REKLAMA

 

REKLAMA

 

ZDIEĽAŤ TÚTO STRÁNKU NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

 

Tetánia

« naspäť na zoznam tém
Autor: ivana  E-mail
Dátum: 15.01.2008 - 16:06

Chcela by som vedieť viac o chorobe s názvom Tetánia, ako sa prejavuje, lieči a pod.

Reagovať na úvodný príspevok

najstaršie hore najnovšie hore

STRÁNKOVANIE
začiatok | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

Autor: PETRA
Dátum: 27.03.2015 - 21:32

Ahojte vsetci aj mne zistili tetaniu a je to hrozne strasne ma to nici mam velke busenie srdca hrozne zavrty tlaky do havy trpne mi tvar zle sa mi dycha kolise tlak triasie ma mam navaly tepla psychiater mi naordinoval xanax a escilatoparm ale ja necitim ziadne zlepsenie aom matka 4 deti a tak vas prosim o rado co mam robit potrebujem riadne fungovat mavam hrozny strach ze je uz koniec so mnou

Autor: lili
Dátum: 01.03.2015 - 17:40

Ahojte... taktisto mam uz skoro 3 roky problémy ako je panická porucha, tetánia, atď.. to nikto nevie presne určiť lebo to spolu suvisi... mala som obdbobie kedy son nebola schopná ničoho, pomaly ani vstať z postele, nechodila som do školy, ani von, nieže ešte sa zabávať, vyhýbala som sa miestam kde je veľa ľudi, malo vzduchu, vždy keď sa niečo dialo dostávala som záchvaty... taktiež aj pri ceste autom, alebo hocikde, stačilo na to len pomyslieť. Okrem toho príznaky ako točenie hlavy, nevoľnosť, pocity na zvracanie odpadnutie, tlaky na hrudi na hlave, úzkosti, trasenie, bolesti okolo očí na čele... teraz však už som na tom omnoho lepšie, chodím normálne von aj do spoočnosti. Veľmi mi pomáha myslieť na niečo iuplne iné, čo najmenej stresu, pohyb, voda zdravá strava a hlavne pozitivne mysliet, pomáhaju mi masaze, rozne dychove cvicenia alebo joga :)

Autor: matuzalém
Dátum: 23.02.2015 - 10:16

Tetania- vrece s mnohými dg. Ale treba začať od základu. Za štítnou žľazou máme 4 príštitné telieska. Tie kontrolujú homeostázu vápnika a iných minerálov a ovplyvňujú metabolizmus kosti a celého tela.
Pri zníženej funkcii / zápal, nádor, operácia št. žľ. a poškodenie, zlá výživa alebo trávenie, nedostatok vitamínu D a iné. Klesá ionizovaný vápnik v tele, spôsobuje to mravenčenie a krče v prstoch ale aj inde, tetánia, psychické problémy.
Diagnostikovať to je vlmi ťažké, pokiaľ sa na usg. príštit. teliesok neobjavia hrubé zmeny. Rozhodne treba pri tomto podozrení vyšetriť aj ionizované Ca ++ / ťažké a drahé vyš. / a vyšetrenie parathormónu. Odporúčam vyš. v ČR- v Prahe, kde sú určite lepšie vybavení ako u nás títo šmecari.
ALE- ruku na srdce- uvedomujete si, že dnešmá mládež sedí pri počítačoch a pri knuhách či telke a má málo D vitamínu najmä v zime. Dievčatá a ženy si ešte aj tvlár nalíčia- takže zablokujú zvorbu v koži- ktoré sa dá len čiastočne nahradiť umelým D vitamínom. A viete prečo cigánske deti nemajú skoliózu tak ako biele? Lebo večne trčia von a D vitamín je fantastický aj v tom, že keď ho máte dosť tak aj z toho minima vápnika čo človek prijme potravou dokáže vstrebať dostatočné množstvo vápnika. CH ý b a nám slnko! Netreba sa spáliť na pláži a kúpalisku- ale pravidelne ho prijímať v zdravej forme. Preto kočky- pracujte celý rok nenalíčené na záhradkách a počúvajte staré matere, tie sú múdrejšie ako ten judášský kozmetický primeysel. Len pozor na liečte a boreliózu- pri práci najte podkolienky a celé topánky. Nechodiť na boso po tráve. A DENNE SA VYDRHNúť po práci so žinkou v sprche. Aj B komplex / malý / ich odháňa spolu s cesnakom. Pri príznakoch tetánie dávať D vitamín a calcium. Pozor nie obrovské dávky, lebo kalcium vytláča magnézium a to môže spôsobiť zvýšenú nervosvalovú dráždivosť. Takže ak pijete kadejaké energetické nápoje s veľkým množstvom vápnika- aj to môže vyvolať tzv. tetániu. V zime si pridávajte malé mn. S vit. napr. Viganthol. Iné príčiny tetánie sú oveľa zriedkavejšie.

Autor: peter
Dátum: 29.01.2015 - 17:13

Od dectva mam modre pery liecil som sa na chrbticu.

Autor: matuzalém
Dátum: 23.02.2015 - 10:26

Autor: matuzalém-oprava preklepov
Dátum: 23. 02. 2015 - 10:16
Reagovať na tento príspevok

Tetania- vrece s mnohými dg. Ale treba začať od základu. Za štítnou žľazou máme 4 príštitné telieska. Tie kontrolujú homeostázu vápnika a iných minerálov a ovplyvňujú metabolizmus kosti a celého tela.
Pri zníženej funkcii / zápal, nádor, operácia št. žľ. a poškodenie, zlá výživa alebo trávenie, nedostatok vitamínu D a iné. Klesá ionizovaný vápnik v tele, spôsobuje to mravenčenie a krče v prstoch ale aj inde, tetánia, psychické problémy.
Diagnostikovať to je velmi ťažké, pokiaľ sa na usg. príštit. teliesok neobjavia hrubé zmeny. Rozhodne treba pri tomto podozrení vyšetriť aj ionizované Ca ++ / ťažké a drahé vyš. / a vyšetrenie parathormónu. Odporúčam vyš. v ČR- v Prahe, kde sú určite lepšie vybavení ako u nás títo šmecari.
ALE- ruku na srdce- uvedomujete si, že dnešná mládež sedí pri počítačoch a pri knihách či telke a má málo D vitamínu najmä v zime. Dievčatá a ženy si ešte aj tvár nalíčia- takže zablokujú zvorbu v koži- ktoré sa dá len čiastočne nahradiť umelým D vitamínom. A viete prečo cigánske deti nemajú skoliózu tak ako biele? Lebo večne trčia von a D vitamín je fantastický aj v tom, že keď ho máte dosť tak aj z toho minima vápnika čo človek prijme potravou dokáže vstrebať dostatočné množstvo vápnika. CH ý b a nám slnko! Netreba sa spáliť na pláži a kúpalisku- ale pravidelne ho prijímať v zdravej forme. Preto kočky- pracujte celý rok nenalíčené na záhradkách a počúvajte staré matere, tie sú múdrejšie ako ten judášský kozmetický priemysel. Len pozor na kliešte a boreliózu- pri práci majte podkolienky a celé topánky. Nechodiť na boso po tráve. A DENNE SA VYDRHNúť po práci so žinkou v sprche. Aj B komplex / malý / ich odháňa spolu s cesnakom. Pri príznakoch tetánie dávať D vitamín a calcium. Pozor nie obrovské dávky, lebo kalcium vytláča magnézium a to môže spôsobiť zvýšenú nervosvalovú dráždivosť. Takže ak pijete kadejaké energetické nápoje s veľkým množstvom vápnika- aj to môže vyvolať tzv. tetániu. V zime si pridávajte malé mn. D vit. napr. Viganthol. Iné príčiny tetánie sú oveľa zriedkavejšie.
Tiež pozor na mačky a toxoplazmózu. Nechytajte mačky. najmä neznáme. Toxoplazmóza ovplyvňuje naše myslenie- spomaľuje a poškodzuje ho. Môže vyvolať aj schizofréniu.

