Zväčšovanie veľkosti prsníkov kmeňovými bunkami už aj na Slovensku

V dnešnej dobe až 99 % žien, ktoré sa rozhodnú pre zväčšenie poprsia, využíva klasické silikónové implantáty. Zarážajúci je ale fakt, že len v USA si nechá ročne tieto implantáty odstrániť až 50 000 pacientiek. Dôvodom sú následné pooperačné komplikácie, ako napr. deformácia implantátu, dislokácia, stvrdnutie, neprirodzený tvar. Ženy sa tiež často obávajú o svoje "umelé" prsia, takže majú stres a mentálne problémy na dennom poriadku.

Až donedávna, jedinou možnosťou ako získať o pár čísel väčšie prsia boli iba umelé implantáty, ktoré pomáhali mnohým ženám vyrovnať sa s estetickým problémom a komplexmi z malého poprsia. Obavy ako ich telo prijme cudzí materiál, celková anestézia, niekoľkomesačná rekonvalescencia a tiež jazvy, ktoré ostávajú po zákroku, mnohé odrádzali od podstúpenia tejto pomerne komplikovanej operácie. Dnes sa ale situácia mení. Ku krásnemu, prirodzene vyzerajúcemu a väčšiemu poprsiu dokáže ženám pomôcť vlastné tukové tkanivo. Kmeňové bunky, získavané z tukového tkaniva, sa v plastickej a estetickej chirurgii stávajú čím ďalej populárnejšími pri zväčšovaní poprsia, ale rovnako aj výplni vrások a modelovaní iných partií tela, ktoré vyžadujú väčšiu plnosť. Začali sa vo väčšej miere používať v Japonsku v roku 2003. Vedci z tejto krajiny boli priekopníkmi metódy, ktorá predstavuje prirodzený spôsob zväčšenia poprsia pomocou kmeňových buniek získaných z pacientkinho vlastného tuku, čím sa vytvára prirodzene mäkké, zväčšené poprsie.

Táto metóda sa objavila vo svete pred viac než desiatimi rokmi a bola špeciálne vyvinutá na pomoc ženám po úplnej či čiastočnej mastektómii prsníka. V minulosti sa však kvôli nedokonalosti techniky využíval veľmi zložitý postup úpravy a rekonštrukcie prsníka, za pomoci kmeňových buniek derivovaných z tukového tkaniva, a celý tento proces trval niekoľko týždňov. Dnes už vďaka najnovšej laboratórnej technológií dokážu odborníci extrahovať kmeňové bunky za úžasných 90 minút a ich pomocou klientkám zväčšiť prsia. Zaujímavý je pritom fakt, že pri tejto metóde sa nepoužívajú žiadne implantáty, ale iba telu vlastný tuk obohatený o kmeňové bunky, odobratý predtým z problematickej oblasti klientky. Celý zákrok prebieha iba pri lokálnej anestézii, bez narkózy, teda nevyžaduje celkové uspatie pacienta.

Unikátne 2 v 1! Zbavenie sa prebytočného tuku a väčšie prsia

Dnes sa táto úžasná novinka stáva skutočnosťou i u nás. Špecializovaná klinika na formovanie postavy MEDICOM VIP prináša túto prevratnú novinku ako prvá na Slovensko ako aj do strednej a východnej Európy.

