Logo zariadenia MUDr.Judita Hargašová, všeobecný lekár pre deti a dorast, MEDHAR,s.r.o.
Dôvera Logo
Získajte 50€ na nové okuliare pre deti

Otváracie hodiny

 • Pondelok

 • Utorok

 • Streda


  Poradňa pre dojčatá 13,00-15,00
 • Štvrtok

 • Piatok

 • zmena platná od 01.07.2015Odbery: utorok - piatok 07:30 - 09:00 hod. - na objednanie
 • O zariadení

Popis zariadenia


Volám sa MUDr. Judita Hargašová a chcela by som Vám v krátkosti predstaviť našu ambulaciu pre deti a dorast.

Ambulancia sa nachádza v objekte polikliniky Východ na sídlisku Dargovských hrdinov na ulici m.Koneva č.1 v Košiciach. Nájdete nás v suteréne budovy s bezbariérovým prístupom. Pri poliklinike je možnosť parkovania. Dostanete sa tu aj linkami MHD - trolejbusy č. 71, 72 a autobusy č. 15, 17, 50, 54, 55.

Ambulancia vznikla v roku 1980 a po splnení podmienok k vydaniu licencie je od 01.04.1995 neštátnou ambulanciou pre deti a dorast. Povolenie prevádzkovať zdravotnícke zariadenie ambulancia s odborným zameraním všeobecný lekár pre deti a dorast bolo vydané Košickým samosprávnym krajom v zmysle zákona č. 578/2004 Z.z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Za tie roky sa už mnohí naši malí pacienti stali rodičmi a dnes privádzajú na našu ambulanciu svoje ratolesti. Máme určený obvod - ulice Jaltská, Ovručská, Kalinovská. Platí však možnosť slobodnej voľby lekára a na jej základe máme registrované deti a dorast aj z ostatných ulíc sídliska, celého mesta a okolitých obcí.

Máme zmluvy so všetkými zdravotnými poisťovňami. Prijímame nových pacientov, č.t. na ambulanciu je 055 / 671 88 60. Za poplatok odsúhlasený KSK je možnosť objednania na prednostné vyšetrenie.

Poskytujeme liečebno - preventívnu starostlivosť pre deti od narodenia. Prvé vyšetrenie novorodenca vykonávame v domácom prostredí a ak je to potrebné, návštevy detskej sestry doma sa vykonávajú aj opakovane. Horná hranica veku pacientov na našej ambulancii je 28 rokov. Liečebno - preventívnu starostlivosť pre túto vekovú kategóriu vykonávam na základe atestácie z dorastového lekárstva.

Deti do 1 roka navštevujú podľa určených vekových období poradňu pre deti, kde sledujeme zdravotný stav dieťaťa a jeho psychomotorický vývoj, realizujeme povinné očkovania. Poradne sú poobede mimo ordinačných hodín, aby sa nestretávali choré a zdravé deti. Dojčatá v poradni sú objednávané na vyšetrenie, aby sme zamedzili dlhým čakacím dobám.

Preventívne prehliadky u starších detí vykonávame tiež na základe predvolania raz za 2 roky a podľa veku sa realizujú očkovania. U 11 a 17-ročných detí vykonávame odbery krvi na cholesterol v rámci prevencie kardiovaskulárnych chorôb. Ak o to rodič požiada, vykonávame aj očkovania nad rámec povinného očkovania a rovnako návštevnú službu.

Pre veľkú spotrebu antibiotík uskutočňujeme monitorovanie potreby antibiotickej liečby vyšetrením CRP (C-reaktívny proteín), ktorý umožní odlíšiť bakteriálnu a vírusovú infekciu. Po odbere kvapky krvi máme výsledok do 5 minút. Toto vyšetrenie nehradia poisťovne (okrem ZP Union) a preto je spoplatnené.

Čakáreň i ambulancia sú štandardne vybavené, germicídnym žiaričom čistíme vzduch od choroboplodných zárodkov. V čase našej dovolenky je vždy zabezpečené zastupovanie. V prípade potreby odosielame deti na ďalšie odborné vyšetrenia v rámci polikliniky aj mimo nej alebo na hospitalizáciu.
 
Malých pacientov z krajín EÚ na základe preukazu zdravotného poistenia ošetrujeme bezplatne. Pacienti z iných krajín sú ošetrení za poplatok podľa platného cenníka. Maďarsky rozprávame plynule, dohovoríme sa aj po rusky, anglicky a sčasti aj po francúzsky.

Pre ilustráciu si môžete pozrieť niekoľko snímok z našej ambulancie.

MUDr. Judita Hargašová


Ďalšie informácie


Možnosť vyšetrenia CRP na ambulancii. .
Zaradenie

Všeobecný lekár - deti a dorast
, Typ: Ambulancia
Nachádza sa v zariadení

Poliklinika Východ
Poliklinika Východ
Ďalších ambulancií: 5

Pokračovať na: Personál a vybavenie


Vytlačiť

Lekári

 • MUDr. Judita Hargašová

Sestry

 • Zuzana Sedláková

Typ


Neštátna

Poisťovňa


DÔVERA ZP [24]
VšZP [25]
Union ZP [27]

Ostatné


Parkovanie
Bezbariérový prístup
Príjem nových pacientov

Jazyk


anglický
francúzsky
maďarský

Pokračovať na: Hodnotenia


Doposiaľ nehodnotené...

Pridať recenziu:

Update cookies preferences