Autor: peter
Dátum: 29.01.2015 - 17:03

Od dectva mam modre pery liecil som sa na chrbticu

Autor: Janka07
Dátum: 12.12.2014 - 14:28

Ahojte, mne pomaha Shilajit, je to mineral, ktory sa nachadza iba v Himalajach, popozerajte na nete, obsahuje asi 80! mineralov a latky, ktore podporuju ich vstrebavanie.
A najviac sa moj stav zlepsil po zacati uzivania AC11, to je u nas zatial malo znama latka z Amazonskeho Macacieho pazura, ktora ma 10 USA patentov. Uzastna vec nie len na tetaniu. Vysvetli tu ako funguje by bolo na dlho, pozrite napr. na energiabhip. sk, produkt Purple Caps

Autor: Martina
Dátum: 23.01.2015 - 13:57

Ahoj, užívaš niektorý z nich? Pomáha to?

Autor: Janka07
Dátum: 31.01.2015 - 11:27

Ahoj, to purple caps mi velmi pomaha, uzivam to asi pol roka a moj stav sa velmi zlepsil

Autor: Slavka E-mail
Dátum: 08.12.2014 - 13:25

Ahojte, neviem či mám práve tetániu, keďže nikto nevie čo to je, ale bývam strááášne unavená, mizne mi železo z krvi a mám rozhádzaný celý tráviaci trakt. Buď mi je zle na žalúdok, alebo mám kŕče v bruchu, alebo ma nafukuje. No hrozné. Rok som brala Cipralex ale chcela som to vysadiť a pomaly sa mi to vracia. Osobne si myslím že je to zo stresov. Mám v práci veľmi veľa rôznorodých a zodpovedných úloh ktoré si vyžadujú moju úplnú koncentráciu aby som sa vyhla chybe a okrem toho ma hocikedy vyrušujú a žiadajú o riešenie ešte iných úloh. Takže som dlhodobo v napätí. A tomu aj pripisujem tzv. "zbláznenie nervového systému". Neviete mi poradiť ako z toho von? Nechcem byť stále na utlmujúcich tabletkách. Rozhodla som sa odísť z tejto roboty ale čo zo sebou robiť ďalej aby to prešlo.

Autor: ALENA
Dátum: 13.12.2014 - 22:01

Dobrý Deň, nedalo mi to, chcem sa len opýtať či ste sa daly vyšetriť aj odborníkovy, doktorovy, zameranému na tieto problémy? Mala som úplne podobné, v detstve nezistené a je z toho celiakia na celý život. Ale po strašne nepríjemných vyšetreniach, nakoniec sa s touto chorobou dá v pohode žiť. No ale ja nechcem strašiť, moc tomu pridá stres, ale ako sa ho zbavyť? To neviem tiež pri troch zdravých deťoch a starostiach. Prajem Veľa zdravia a pekné Sviatky!

Autor: zlatka  E-mail
Dátum: 12.01.2015 - 13:59

Mila Slavka,
vyskušaj sušenu goju-billa-každy deň asi 10 semiačok
potom si kup v lekarni 100% rakytnikovy olej-8 eur
a daj si u lekarky pichnut infuzky c vitamin, aspon 5
ks-jedna 30 eur. na šalaty si davaj lanovy a tekvicovy olej. fungujem len na tomto, su to elixire života. mam viacej typov ale začni tymto. vela uspechov zlatka
tie infuzky dostavam u ortopedičky

Autor: Rita
Dátum: 04.02.2015 - 11:23

Slavka, vyhladajte najskor odbornikov na traviaci trakt-vylucte priciny ochorenia traviaceho systemu a na podporu duse vyhladajte psychologa, psyhoterapeuta.
Skusat pokusom omylom rozne vitaminy, preparaty.. by vam mohlo vase travenie skomlikovat.
riesenie je sucasne- bio-psychologickom pristupea v hladani seba samej a svojej vnutornej podpory. Nie kazdy sa hodi na prilis stresujucu pracu, aj ked sa to da postupne ucit, len mieru a reakciu na stres ma kazdy clovek inu. Pre vas je vyzvou- skumat svoju mieru- kolko vladzate vy osobne.
Rita svihranova / zdravy zivotny styl, psycholog, psychoteraput /

Autor: Darina
Dátum: 25.11.2014 - 19:24

Čaute, dovolím si upozorniť ešte na jednu vec. To čo niekedy lekári rôzni označia ako tetania, či tetanický syndróm môže byť naozaj hocičo... od záchvatov paniky až po boreliózu. Ja som takúto rekapituláciu robila so psychológom v Banskej Bystrici v kombinácii s konzultáciou u neurológa. Do pozornosti preto dávam aj tzv. disociačné stavy, ktoré môžu byť najmä u ľudí, ktorí zažili nejakú psychickú traumu. Tak, ako to bolo u mňa. Disociácice sa prejavovali pocitmi neskutočna, točením hlavy, prichádzali náhle, postupne v rôznych situáciách, náhodne, pobehala som doktorov, vyšetrenia, tetanický syndróm bol jedna z úvah, ale nikto sa ma nepýtal aj na okolnosti vzniku... Pravdu povediac ani som si ich veľmi neuvedomovala. Až keď ma "osvietený" a citlivý neurológ neposlal za psychológom. A ten v rámci rozhovorov otvoril pomaly vďaka citlivému prístupu rôzne oblasti a ajhľa, prvýkrát som takýto stav mala v čase keď otčim pod vplyvom alkoholu bil matku. Celá som sa rozklepala, myslela som že zomriem... Odvtedy nadlho kľud. A potom návrat vecí pod vplyvom konfliktu s manželom, kolotoč povinností okolo detí, manželovo podnikanie,... Dnes som vďačná Mgr. Záskalanovi z Banskej Bystrice, že mi pomohol. Takže pozor, nehádžte informácie od doktorov do jedného vreca. Postupne si ich utrieďte, overte, tetánia ako tomu dnes už rozumiem ja je široký pojem pre veľa vecí a niekdy môže riešenie skôr zakrývať, než prinášať pomoc. Držím všetkým palce! P. S. Pozor, mnoho tzv. liekov je návykových, kamarátke skončili "paniky" po tom, ako prešla liečením, kde postupne vysadzovala lexaurin a diazepam, ktoré kupovala potajme na nete.

