho telefonického dohovoru.
V prípade pozitívnej cestovateľskej anamnézy, bez prejavov ochorenia - zostaňte v karanténe doma. Nenavštevujte sa navzájom. Chráňte seba aj svoje deti.
Na nutné nákupy a pri komunikácii s inými ľuďmi sa chráňte rúškami. Majú svoje opodstatnenie.

Zaradenie zariadenia: Všeobecný lekár - deti a dorast , Neštátna | Lemešany

Podrobnosti

Jazyk

 • anglický

Poisťovňa

 • DÔVERA ZP [24]
 • VšZP [25]
 • Union ZP [27]
 • Bez poisťovne

Ostatné

 • Príjem nových pacientov