Samotný zákrok

Najprv sa odoberie tuk, napríklad z brucha, stehien či zadku. V problémových partiách sa následne môže vykonať tumescenčná liposukcia. V laboratóriu sa získané tukové tkanivo rozdelí na dve časti, kde následne prebehne parciálna úprava získaných tukových buniek. Z časti tukových buniek sa extrahujú kmeňové bunky a druhá časť tukového tkaniva sa zbaví nevhodných súčastí ako sú balastné látky, krvinky, zápalové bunky, väzivové vlákna. Tak vzniká jedinečný materiál, ktorý sa neskôr použije ako výplň do prsníkov iba za účinkovania lokálnej anestézie. Táto špeciálna zmes vlastných tukových buniek a vlastných kmeňových buniek sa postupne napúšťa do prsníkov vrstvu po vrstve, aby sa zabezpečila naozaj efektívna distribúcia nového tkaniva, až pokým sa nedosiahne požadovaná veľkosť a tvar prsníka. Miesto vpichu sa zahojí bez toho, aby vznikla jazva. To, čo nasleduje potom, je prevratné. Kmeňové bunky podnietia vývoj žilnatiny, ktorá bude nové tkanivo zásobovať krvou. To znamená, že napustené tukové tkanivo sa stane prirodzenou súčasťou prsníkov, má vlastné cievne zásobovanie, na rozdiel od implantátov, ktoré zostávajú stále len cudzím predmetom v tele ženy. Kmeňové bunky zohrávajú v tomto procese najvýznamnejšiu úlohu, pretože zabezpečujú vývin zásobovacieho aparátu v novo napustenej oblasti, a tak sa úplne umožní prirodzené prijatie nového tkaniva v danej oblasti. Preto sa táto metóda nazýva lipotransfer asistovaný kmeňovými bunkami "CAL", z anglického Cell Assisted Lipotransfer. Pri tejto najnovšej metóde sú výsledky zväčšenia poprsia úžasné, pretože prsia sú príjemne mäkké a prirodzené na dotyk.

Dôležitým faktom je aj skutočnosť, že celý tento proces sa deje iba za lokálnej anestézie, teda nevyžaduje celkovú narkózu pacientky. Celková anestézia, ktorá je nevyhnutná pri zväčšovaní prsníkov pomocou umelých implantátov, prináša so sebou značné riziká. Predstavuje závažný zásah do ľudského organizmu a celkové zaťaženie pre srdce a krvný obeh. Obavy anesteziológov sú spojené taktiež s neočakávanými alergickými reakciami. Týmto obavám sa nedá vyhnúť, keďže anestetiká v bežnom živote nemáme možnosť vyskúšať. Po narkóze často dochádza aj k spomaleniu látkovej výmeny, bolestiam svalov či nutkaniu na vracanie a zvracaniu po operácií. Nič takéto pri novej metóde zväčšovania prsníkov bez celkovej anestézie nehrozí. Zväčšenie poprsia alebo rekonštrukciu prsníka po onkologickom ochorení touto metódou dodnes podstúpili tisícky žien vo svete a ani jedna z nich nemala žiadne pooperačné problémy.

Treba tiež pripomenúť neporovnateľný rozdiel rekonvalescencie po zákroku. Po zväčšení prsníkov silikónovými implantátmi zostáva pacientka hospitalizovaná obvykle 1-3 dni podľa subjektívnych potiaží. Potom sú odstránené drenážne hadičky a pacientka je prepustená do domácej liečby, kde musí dodržiavať pokojový režim bez fyzickej záťaže. Musí sa vyvarovať namáhaniu horných končatín hlavne prudkých pohybov a tiež sa neodporúča riadiť motorové vozidlá. Musí užívať lieky na zmiernenie bolesti, prípadne antibiotiká. Po približne 10-dňoch je potrebné vyberať stehy. Pacientkám však najviac prekáža nosenie elastickej bielizne a špeciálnej podprsenky po dobu 4-6 týždňov po zákroku. Silikónmi zväčšené prsia sa za stabilizované považujú približne za 2 mesiace, kedy už je možné zvyšovať fyzickú záťaž na úroveň ako pred zákrokom. Toto všetko pri tejto najnovšej metóde odpadá. Žiadna nepríjemná podprsenka, žiadne stehy, žiadne jazvy, žiadna hospitalizácia, žiadna narkóza a na druhý deň môže ísť klientka do práce.