Autor: Rita
Dátum: 04.02.2015 - 11:32

Suhlasim s pani Darinou,
mnohe problemy mozu suvisiet s tazkym osudom, historiou, traumatickymi zazitkami.
Dolezite je si najst odbornika, ktoremu doverujete a spolu s nim postupne hladate a odkryvate rozne trapenia a pomaly chapete suvislosti prepojenia duse a tela. / psychosomaticky pristup, trauma terapia, psychoterapia, a pod.
Problem na Slovensku vnimam v psychickych zabranach navstevy psycholog, psychoteraputov a v ocakavani rychlej zmeny po navsteve odbornika- ludia ziju desiatky rokov s problemami a cakaju zmenu za 5-10 hodin. Prve sedenia sa vytvara dovera k odbornikovi, hladanie zdrojov a sil a odvaha na pomale odkryvanie v pripade traumatickych zazitkov.
rita svihranova / psycholog, psychoterapeut

Autor: ivkaivka E-mail
Dátum: 31.10.2014 - 13:13

Ahojte, mam 22 a tiez mam stetaniu. MOJE PRIZNAKY vzdy ked niekam idem po cerstvom vzduchu zacne sa mi tazko dychat mam pocit akoby sa mi stiahli priedusky a za chvilu sa nebudem moct nadychnut, ako dalsi priznak prichadza ako keby neviem to inak nazvat stiahnutie v hlave tiez mam pocit ako keby takych stahov a pulzovania a plus rezanie vzdy v pravej casti hlavy hned za okom. A tretim priznakom je slabost a strata rovnovahy, mam co robit aby som som sla rovno a velmi sa premaham aby som vobec udrzala tempo lebo vacsinou sa ponahlam kef idem do. skoly napr. CHCEM sa Vas ktori mate tiez Tetsniu opytat ci si myslite ze tozo su priznaky len tetanie alebo moze ist aj o ine ochorenie. ZA Kazdu odpoved dakujem. Prosim piste mi na mail ak budete chciet o tom hovorit viac. Ivana.zajacova2810@gmail.com

Autor: Simona
Dátum: 25.10.2014 - 21:10

Dobrý deň. Ja mám Tetániu tiež. Poradíte mi niečo prosím? Vopred ďakujem.

Autor: Mariana  E-mail
Dátum: 22.09.2014 - 19:07

RECEPT NA PRíRODNY HORČÍK 300 ročný ak nie viac

Recept na odvar v ktorom je veľké množstvo horčíku a to prírodného mám ho v chladničke ako prvú pomoc a je to super každý si to doma môže urobiť sám. 1lit. červeného vína, 10 hustých petržlenových vňatí spolu 5 minút povariť ak to chcete sladké pol. lyž. medu ešte nejaké 3minutky potom scediť po vychladnutí do chladničky. keď mám problémi denne 1, 2, 3 pol. lyž. každý deň. pomáha. nedávno mi kamoška darovala čaj ktorý tiež obsahuje veľké množstvo horčíku upokojuje, dokonca nepotrebujem kávu a dodáva imunitu, už si ho kupujem cena absolutne smiešna 1kg 9eu ale ja som fit robím opatrovatelku v rakúsku bez tohoto ani von nejdem. ten čaj sa volá ERBA MATE s touto cenou mi ho nosia aj pre mojich známych v obchode je po 20-25eu osobne som rada ked pomôžem

Autor: Monika E-mail
Dátum: 26.09.2014 - 23:19

Môžte mi poradiť kde kúpim čaj erba mate za dobrú cenu ?

Autor: Kristina Petruchova E-mail
Dátum: 20.09.2014 - 11:55

Dobry den Vam vsetkym,
uz som tu pred casom pisala o mojich tetanickych stavoch, aj o tom, ze tiez mi pomaha magnezium a vela oddychu. Tetanie som sa takmer zbavila pred letom, par mesiacov nebolo ani naznaku po nejakej chorobe. Zrazu prisiel jul a vsetko sa vratilo, ba co viac.. Mam pocit, ze to nabralo este vacsie grady. Co som doteraz nemala problem, napriklad so spankom, teraz bez nejakej tabletky na spanie sa v posteli len prehadzujem dlhe hodiny a spanok ziadny. A co je este horsie, zacalo mi to velmi velmi vplyvat na psychiku, hoci si myslim, ze som silna osoba.. Ovladaju ma pocity obrovsekej bezradsnoti a strachu, ktore neviem ovladat, hoci sa snazim to predychat, ten pocit vo vnutri mna je hrozny a nedokazem s tym uz viacej bojovat. Doteraz som sa liekom a psychologom vyhybala lebo, ano, aj ja som jedna z tych, co si povedali, ze predsa nie som "na hlavu", aby som sla k psychologovi.. ja viem, "na hlavu"nie som, ale zjavne som "na dusu". Mate prosim niekto nejake taketo priznaky, ze sa vnutorne tak rozrusite, az je Vam z toho zle, pocity bezradnosti a obrovsky strach?
Mozte mi odpisat aj na mail, budem rada za kazdu komunikaciu s niekym, kto je na tom podobne a nemysli si, ze sme len hypochondri..
Dakujem a pekny den..

Autor: Sisa
Dátum: 22.09.2014 - 13:20

Ahoj.
Musím sa priznať, že aj mne sa stav dosť zhoršil, ale všimla som si za tie roky, že sa mi zhoršuje stav / tetania / sept. -okt a marec. Momentálne tiež skoro nespím trpne mi dosť telo v hlave mi doslova brní až vibruje a to hlavne v noci. Dosť často mám problém s koncentráciou. Tie psych. stav poznám tiež. Snažím sa brať vit. +horčík + b6. Ak to neprejde nasadím citalec a B inj.. Začala som ext. študiovať vš dúfam, že to bude ok.

