Pridať k obľúbeným Odobrať z obľúbených

Salutaris, s.r.o. , ambulancia všeobecného lekára pre deti a dorast - MUDr. Eva Gibalová Strečnianska 13 85105 Bratislava Petržalka, pri jazere Draždiak, 5 min. od Technopolu . Bus 92, 94, 95, 68. Parkovanie možné. Výhoda - náväznosť ďalších špecialistov, laboratórium, RTG. Lekáreň, zdr. potreby, optika, nákup. stredisko Billa v susedstve., poschodie: Detské oddelenie, prízemie, dvere: 034

Personál

Lekári

MUDr. Eva Gibalová

Sestry

Martina Gnapová

Ostatný personál

Mária Bitterová (asistentka)

Akcie a oznamy

Dovolenka od 18. - 21. dec. (utorok - piatok vrátane)

do 21.12.2018
zastupuje MUDr. Hlavačiková (v ak. prípadoch), č.t. 02/ 63 815 773; na Vyšehradskej 16 - hnedý dom, prízemie, bus č. 93, jedna zastávka za pekárňou, smerom na konečnú alebo bus 59, 99, 98 po zastávku Budatínska.

Utorok: 7:30 - 12:00 hod.
Streda: 9:00 - 12:00 hod.
Štvrtok: 10:00 - 13:30 hod.
Piatok: 7:30 - 12:00 hod.
Od 16. hod. v závažných prípadoch možnosť APS Kramáre.
Zobraziť viac

Upozornenie pre školákov a MŠ

Ospravedlnenia do školy sú vydávané  až po 3 dň. trvania choroby, od dátumu návštevy u lekára. Do 3 dní potvrdzuje rodič.(zá.č.245/2008;,§144, ods.10).
Pre škôlkarov potvrdenie o zdr. spôsobilosti - pred 1.vstupom do MŠ ( prihláška) a následne, keď dieťa ochorie, po 5 dň. trvania choroby ( chorý od - do; nie, či je zdravé). Do  5 dní potvrdzuje rodič.
Na písomnú žiadosť školských zariadení, je možné vydať potvrdenie aj  na kratší čas.
Potvrdenia sú spoplatnené 1€.

 Zobraziť viac

Možnosť objednania

Ponúkame  možnosť objednania sa do ambulancie - ZADARMO!
Objednať sa  môžete najneskôr deň predtým (môžete skúsiť i na začiatku ord. hodín).
 Spôsob: 1) mailom: detskaambulancia1@mail.t-com.sk  alebo 
2) SMS :č.t. 0915 122 482  alebo
3) osobne.

Uveďte:
1) meno , priezvisko pacienta,  mes./ rok narodenia
2) čas na kedy (dát. + hod.) Možné v priebehu ord. hod. po 15 min. Napr. 7:30 ; 7:45 atď. Posledný 30 min. pred koncom ord. hod.
3) dôvod ( choroba, kontrola, odbery, potvrdenia...)
4) počet detí, ktoré chcete objednať
Naša odpoveď: a) O.K.- ak je objednanie možné
b) navrhneme iný čas - ak to nie je možné a vy potvrdíte
Upozornenie:
Neobjednaní sú vybavovaní priebežne. 
Čas objednania je orientačný- pracujeme s chorými deťmi !
V závažných prípadoch poradie určí lekár. 
Pred vstupom do ambulancie sa všetci zaregisturujú cez elektronický systém (jednorucho a rýchlo).

 Zobraziť viac

Očkovanie proti chrípke

do 8.2.2019
Od októbra očkujeme proti chrípke,
prednostne a zadarmo !

 Zobraziť viac

Ordinačné / otváracie hodiny a mapa

 • Pondelok ,(Prevencia len pre zdravých, objednaných)
 • Utorok
 • Streda ,(Prevencia len pre zdravých, objednaných)
 • Štvrtok
 • Piatok ,(Prevencia len pre zdravých, objednaných)

Poznámka: Odbery: P,St,Pi do 10,h. po predch.dohovore .Info o výsled.:č.t.0915122482,P,S,Pi11-11,30,U16-16,30,Š15.