Oproti klasickému zväčšovaniu prsníkov, kde pacientkám vznikajú viditeľné jazvy, sa pri tejto metóde používajú iba miniatúrne vpichy, ktoré po zákroku samy zrastú a nie sú voľným okom skoro vôbec viditeľné. Zväčšovanie prsníkov touto metódou eliminuje akékoľvek riziká spojené s klasickou metódou vkladania implantátov, pri ktorých hrozí riziko deformácie, vytečenia obsahu a podobne. Vlastný tuk koncentrovaný kmeňovými bunkami je ideálnou, trvalou a zdravotne neškodnou náplňou na zväčšenie prsníkov, ktorá poskytuje trvalé výsledky, na rozdiel od implantátov, ktoré je často krát potrebné po určitom čase vymeniť.

Metóda kmeňových buniek ponúka možnosť získať prirodzené poprsie ktoré sa prispôsobuje ľudskému telu spolu s pribúdajúcim vekom. Nehrozí pri nej žiadne riziko pretečenia silikónu ani odmietnutie organizmom ako cudzieho telesa.
Touto unikátnou metódou sa dajú zväčšiť nielen prsia či iné želané partie tela, ale aj vypĺňať vrásky či povrchové nerovnosti kože, upraviť vrodené defekty, defekty po prekonaní rakoviny prsníkov a po rôznych zraneniach. Dávajú nádej mnohým ľudom pre kvalitnejší a pokojnejší život za použitia vlastného materiálu, ktorý organizmus neodmietne, pretože je preňho úplne prirodzený. Nevýhodou metódy s požitím kmeňových buniek voči silikónovým implantátom je, že jeden takýto zákrok dokáže zväčšiť objem poprsia iba o 2 veľkosti. U žien, ktoré túžia zväčšiť svoje prsia až o 4 veľkosti, je potrebné tento zákrok vykonať dvakrát.

Rekonvalescencia po zákroku

Žena, ktorá podstúpi zväčšovanie prsníkov metódou kmeňových buniek, je schopná ísť do práce na druhý deň po zákroku. Odporúča sa však oddychovať ešte 2 až 3 dni, pretože pri tomto zákroku sa vykoná zároveň tumescenčná liposukcia. Zaujímavé na tom je, že samotné odobratie tuku predstavuje náročnejší zásah ako samotné zväčšenie prsníkov vlastnými tukovými kmeňovými bunkami. Príznaky sú však minimálne, a o pár dní pominú. Zvýšenú pozornosť treba venovať iba polohe tela v spánku – niekoľko dní po zákroku sa neodporúča ležať na bruchu. 

Kmeňové bunky pomáhajú rekonštruovať poškodenia prsníkov po prekonanej rakovine prsníka

Rakovina prsníka je jednou z najčastejších diagnostík rakoviny u žien na celom svete. Každoročne je zaznamenaných okolo 1,3 miliónov nových prípadov, pričom veľké percento pacientiek musí podstúpiť zákrok, pri ktorom dochádza k odstráneniu časti prsníka, za ktorým nasleduje liečba ožarovaním. U týchto žien sa po liečbe objavujú výrazné poškodenia kože, strata prsného tkaniva, bolesť a redukcia pohybu ramena ako dôsledok liečby. Až donedávna nebola vo svete široko akceptovateľná možnosť na rekonštrukciu prsníkov u žien, ktoré museli podstúpiť čiastočnú amputáciu prsníka. Nová nádej sa črtá v kmeňových bunkách získaných z vlastného tukového tkaniva, ktoré poskytujú trvácnu možnosť rekonštrukcie prsného tkaniva a tak zmenšujú fyzický, psychický a emocionálny dopad rakoviny na psychiku žien, tým že u nich obnovujú prirodzený vzhľad poprsia.

Dva významné faktory prispeli k tomu, aby sme sa v 21. storočí mohli stať svedkami tohto míľového kroku v oblasti plastickej a estetickej chirurgie:

1. Jednoduchá teória o použití vlastného tkaniva ako vhodného transplantačného materiálu, pri ktorom nebude hroziť imunitná reakcia a odmietnutie organizmom, keďže ide o telu vlastný a prirodzený materiál.