Autor: Mariana  E-mail
Dátum: 22.09.2014 - 18:59

Ahoj ja mám tieto tetániu už 20 rokov a viem to len dva vďaka lekárovi čo ma mal za strašne chorú. ustavične ma napchával antibiotikami na hrdlo priedušky posielal psychológom až teraz som konečne zistila čo mi je. sanitka ma viezla už trikrát 200 na 140 tlak infuzie stále horúčky. posledné roky som bola v strašnom strese a to ma skoro odrovnalo. liečim sa už roky homeopatiou a je to super lebo lieky sú zverstvo. náhodou som sa dostala ku knihe o starých bylinkárkach a tam som našla super recept na odvar v ktorom je veľké množstvo horčíku a to prírodného mám ho v chladničke ako prvú pomoc a je to super každý si to doma môže urobiť sám. 1lit. červeného, 10 hustých petržlenových vňatí spolu 5 minút povariť ak to chcete sladké pol. lyž. medu ešte nejaké 3minutky potom scediť po vychladnutí do chladničky. keď mám problémi denne 1, 2, 3 pol. lyž. každý deň. pomáha. nedávno mi kamoška darovala čaj ktorý tiež obsahuje veľké množstvo horčíku upokojuje, dokonca nepotrebujem kávu a dodáva imunitu, už si ho kupujem cena absolutne smiešna 1kg 9eu ale ja som fit robím opatrovatelku v rakúsku bez tohoto ani von nejdem. ten čaj sa volá ERBA MATE s touto cenou mi ho nosia aj pre mojich známych v obchode je po 20-25eu osobne som rada ked pomôžem lebo môj život bol doteraz peklo a už som na tom lepšie ale pozor najpodstatnejšie je zrušiť stres strach robievam si také chvylky pri sviečkach pustim hudbu a meditujem, alebo teplý kúpel sviečky voňavé levandulové je to na nezaplatenie. rozmaznávajte sa Mariana

Autor: Marta E-mail
Dátum: 23.01.2015 - 08:09

Dobry den. Chcela by som vas poprosit ci by ste mi nevedeli poradit kde sa da kupit ten cajik MATE co spominate? Dakujem

Autor: zuzi.macakova@gmail.com E-mail
Dátum: 11.12.2014 - 22:25

Dobry vecer, chcela by som sa spytat ci ma niekto skusenosti s liekom citalec. Dajte mi vediet. Dakujem

Autor: jan E-mail
Dátum: 02.11.2014 - 23:57

Ahoj uz sme spolu pisali len uz mam iný email tak ak chces a mozes napis mi nan ak mas nieco nove. janlistvan@centrum.sk

Autor: jan E-mail
Dátum: 02.11.2014 - 23:59

Ahoj uz sme spolu pisali ak si pametas ale napis mi na email ak mas nieco ohladom tetanie noveho janlistvan@centrum.sk

Autor: Mr Alexander E-mail
Dátum: 26.08.2014 - 13:32

Ste obchodné muž alebo žena? Potrebujete finančné prostriedky na začatie vlastného podnikania? Potrebujete úver uhradiť svoj ​​dlh alebo splatiť svoje účty, alebo začať pekný podnikania? Potrebujete finančné prostriedky na financovanie projektu? Ponúkame garantované úverové služby ľubovoľnú čiastku a na ktorejkoľvek časti sveta, pre (osôb, spoločností, Realitné a právnických osôb) na našu skvelú úrokovou sadzbou vo výške 3%. Pre aplikácie a ďalšie informácie odpovedať na nasledujúce e-mailovú adresu: alexanderloancompany9@gmail.com

Autor: Matúš E-mail
Dátum: 28.07.2014 - 21:52

Zdravím!

Mám neurogennu tetániu. Mal som stavy že som si myslel že som prekonal mozgovú príhodu, alebo srdečný infarkt alebo iné blbosti ktoré som aj vďaka internetu prečítal ľudia nehľadajte blbosti po internete lebo si navodite rôzne choroby viem o čom rozprávam chodil som po rôznych vyšetreniach, krv moc, MRI mozgu, ekg-echo ultrazvuk srdca, eeg, očne vyšetrenie nakoľko som zle videl a aj akoby spomalene časami až nakoniec na EEG my potvrdila tetániu spočiatku som jej nechcel veriť a žiadal o viac vyšetrení kde my ako inač nič nezistili, zmieril som sa s tým a vykašľal sa na ine dodatočne vyšetrenia predpísali my aj blbost (aspoň podľa mňa) zvanú escitilopran od ktoreho my bolo strašne zle a od ktorého som nemohol od prvého dňa užívania ani spať až sa my zdalo ze my to tie tetanicke stavi navadza po vysadení my bolo troska lepšie na krátko potom sa to vrátilo tak ho neberiem beriem akurát horčik a tých stavov si už nevšimam nakolko viem že my nikdy nič po nich vážnejšie nebude a všetko je už v poriadku až na menšie príznaky ktoré si nevšímam tak že ľudia verte my nemyslite na to pomáha sa venovať záľubam a činnostiam ktorým venujeťe svoj voľný čas a tak aj zabudnete na stavy ktoré sa vám dejú viem ze je to tažke ale da sa to ja som to tak spravil a zatial to funguje.

Prajem veľa úspechom s touto nepríjemnou chorobou a dúfam že vám moja skúsenosť aspoň troska pomôže.

Autor: martina cakyova E-mail
Dátum: 08.08.2014 - 18:37

Chcem sa opytat mal si vysoky tlak ja mam tito stavy ako mi namerali tlak 145 na 95 som si kupila tlakomer a ked mam vysoky a tlak a tieto stavy mam tabletku na tlak aby mi to znizilo v prvom rade si zmerajte tlak pri tychto stavoch

Autor: Matúš
Dátum: 19.09.2014 - 20:53

Ahoj

Tlak myslim ze ties my skakal hore dole, no hlavne ak som bral magneziove tablety tak som ho mal niekedy taky nizky ze som myslel ze chodim po mesacnej krajine :D Najme som mal problem v noci zo srdecnym tepom ktory my myslim s nicoho nic vyskocil aj na 110 uderov za minutu... no sanitku som nevolal myslel som na nie co ine a do takej pol hodiny to preslo.
p. s ak si mala vysetrenie srdca v poriadku tak to neries.

Autor: Veronika
Dátum: 20.08.2014 - 22:25

Ahoj, ja mám podobný problém, mne bohužiaľ nediagnostikovali nič, lebo nevedia, čo to je. Mravčenie a až miestami nepríjemné trpnutie ma sprevádza už skoro mesiac a nepomáha nič. Ani rehabilitácie, ani magne B6, pohyb. Neviem, ako da toho zbaviť. Ďakujem za rady.

Autor: Sisa
Dátum: 02.09.2014 - 21:11

Ahoj, aj ja mám tetániu- brnenie, tŕpnutie tela už veľmi dlho viac ako 2 roky. Brala som magne b6, neskôr inj. apaurin, neskôr nevrol, neskôr citalac - nezbavilo ma toho nič. Naučila som sa to znášať, cítim to každý deň. Prestala som brať lieky, ktoré mi predpisovali. Dávam si len magne b6. Vyšetrenia som absolvovala asi všetky od EMG, MRI, interné, neurologia, diabetologia, orl, štítna žľaza, cievne, týždeň v nemocnici kde mi dávali inf. magnezium, guvajakuran, oxantil. Jediné čo mi zistili na imunologii poz. pľúcne chlamýdie. Na to mi dala imunor. Prekonaná-borelióza, herpetický vírus, vždy som všetko prechodila. Antibiotika som brala asi 3 x za celý život.