O zariadení

 

 

Naša ambulancia je jednou z najvyhľadávanejších  pre    láskavý a   individuálny prístup. Preto k nám radi chodia deti od útleho veku až po sprevádzajúcu starú mamu. Svedčia o tom steny pokryté kresbičkami od našich detí, pohľadnicami z prázdnin, kúpeľov, ktoré sme realizovali, či promočnými a svadobnými oznámeniami. Nechýbajú ani pohľadnice zo služobných ciest od rodičov. Množstvo hračiek neraz bráni deťom odísť.       
Poskytujeme liečebno - preventívnu a poradenskú starostlivosť od narodenia až do 28 rokov.

Pre nastávajúce mamičky je  vhodné sa s nami spojiť  ešte pred narodením bábätka (aj 6 - 8 týž. vopred),  lebo v rámci  individuálneho (2hod.) posedenia, dôkladne vysvetlíme starostlivosť o novorodenca, následnú výživu, prečo a čím očkujeme . Posedenia sú v utorok o 13 h. na vopred dohodnutý dátum. Pre mimorajónne mamičky je poplatok 10 € . Takto pripravené maminy, budú prežívať prvé chvíle s bábätkom oveľa kľudnejšie.
Poradíme pri problémoch školských, sexuálnych, drogových, partnerských aj rodičovských. Rodičom (resp. pacientom) ponúkame i nami spracované písomné informácie o povinnom aj odporúčanom očkovaní, o zavádzaní stravy u dojčiat, o náplni poradní, a.i. Tak sa rodičia môžu doma v kľude rozhodnúť,  ako  a bez stresu konať pri  vzniknutých situáciách.
Dôraz kladieme na úctu k pacientovi. Bolestivé zákroky sa snažíme znížiť na minimum - prístupom a prístrojom pre bezbolestný odber kapilárnej krvi. Laboratórnu diagnostiku urýchľujeme kvalitným vybavením ambulancie - CRP prístroj (jeden z najmodernejších), na vylúčenie bakteriálneho ochorenia a tým i zbytočný predpis antibiotík), močový analyzátor (prístroj na veľmi presné vyšetrenie moču), prístroj na určenie chudokrvnosti (anémie) do 3 sekún alebo okamžité stanovenie hladiny cukru v krvi glukomerom.   Digitálne váhy, laserový výškomer, vyšetrenie uší otoskopom, liečba bežných kožných ochorení, používanie zmrazovacieho pera, zvládnutie astmatického stavu na ambulancii ako i použitie oxymetra - je samozrejmosťou. V prípade nutnosti, poradíme kvalitného špecialistu. Ambulancia je vybavená aj germicídnymi žiaričmi na zabezpečenie dezinfekcie vzduchu a povrchov predmetov.
Pobyt v čakárni Vám spríjemní naša asistentka. Ponúkne časopisy, zabaví deti v detskom kútiku hračkami, kreslením, či knižkou. Poradie pacientov určuje spravodlivý , číselný systém.
Zapájame sa aj do medzinárodných vedecko - výskumných projektov (výskyt chrípky, respiračných ochorení). Poskytujeme výuku medikov a  lekárov - sme  školiacim pracoviskom pre Slovenskú zdravotnícku univerzitu .
Naša ambulancia je zapojená aj do zavádzania systému manažmentu kvality.
Bez problémov je možné spojenie s lekárom kedykoľvek (mobilom, mailom ) 
i vyšetrenie náhodných pacientov, či cudzincov (pozri cenník úkonov).
V komplexe služieb - "lekár iba pre mňa"- oznamujeme laboratórne výsledky domov, ako aj  dátumy očkovaní a  poradní. Jednotlivé služby je možné objednať i osve.

Ďalšie informácie

************************

Čo možno v našej ambulancii kedykoľvek vyšetriť (na požiadanie aj rodičom) :
z kvapky krvi - chudokrvnosť (anémiu) do 3 sek. , CRP= zápal.ukazovateľ (do 3 min.), glukózu v krvi (do 8 .sek.).Moč (analyzátorom do 1 min.),okysličenie krvi (oxymetrom do 5 sek.),vyšetrenie uší otoskopom,odstraňovanie kož.výrastkov zmraz.perom,zníženie bolesti pri pichaní injekcií špeciál. aplikátorom. Liečba biolaserom.
*****
Zapožičiavame solux i ľahko ovládeteľný inhalátor.

Zaradenie zariadenia: Všeobecný lekár - deti a dorast , Neštátna | Petržalka

Podrobnosti

Poisťovňa

 • DÔVERA ZP [24]
 • VšZP [25]
 • Union ZP [27]
 • Bez poisťovne

Ostatné

 • Parkovanie
 • Bezbariérový prístup
 • Príjem nových pacientov