2. Vývoj a pokrok v technológiách nových prístrojov, ktoré umožňujú odborníkom komplexne a rýchlo spracovať tukové tkanivo získané liposukciou, ktoré sa po parciálnej úprave a extrahovaní kmeňových buniek v laboratóriách, môže použiť na vypĺňanie rôznych častí tela, ktoré to vyžadujú.

Táto unikátna metóda sa začala používať vo zvýšenej miere od roku 2003 v Japonsku, kde sa klinickým testom podrobila veľká časť žien po úplnej či čiastočnej mastektómii prsníka. Úžasnou správou je, že všetky onkologické pacientky z Japonska, na ktorých vedci tento spôsob úpravy poprsia testovali, zvládali liečbu bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Nebola pritom zaznamenaná ani jedna nevyhnutnosť predĺženia hospitalizácie a všetky ženy, ktoré sa podrobili tomuto unikátnemu zákroku sa ihneď po prepustení z nemocnice, vrátili do normálneho života. Táto jedinečná metóda kmeňových buniek, bola špeciálne vyvinutá na pomoc ženám, ktorým život poznačila nemilosrdná diagnóza rakoviny prsníka. V súčasnosti ponúka aj nový rozmer – zväčšovanie veľkosti prsníkov prirodzenou formou bez narkózy a nutnosti použitia umelých implantátov.

Kmeňové bunky sú v súčasnosti diskutovaná téma. Obavy sú spojené s embryonálnymi kmeňovými bunkami, ktoré sú geneticky modifikované. Pri tejto metóde však ide o používanie tukových kmeňových buniek, ktoré nie sú geneticky nijako modifikované a nie sú známe žiadne komplikácie.

 

Autor článku: Mgr. Katarína Kuľbagová, agentúra Botticelli
Dátum vydania: 08.04.2009

Vytlačiť (zobrazí verziu optimalizovanú pre tlač) Vytlačiť článokdiskusia (43)

Najnovšie články

DISKUSIA 

Reagovať na článok

najnovšie dole najnovšie hore
Autor: Michaela E-mail,
Dátum: 30.12.2012 - 16:04

Mne sa zda cena 10, 000 eur dost vela... na to ze to je moj tuk :-)

Autor: pingi,
Dátum: 01.04.2013 - 13:21

Na Slovensku je to dost draha praktika, ale to suvisi prave s procedurou upravy kmenovych buniek, ktore sa veselektuju a odsaty tuk sa o ne obohati, takze potom sa takto upravena latka ujme v casti vlastneho tukoveho tkaniva omnoho lepsie a tuk sa nevstrebava ako neupraveny a prave odsaty tuk... Ja som si dala zvacsit prsia v Polsku, ale neboi upraveny tukovymi kmenovymi bunkami, ktore by zarucili ich usadenie v tkanive a tak sa tuk po troch rokoch vstrebal do tela.. mimochodom, stalo ma to 3000, €

Autor: Marta,
Dátum: 17.05.2011 - 16:33

Poradí mi niekto, či sa takýmto zákrokom dajú prsia len upraviť. Nepotrebujem ich zväčšiť, len vyplniť strie na prsiach. Ďakujem za odpoveď.

Autor: zuzka,
Dátum: 06.01.2011 - 14:29

Neviem, ale ja som citala, ze v niektorych statoch je to zakazane, napr. v rakusku pretoze zistili, ze to, ze geneticky upravuju tie tuky, tak je velke riziko rakoviny. A ze vraj to neni na stalo, ale tak na max rok alebo dva. A navyse nie kazdej pacientke sa to da urobit, pretoze potrebujete mat nejake to percento tuku. Takze najprv musia niektore pribrat a az potom im moze nieco odobrat. Neviem, ale asi by som sla do tych silikonovych prs.

Autor: Majka,
Dátum: 04.05.2011 - 13:27

Ja som zasa citala, ze to bolo vyvinute pre onkologicke pacientky, takze asi tam ziadne riziko rakoviny nebude a este ked nad tym tak rozmyslam, co by asi tak na tom tuku mohli geneticky upravit? Tak teraz neviem, ale silikon ma nejak nelaka, teda.