Autor: Matúš
Dátum: 19.09.2014 - 20:57

Ahoj nesom lekar skus neu. vys. na EMG a pokial tam nic neszistia mozu byt tieto stavy ako uz spominane tetaniou alebo aj od chbtice.

Autor: Matúš
Dátum: 19.09.2014 - 20:59

Prepac nevsimol som si ze si napisal to vysetrenie EMG tak potom to moze byt aj chrbticou ak ti nic ine nezistili... neviem ale tieto veci sa vsetky mozu kludne diat aj od psychiky alebo nedostatkom neakeho vitaminu.

Autor: nana
Dátum: 21.08.2014 - 15:28

Máš úplnú pravdu, ja som mavala také stavy že som nemohla naozaj chodiť ani medzi ľudí, pritom som uplne v pohode nikdy som niečo taketo nemavala, proste sa to stalo, stratila som prácu, neaké problemy doma a už to išlo... myslela som že sa nikdy z toho nedostanem, a zrazu som zistila že všetko ale všetko máme ukryté v hlave, skuste si malé cvičenie dajte si do hlavy že ste chorí a zrazu tomu začnete veriť. A takto postupne pomaly som si dávala do hlavy že mi vlastne absolútne nič nieje a horšie sú na tom naozaj chorí, alebo detičky na onkologii až to je hrozné, , presne ako píšeš dať si do hlavy záľuby, smiech tanec, radšej nech si niekto myslí že som šiši ako toto zasa prekonať a verte naozaj to funguje, prajem všetkým takto trpiacim, netrápte sa nestojí to zato...

Autor: Matúš
Dátum: 19.09.2014 - 21:02

Mas uplnu pravdu mal som ten isty problem, bal som sa s kamaratmi vecer víjst von aby my neprislo zle naucil som sa nemysliet... teda nemysliet na tieto stavy co ak to... co ak toto sa stane... a fungovalo to mozno naozaj cast tejto chorobi spociva aj v psychike skuste zensenove ampulky mne to s vecsiny pomohlo 1x denne rano zapit vodou.

Autor: jan E-mail
Dátum: 03.11.2014 - 00:00

Ahoj prosim ta napis mi na email ak mozes rad by som z tebou rozobral hlbsie pliagu menom tetania aj ja ju mam email je janlistvan@centrum.sk

Autor: Anna E-mail
Dátum: 19.07.2014 - 01:52

>link< a to stačí Vyncentka a lyžica sody bykarbony zmiešať a piť znižuje kyslosť z tela a cytosan detoxikujea MMS ničí to je ako čističnesmie naraz postupne ak kslosť odstrániť potom otoxikovať a čistiť
kedy ste sa odčervovali ? psov a mačky odčervujú a človek kedy?

Autor: Anna E-mail
Dátum: 19.07.2014 - 01:06

Ahojte a skúšali ste sa dať aj vyšetriť na parazity? podla mňa by to mohol byť parazit ktorý je vo svalstve a v nervových systéme a vytvára krč a silné bolesti končatinách ale cestuje po tele ak ho chcete zachytiť a masáž tam nepomáha a ni mastičky ako som vyskúšala na sebe a sestre, postaviť sa na nohy a zaprieť a tlačiť alebo aby lekári urobili vyšetrenie na parazity ja si davám MMS a to každú hodinu po päť kvapiek zarobím.

Autor: Majo E-mail
Dátum: 12.07.2014 - 12:26

Ahojte vsetci! :-) Tuto pliagu (Tetaniu) mam uz asi 13rokv. Nebudem rozpisovat priznaky a priebeh lebo vsetko co tu citam tak som mal, mam alebo ma len caka. :-) Mavam stavy ze si myslim ze je uz po mne, ale aj take co uz si nevsimam a zijem s nimi. No chcem vam vsetkym povedat, netreba si to pripustat aj ked to je tazke, treba zit zivot na plno a ignorovat to aj ked to je niekedy tazke no ide to. Ja aj sportujem aj sa chodim zabavat aj pijem aj fajcim a vsetko s mierou a vtedy, ked sa uvolnim nemyslim na nic a citim sa ako uplne normalny clovek. Pocuvat lekarov a ich mudre rady, tak som uz davno v blaznici. Ked na mna pride jeden z milion stavov tak pouzijem dychove cvicenie a za 5min som fit! Boli stavy ked som sa isiel uplne zblaznit a navstevoval doktorov ako na pasa, oni do mna tlacili lieky a oblbovali ma az som si raz povedal ze staci a zacal zit ako normalny clovek a ignorovat vsetko, mam celu rodinu pracujucu v zdravotnictve. Moja mama mi povedala a toho sa drzim vzdy ked to na mna pride, "Keby sa ti nieco malo stat tak uz sa ti davno stane a nie po tisicoch atakoch si stale tu! "Tak ze vsetci hore hlavu a neuzatvarat sa do seba, ale zit zivot! :-) ) ) )

Autor: jano E-mail
Dátum: 24.07.2014 - 21:38

Díki kamo toto som potreboval počut velká vdaka ak chces napis mi email mozme blizsie pokecat a spoznat sa ahoj moj email janlistvan@centrum.sk

Autor: Klára
Dátum: 11.07.2014 - 08:07

Ahojte všetci, ktorý trpíte touto chorobou. Pred20 rokmi mi neurologicka povedala že mám tetaniu, mala som všetky príznaky ktoré popisujete až na kŕče v nohách. Skončila som v nemocnici zistili mi zápal žalúdka, takže liečte si žalúdky a budete v poriadku skúste za to nič nedáte.

Autor: jano E-mail
Dátum: 24.07.2014 - 21:39

Ahoj a ako si si liečila zalúdok čím porad mi ďakujem

Autor: martina cakyova E-mail
Dátum: 08.08.2014 - 18:43

DOBRY DEN CHCEM SA OPYTAT LUDI CO MAJU TETANIU CI TIETO STAVY IM NSPOSOBUJE VYSOKY KRVNY TLAK... JA MAM TIETO STAVY KED MA CHYTI VYSOKY KRVNY TLAK UZ NA 140 NA 95 BERIEM LIEKY NA TLAK PRI NAMERANI TEJTO HODNOTY SI MUSIM DAT TABLETKU TENSIOMIN 12, MG A NA TO SA MI ULAVY PO CHVILKE NO LEN BUSENIE SRDCA MI OSTAVA ZA MESIAC IDEM NA HOTER EKG TAK SOM ZVEDAVA CI MI NIECO NAJDU MNE ZIADNY DOKTOR TETANIU ZATIAL NESPOMENUK JE TO DES NEVIEM NORMALNE FUNGOVAT

Autor: Sisa
Dátum: 02.09.2014 - 21:15

Ja mám nízky tlak a tieto stavy.