Autor: Naozaj,
Dátum: 08.05.2011 - 10:28

Neviem, či ste už počula o problémoch, ak si niekto dá silikóny a za pár mesiacov ich musia vybrať, lebo ich telo nechce prijať. Ja som si tým prešla a som za ten to spôsob, ak to žene pomôže. Dokonca poznám ženu, ktorá mala rozdielnu veľkosť prsníkov a toto riešenie jej dosť pomohlo. Áno, nie je to na celý život a treba to opakovať, ale ani silikóny nie sú na celý život, stačí jedno tehotenstvo a môže to dopadnúť tak, že ich musia vybrať a až po dlhšom čase cca. 6 mesiacov vedia dať nové implantáty. Tak čo je lepšie a hlavne prirodzenejšie?

Autor: Misska,
Dátum: 22.07.2010 - 17:56

Celkova cena je 10 000 eur, a zakrok trva 4 az 5 hodin.

Autor: gabinka,
Dátum: 27.07.2010 - 13:24

Myslim, ze fer cena za to, ze je to bezpecne a vysledok je uzasny!

Autor: janette,
Dátum: 21.07.2010 - 11:46

Damy, videla som taketo procedury live v Parizi a v New Yorku ale toto tu je krasna pracicka! Mozme byt rady, ze mame take sikovne rucicky na Slovensku! Blahozelam pan doktor!

Autor: Janka E-mail,
Dátum: 23.06.2010 - 22:29

Ja som si nasla na internete doktora v Nemecku v Hamburgu a bola som tam, platila som 4800 eur za celu operaciu, takze sa to aj s cestou oplati ovela viac, ako u nas, som celkom spokojna.

Autor: holkaH,
Dátum: 27.07.2010 - 12:00

Ahoj Janka. No ked si bola v Nemecku v Hamburgu u konkretneho doktora za 4800 tak nebudes mat problem napisat jeho meno, adresu a kontakt. Myslis, ze my ostatne nechceme ist? Okrem toho, pochybujem, ze to v Nemecku bude lacnejsie ako na Slovensku!

Autor: kvietocek 063 E-mail,
Dátum: 13.03.2010 - 21:05

chcem tiez vediet kde sa to na slovensku robi takyto zakrok a jeho konecnu cenu dakujem

Autor: Monika E-mail,
Dátum: 12.03.2010 - 09:13

Tak teraz ste ma uplne dorazili s tou cenou,takze asi nebudem jedina,ktora sa s peknymi prsiami moze rozlucit!Dakujem za info,idem snivat dalej!

Autor: DANA E-mail,
Dátum: 03.02.2010 - 16:20

zaujimalo by ma ako tie prsia vyzeraju po rokoch...... cas tuku sa moze vstrebat, a ako sa potom deformuju

Autor: kocka37,
Dátum: 14.12.2009 - 16:58

Tie fotky vyzeraju uzasne! z ktorej kliniky to je? Dakujem.

Autor: zuzu,
Dátum: 27.05.2009 - 18:07

ahojte. V pondelok som bola v Prahe na konzultáciách na klinike GHC u Doc. Duškovej. Robí túto metódu zvačšenia pŕs vlast. tukom v celkovej narkóze. Povedala, že by som musela pribrať 15 kg./teraz mám 60 pri výške 171/ aby mala z čoho brať tuk.Cena sa mi zdala super- 90 000 Kč na jeden krát, ale že odporúča na dvakrát s odstupom 1 roka a tam je cena 60 tis plus 60 tis.Kč./ vrátane prádla, narkózy, 3 dňovej hospitalizácie/ Tak si ceny porovnajte, podľa mňa v BA im ide len o prachy. Docentka mi povedala, nech si to dobre rozmyslím, že po kojení sa mi prsia zvačšia a potom uvidím. Mala som z nej dobrý pocit.

Autor: Ivana Valentovicova,
Dátum: 13.04.2010 - 21:14

Prepacte ze vas otravujem ale chcela by som reaagovat na vas prispevok o zvatsovani prs pomocov vlastneho tuku. Strasne som mala o to zaujem lebo som po jednom porode a tie prsia su nie bohvie ake ale ked som sa informovala v BA tak som skoro dostala infarkt. Co ste spominali kliniku v prahe mate tam aj niejaky kontakt na niejaku konkretnu osobu ktora to vykonava. Ak je taky rozdiel v cene tak to by bolo super. Este raz vam velmi pekne dakujem

Autor: zuzu,
Dátum: 03.05.2009 - 18:36

Ahojte. Robí to doc. Dušková v Prahe na klinike GHC, - >link<
Kočky, ak mi viete poradiť vo Viedni chirurga, čo to robí, dajte prosím vedieť. Zatial viem len o Dr. Heinrichovi. Ale ten je asi drahý. Chcem ísť na viaceré konzultácie.

Autor: kika,
Dátum: 03.05.2009 - 18:41

dakujem zuzu:)

Autor: Joja,
Dátum: 05.05.2009 - 11:44

ahoj kocky, tak som si to cele obvolala a fakt to v tych Cechach nerobia :) je to len ten umely gel Macrolane ako som spominala ... a Heinrich vo Viedni chcel odo mna skoro 18.000 Eur... Takze mi z toho vysiel nakoniec ako vitaz len MedicomVIP u nas v Blave...

Autor: monika,
Dátum: 21.10.2011 - 21:15

Ahojte, ja som bola pred piatimi dnami vo viedni u prof. Hernusa, platila som 6000 eur. Potom este co viem vo Viedni je dr. Heinrich, u toho je cena od 7000, ale moze to byt aj nieco viac, ale ak to niekto chce este lacnejsie, vyskusala by som Madarsko alebo Nemecko, ale menej ako 4500 to nebude urcite nikde. Ak ma niekto vazny zaujem, nemam problem, mozte sa mi kludne ozvat, rada pomozem - 0907 512 112 (cislo tu nechavam, lebo viem, ake su tazke ziskat priame informacie)

Autor: esti,
Dátum: 05.05.2014 - 20:55

Monika, prosim ta ako hodnotis zakrok po rokoch? Mas zvacsenie aj s kmenovymi bunkami? Nenastali nejake deformacie? Dakujem.

Autor: zuzu,
Dátum: 23.04.2009 - 14:27

Cauko kocky, tuto metodu robia v Prahe za ovela nizsiu cenu- 110 000 Kc. Chcem tam ist na konzultaciu co najskor.

Autor: Joja,
Dátum: 29.04.2009 - 08:34

ahoj, kde to robia prosimta? lebo v pokial viem tak v Cesku zatial robia len gel Macrolane,a to je uplne nieco ine... vlastnym tukom to tam este nerobia... ak sa mylim tak kde to prosimta robia? dik ;)

Autor: Kika,
Dátum: 03.05.2009 - 15:48

Zuzu daj vediet co a ako:)

Autor: janette,
Dátum: 21.04.2009 - 15:48

robia to v BA v Medicom VIP. Aj ja som tam volala a povedali mi ze to stoji tolko lebo ta technologia je velmi nakladna a narocna,inak vsetko som sa docitala na ich stranke

Autor: livia,
Dátum: 21.04.2009 - 13:01

no konečne prišlo niečo také skvelé....ved silikońy je totálna umelina a obrovský zásah,ale na túto metódu by som sa teda nahovoriť dala....no len tých 10 000 eur zohnať ,ale možno časom to zlacnie

Autor: katika111,
Dátum: 30.12.2009 - 12:49

ano. mám ten istý názor. podľa mňa je tých 10000 prehnaná cena. takých 2500 by sa mi zdalo normálne...