Autor: luciaxy
Dátum: 28.05.2014 - 13:32

Ahoj tetanici, vidim, ze vas tu je dost. Mne zistili tetaniu pred tyzdnom. Najprv mi dr. povedala ze mam asi sklerozu multiplex. Povedali vam to aj vasi doktori? Ja som z toho hotova, zajtra idem na MRI. Tie priznaky tetanie a sklerozy su skoro rovnake. Mate aj vy niekedy pocit akoby ste mali chripku? Mne trpli v noci ruky a raz mi strpla polovica tela, pomohlo magnezko. Rano sa budim a je mi nanic, je mi teplo, telo je slabe. Niekedy ma vecer strasne bolia svaly, chvilu ma klepe od zimy a potom mi je zase teplo, palia ma lica. Niekedy sa cez den nemozem poriadne nadychnut, citim taky tlak na hrudi. Myslite, ze to bude z tetanie? Ako dlho vam robili emg vysetrenie? Mne to vypli po 4 minutach, ze test je vysoko pozitivny. Dakujem za kazdu reakciu.

Autor: Ján Lištvan
Dátum: 31.05.2014 - 21:50

Aho Lucia áno všetky tieto príznaky ktoré máš kludne može a aj zrejme je tetánia mne ju tiež zistili asi pred mesiacom a velmi ma to trápi stále mi je slabo na odpadnutie a mavám aj bolesti v hrudi a trpne mi lavá ruka. Je to fakt hnusná choroba a neprajem ju ani tomu najhoršiemu nepriatelovi. Ak chceš kludne mi napíš na email janolistvan@gmail.com lebo tu moc nechodím tam mozme nieco popisat a mozem ti aj poradit to co mne iny poradili ahoj a drz sa.

Autor: Tina
Dátum: 30.06.2014 - 18:01

Ahoj ja mám skoro podobné príznaky, idem na EMG, kvoli podozreniu na tetaniu a dr. ma posiela ku psychiatrovi, ze mam depresivnu poruchu.. ze si namyslam, ze mam sklerozu... ako si dopadla na MRI?

Autor: jana Barova
Dátum: 09.07.2014 - 14:34

Reagujem na aj ja na to diagnozu tetanium, ma to moja dcera a prednosta detskej kliniky na kramaroch mi odmietol pomoc, len pre to, lebo mi vyslovne povedal, ze je najlepší lekár, já si myslím, že je najlepší... však viete čo všetci sa hanbím, že som na slovensku a prosila som svinu o pomoc, ale ako sa vraví na každú svinu je vriaca voda... že

Autor: miška E-mail
Dátum: 16.04.2014 - 08:13

Http://hyperventilacna-tetania.hihahe.eu/

Autor: sharkyyy E-mail
Dátum: 08.04.2014 - 08:57

Ach ludia, mame my ale galibu. Ale na tetaniu sa nevyliecite takymto sposobom, bude ju iba potlacat.
Sam som zacal mat panicku poruchu a tetaniu, patral som po tom, naucil soms a to predychavat. Vyjst po schodoch vsak stale nie som schopny.
Zistil som vsak, co to zapricinuje. Je to borelioza-politicko-ekonomicka choroba, ktora nechce byt liecena. Pomozu Vam ceske stranky o borelioze, kde su ludia s takymito stavmi 1000cky. Bohuzial su u nas strasne smernice na vysetrovanie a liecenie tejto choroby. Urobia vam elisa test-ktory je uplne smiesny a nepresny. Ani western blot vam nic nezaruci. Mala hrstka doktorov, ze ich pacienti, co maju Alzheimera, Parkinsona, tetaniu- vsetkym zistili ze maju boreliozu. Nebudem tu rozpisovat, na ceskom je kopec pribehov co vam mozno pomozu.
Na margo, kliest vas vobec nemusel stipnut, ani flak ste nemuseli mat a aj napriek tomu ju mate. Nasi uzasni doktori zo slovenska vsak ani to nevedia. Dva roky som sa zbytocne trapil, kym mi to nahodne zistili. Potom som si to musel aj tak liecit na cierno kvoli hlupym ceskym a slovenskym smerniciam, ktore este nikoho nevyliecili z boreliozy.

Autor: Slovak.
Dátum: 25.04.2014 - 01:08

Zialbohu je viacej roznych chorob, ktore lekari nevedia liecit a tak sa snazia nas presvedcit, ze je to "chyba nasho tela"=autoimunita alebo ze ta choroba vlastne v tele nie je, kedze ju nevedia spolahlivo ani zistit a ani liecit. Medzi ne patria Boreliozy, chlamidie pneumoniae, rozne navonok sa slabo prejavujuce viralne infekcie, mykoplazmy, "chronicke " choroby ako biofilmy a L-formy.
Mnohe z tychto sa vedia v tele maskovat, tj skor nez sa da na ne ucinne zautocit sa musia odmaskovat, na co sluzi napr NAC, serrapaptaza a pripadne aj ine enzymi. Az potom s na ne ucinne mnohe antiviralne, alebo v pripade boreliozy napr oleuropein z olivovych listov, a kvapky samenta, coumandy a banderolu, ktore musia byt brane dost dlhodobo, lebo borelioza ma 3 rozne formy, bakterialnu, vnutrobunecny parazit a spor. Bakteria sa da znicit atb, ale nie ine formy, tj po "lieceni" atb sa borelioza "vracia", tj vobec sa nevracia, lebo nebola vobec vyliecena, tj zostaly v tele mykoplazmicke formy a spory z nej.

Autor: Ján Lištvan
Dátum: 22.05.2014 - 11:07

Ahojte vsetci tetanici ta nasa tetania je to fakt velmi neprijemne je to proste strasne stale slabosti na odpadnutie tocenie hlavy a pod. mna ju diagnostikovali asi pred mesiacom mam dni kedy mi je fajn mozno dva a potom nasleduju 4 dni trapenia to je ale sila. Aké problemy rozneho druhu mate vy?

Autor: veronika24
Dátum: 22.05.2014 - 20:45

Ahojte. Mne tetániu zistili pred 18 rokmi, vtedy to bolo hrozné. Ležala som na neurológii dva týždne. K psychyatrovi som sa pýtala sama, lebo už som si nevedela rady čo mám zo sebou robiť. Bola som vyčerpaná nakoĽko som mala dvojičky, ktoré mali vtedy tri roky a dali mi poriadne zabrať. Akosi som to prekonala a po roku som si na chorobu ani nespomenula až minulý rok keď už je to asi zasa späť. Zasa tie nepríjemné pocity, závrate, búšenie srdca, bolia ma všetky svaly a kosti. Už som vybrala množstvo injekcií a rehebilitácii a vôbec žiadna úľava. Stále som unavená a hlavne ma už nebaví jesť tie ich lieky aj tak mi nezaberajú. Najhoršie je že som PN a do roboty si vôbec netrúfam a ešte sa mi už pridružili tri chronické choroby chrbtice a už osem rokov mám aj stredne ťažkú astmu. Doktorke som naznačila, že či mám teda nárok na čiastočný inv. dôchodok tak povedala že to nič nieje a ja by som chcela vedieť i mám naň nárok. Poraďte niekto. ďakujem

Autor: Ján Lištvan
Dátum: 23.05.2014 - 13:10

Ahoj noo to Ti nezavidim mne dignostikovali tetaniu asi pred mesiacom ale tie moje stavy cosi strasne pocit na odpadnutie a bolesti v hrudniku takze sa stale bojim ze je to srdce pritom mi uz asi 5 krat robili EKG aj brali krv na srdce aj zrazeniny v zilach a povedali ze srdiecko je v poriadku. Ja uz tiez neviem ako dalej kolkokrat ked mi je v noci zle a mam ist rano do prace tak sa strasne bojim ze co bude ak ma to chiti aj v praci?