Autor: Michaela,
Dátum: 30.12.2012 - 16:02

Aj ja si myslim ze 10 000 je trocha prehnane... to je moc

Autor: maja E-mail,
Dátum: 18.04.2009 - 18:15

moja svokra je po amputacii prsnika a je to prenu uzastna sanca preto sa chcem spitat kde tento zakrok vykonavate akolko to stoji ma na to zlavu ked je po amputacii prosim o otpoved dakujem

Autor: elena E-mail,
Dátum: 17.04.2009 - 21:00

Po tom, čo som práve prečítala, mám 100 chutí zrušiť náročnú operáciu. Majú mi vyrobiť jeden odoperovaný prsník expander implantátom a druhý vybrať a tiež nahradiť implantátom. Moc sa mi do toho nechcelo a teraz už vôbec. Nie je nárok aspon na čiastočné preplatenie u onkologických pacientiek ? Vie mi niekto dať odpoveď ? Je to u nás v zaciatkoch, možno treba len počkať. Ďakujem

Autor: maja,
Dátum: 18.04.2009 - 18:48

dobri chcem sa spitat odpovedal vam niekto na vasu otasku ak ano mohli bi ste mi napisat mna zaujima ci onkologicke pacientki maju nejaku zlau koo to vlase stoji dakujem

Autor: elena,
Dátum: 19.04.2009 - 16:45

Majka, žiaľ zatiaľ na môj príspevok nikto nereagoval.Ten prvý takýto zákrok na Slovensku robili teraz v apríli na klinike MEDICOM VIP v Bratislave. Aj ja by som rada vedela, či to je aspoň čiastočne hradené poisťovňou.

Autor: elena,
Dátum: 20.04.2009 - 19:26

písala som na tú kliniku, odpísali mi, že v sucasnosti si hradi všetko pacient.

Autor: Hela,
Dátum: 17.04.2009 - 15:31

Vie niekto adresu kliniky ktora vykonava tento zakrok? Da sa splacat aj formou splatky? Dakujem

Autor: zuzu,
Dátum: 11.04.2009 - 09:46

Ahojte, aj ja by som to rada podstupila, ale ak to stoji fakt 10 000 eur, tak budem o tom dalej len snivat. Zaujima ma ale, ci sa tuk po case nevstrebe. mate niekto skusenosti s touto metodou?
Podstupil to niekto vo Vasom okoli?
Diiik

Autor: Zuzana,
Dátum: 10.04.2009 - 10:09

kamatka bola minuly mesiac vo Viedni platila 18000... neuveritelna cena ale jej manzel bol zasadne proti silikonom. on je teraz maximalne spokjny ona chcela este vacsie no podla mna ich ma obrovske oproti tomu co tam mala predtym:)))) na zakrok cakala 3 mesiace - vraj tam chodia same rusky

Autor: Simona,
Dátum: 09.05.2009 - 12:43

Ahoj nevies nahodou prosim Ta kontakt na tu VIeden? aspon meno doktora? dakujem

Autor: sya,
Dátum: 09.04.2009 - 19:04

no ja som citala paru dni dozadu, ze najblizsie to robia vo viedni... za nejakych 15 000 eur...

Autor: M.,
Dátum: 09.04.2009 - 10:26

Cena sa pohybuje okolo 10 000 EUR.

Autor: emília E-mail,
Dátum: 09.04.2009 - 09:06

mám 42 rokov a po diéte /schudla som 20 kg/ sa mi výrazne zmenšil aj objem prsníkov, je možné zákrok touto metódou urobiť aj v mojom veku a koľko približne stojí?...záleží to od množstva odsatého a implantovaného tuku? ...ďakujem

Autor: zuzu E-mail,
Dátum: 09.04.2009 - 08:32

Aj mna zaujima,kde sa tento zakrok vykonava a aka je cena.
Dakujem

Autor: erika E-mail,
Dátum: 08.04.2009 - 19:48

kde na Slovensku sa dá urobiť takýto zákrok?! a ešte sa chcem opýtať na cenu... ďakujem


 
Meno *
E-mail

Kliknutím na tlačidlo "Odloslať" súhlasím s pravidlami prispievania.