Autor: Ján Lištvan
Dátum: 29.05.2014 - 18:11

Dobrý večer Ján. Ani ja Vám nezávidím Váš stav. Ja som dnes bola u iného neurológa, nakoľko už tu v Čadci skoro žiadnému doktorovi neverím. Veľmi milá doktorka, znova mi urobila vyšetrenie a bohužiaľ sa tetánia potvrdila a ešte horšie štádiu ako som ho mala pred 18 rokmi, ale že si nemám z toho robiť ťažkú hlavu lebo všetko sa dá podchyťiť ak človek príde včas aj tá moja. Sama som bola u psychiatra a napísal mi cypralex tabl. Mám ich užívať pol tabl. ráno. Neurologička mi dala iné, ale tie už jesť nebudem, lebo majú ten istý účinok a sú viac škodlivé a samozrejme k tomu magnezko. Začala som, len teraz a výsledok zlepšenia by sa mal dostaviť tak o dva týždne. Potom sa ozvem ako sa cítim. Ak si aj vy zájdete k psychiatrovi nič tým nepokazíte on Vám povie ako mne, že nie som cvok ale táto choroba je skrátka z vyčerpania a celej tej uponáhľanej doby ako to povedala aj neurologička. To je teraz moderná choroba, ktorú má asi každý druhý, len o nej ešte nevie. Ja som sa s ňou pasovala pred 18 rokmi a dúfam teraz keď už mám 46 ju skúsim poraziť zas. Držím Vám palce a potom sa ozvem ako liečba prebieha. S pozdravom a pevnej sily Veronika24

Autor: Ján Lištvan
Dátum: 01.06.2014 - 08:44

Ak môžete skúste mi napísať konkrétnejšie rady ako bojovať s touto chorobou a napíšte mi prosim Vás ake ste Vy mali stavy lebo ja mávam strasnu bolest a palenie v hrudi rovno na srdci ale ked sa ohnem do zadu tak ma to vsetko boli takze to budu zrejme kosti a aj nieco s chrbticou.

Autor: marta
Dátum: 22.11.2014 - 12:54

Prezvonte mi iba 0901 700 560.

Autor: Ján Lištvan
Dátum: 31.05.2014 - 21:55

Ďakujem Vám, že ste mi napísali a ak by ste mi mohli napísat radsej na email bol by som rád že to mozme podrobnejsie rozobrat tu moc nechodim ale na emaili som kazdy den tu je janolistvan@gmail.com dakujem Vám mjate sa pekne.

Autor: Łubka
Dátum: 22.06.2014 - 10:17

Ahoj, aj mne zistili boreliozu a nasledne aj tetaniu. Priznaky mam strasne, niekedy si myslim, ze koncim. Slovenske zdravotnictvo je absolutne neschopne. Ako si prisiel na spojitost boreliozy a tetanie? Ozvi sa mi, pls, na lubomira.rekova@gmail.com.

Autor: ludmila E-mail
Dátum: 23.06.2014 - 16:23

Ahoj Lubka, tvoj príspevok je ako šitý na mieru mojim problémom. Mám tetaniu a nič mi nepomáha (magnezko ani liek Timonil). Som už zúfalá, takmer vôbec nefungujem. Mám už aj vedľajšie účinky lieku, dusím sa, skáče mi tlak a zrejme to škodí aj obličkám, lebo mám krv v moči. Lekárka mi až teraz dala urobiť bolieriózu, výsledky budú až o 2 týždne. Bude to peklo, ak sa to potvrdí. Neviem ako zvládnem ATB liečbu. Nevieš o nejakej alterrnatíve. luda

Autor: tomb
Dátum: 28.03.2014 - 10:49

Ahojte... ja zatial diagnozu nemam ale zazivam nieco velmi podobne. Rok som intenzivne cvicil a vsetko bolo v poriadku. Pred vianocami sa mi stav akoby zacal zhorsovat, nespavost, budenie v noci, zachvaty, krce, triaska, busenie srdca, tlak lieta hore dole. Myslel som ze to z toho intenzivneho cvicenia co som isiel skoro rok v kuse. Potom som to pripisoval problemom s chrbticou ktore mam dlhodobo. Nedavno som prehodnotil vyzivu podla jedneho programu - nahadzal som tam co pojem za den a program spocita ziviny. Nielen bielkoviny, sacharidy, tuky ale aj vitaminy a minaraly. Skratka, vysledok (% z odporucanej dennej davky) - vapnik 35%, horcik 30%, fosfor 140%, sodik 260%, draslik 45%. A to som si myslel ze ako zdravo sa stravujem. Ak takto funguje cela populacia, niet sa co divit ze je tu tolko prispevkov s tetaniou.

Autor: Ján Lištvan
Dátum: 22.05.2014 - 11:10

Chcem sa Vás opytať ako sa vlastne stravujete pri tetanii či dodržiavate nejake prísne regule co sa tyka stravy samotnej alebo nie? Ďakujem

Autor: tomb
Dátum: 01.06.2014 - 13:35

Stravu nejak extra specialnu nemam. Snazim sa "dosypat" to co viem ze mi chyba - magnezium, kalcium, Bkomplex. Snazim obmedzit pecivo - nahrada vlocky, celozrnna ryza - ryzove otruby maju najviac prirodneho magnezia. Samozrejme obmedzil som aj cvicenie a tym padom aj extra bielkoviny. Kombinujem Magnezium sumive Generica cca 1 / 2-1tbl den = 125-250mg Mg, a organicke Mg-Taurinat, Mg-Glycinat - cca 200-300 mg. Dokopy cca +300-400 mg magnezia denne. Spanok sa zlepsil, nejake ataky nemavam - obcas ma boli chrbat, resp. citim take napatie. Asi by to chcelo aj riadnu dovolenku alebo vypnut aspon na mesiac... :)

Autor: Vlasta Haklová E-mail
Dátum: 18.02.2015 - 15:41

Reagujem na Lubku. Viem o čom hovoríš. Práve sa s tím pasujem aj ja. Tiež beriem tie lieky ako ti. Som zufala, lebo sa mi velmi zhoršil stav. Už neni dna, kedy by mi nebolo zle. Trápim sa už 22 rokov. Prosím priatelia, ak máte niečo, čo by pomohlo nášmu zlepšeniu, tak to velmi uvítame. Držte sa. Vlasta

Autor: Ivana
Dátum: 26.01.2014 - 19:52

Autor:IVANA
Dátum:26. 1. 2014-19:24
Ahojte TETANICI, tiež mám svoje skúsenosti s tetániou, potvrdilo to u mňa elektromyografické vyšetrenie. Užívam Magnesium B6 a Rivotril 0, 5mg, čo je riadny oblbovák, nepociťujem žiadne zlepšenie, trpne mi celý nos a predné horné zuby. Z liekov som unavená, je mi s nich na vracanie, som podráždená, pridali sa
depresie, nočné mory, som už z toho vyšťavená, ako citron.
Je to začarovaný kruh, som zvedavá, čo mi na to povie neurologička, keď jej poviem, že mi jej liečba nevyhovuje.
Držte sa, ideme v tom spolu.

Autor: bea
Dátum: 31.01.2014 - 20:31

Ja mam tieto iste stavy ako vy uz asi 3 roky a nic nepomaha skusala som aj prirodnu liecbu a nic nikto nevie z coho to je lekar sa pozera na mna ako na simulanta ako z toho von.

Autor: Rasto
Dátum: 12.02.2014 - 22:12

Ahojte. Aj ja som mal všetky tie hrozne
príznaky. Dva týždne na internej,
všetky vyšetrenia atď. Užíval som
Neuromultivit a magne b6. Oblbováky
som odmietol. Nič sa samozrejme nezlepšilo.
Až som nakoniec vyskúšal akupunktúru a
asi po mesiaci intenzívneho chodenia
na akupunktúru sa dostavil výsledok.
Stav sa mi zlepšil o 90%. Pomohol mi
čínsky doktor. Je fakt dobrý. Najdete
ho na webe. Dr. Gu Wen. Držím všetkým palce
pri boji s tou pliagou tetaniou.

Autor: Ján Lištvan
Dátum: 22.05.2014 - 11:12

Ahoj Bea uplne Ťa chapem mne tiež lekar povedal že či mi moze dat odporučanie ku psychiatrovi takže ma mal za nejakého porušeneho. A ake máš Ty stavy čo preživas a ako casto?

Autor: ONDRUSKOVA E-mail
Dátum: 05.02.2014 - 16:16

Ahojte, ja som mala zistenu tetaniu pred10-rokmi, nasledovali vysetrenia na pohotovosti, lebo som myslela, ze mam infarkt, dalej na neurologii, nakonec som skoncila v psych. ambulancii a odvtedy sa tetania nezopakovala, nasadili mi tie pre mna spravne AD a anx. a psychika je kludna. je to OK.

Autor: janna
Dátum: 08.02.2014 - 11:50

Ahojte, mam tiez tento problem 11rokov. tiez som presla po vysetreniach od a po z. a nakoniec som skoncila u psychiatra. chcem sa spytat p. Onrduskovej co vam predpisal lekar, ked vam to prestalo? Ja mam cipralex 10mg, vecer 2tbl to beriem 5 rokov a p. p. neurol 0, 25. ale priznaky mam ajtak. a taky velky problem nedokazem byt sama. ani niekde inde. hned ma cyti panika, uzkost, busenie, trrpnutie atd...

Autor: janna
Dátum: 08.02.2014 - 11:54

Ahojte, mam tiez tento problem 11rokov. tiez som presla po vysetreniach od a po z. a nakoniec som skoncila u psychiatra. chcem sa spytat p. Onrduskovej co vam predpisal lekar, ked vam to prestalo? Ja mam cipralex 10mg, vecer 2tbl to beriem 5 rokov a p. p. neurol 0, 25. ale priznaky mam ajtak. a taky velky problem nedokazem byt sama. ani niekde inde. hned ma cyti panika, uzkost, busenie, trrpnutie atd...

Autor: patri E-mail
Dátum: 24.01.2014 - 00:14

Cawte na mna to prichadza vecer mavam pocit tuhnutia tela bolest tela ziadna obcas ma picne bud v ruke ci celom tele mavam caste busenie srdca mdloby stavene videnie neviem stale je to ked to pride mam obrovsky strach ze odpadnem a je koniec proste pocit strasne volaco to sa neda opysat bol som aj na urg. prijme tlak som mal vtedy 140 / 80 a srdce mi skakalo 120 uderov za minutu neprajem to nikomu

Autor: didka
Dátum: 20.02.2014 - 20:26

Ahoj. Mam taky isty problem.. chcela som sa ta opytat ze ci si absolvoval nejake vysetrenia.. atd... ? Ja uz nevladzem a som hotova... zistili mi akurat zablokovanu chrbticu a cakam na CT vysetrenie, ale nechce sa mi verit ze taketo stavy mam z krcnej.. trpnutie, triasku, zahmlievanie, slabost, sucho v ustach, tep 130.. kazdy vecer..

Autor: gima
Dátum: 21.04.2014 - 10:04

Organizmus je vycerpany z nespravnej stravy a mate alergicku reakciu na chlad. Doporucujem vam ako laicky domaci lekar nasaadit vyzivove opatrenia v ovocnej a zeleninovej forme, uzivbanie vlakniny / vlociek zmiesane s prevarenou vodou) Takisto postupujte s ovocim. Vyhodny je rucny mixer. Samozrejme pitie zazvoroveho caju a cesnakoveho. Nie kupovany. Cersttvy zo zeleniny. Vyhybajte sa mesovym vyrobkom, bielej muke a sladkostiam. Miesto kavy odporucam, spaldovy napoj z lekarne. Dodrziiuavajte kludovy rezim a prechadzky v prirode.

Autor: Kristina Petruchova E-mail
Dátum: 14.11.2013 - 20:27

Mate niekto nejake novinky ohladom tetanie? Myslim nejake prostriedky, co zaberaju, najlepsie na prirodnej baze.. Ako sa citite? Nejake zlepsenie?

Autor: ludmila E-mail
Dátum: 06.04.2014 - 22:48

Ahoj, mám tie isté ťažkosti. Bola som už aj u prof. Rudinského s krčnou chrbticou, lebo si všetci lekári mysleli, že je to z chrbtice. Podľa neho nie, všetko spôsobuje tetania. Užívam 6 tabletiek magnezia a večer lyžicu makového oleja na zvýšenie vápnika. Musí to byť s odstupom, lebo je to antagonistické. Chystám sa ísť čínskemu lekárovi na Vajnorskú ulicu na akupunktúru. Viacerým už pomohol. Napíš mi na mejl, ako sa máš. Ľudmila

Autor: Viera
Dátum: 25.10.2013 - 21:37

Ľudia, ak máte problém s magnéziom, skúste si nájsť potraviny byliny, ktoré ho obsahujú v organickej forme, nie anorganickej. Má oveľa lepšiu vstrebateľnosť.

Autor: Daša Lazarová E-mail
Dátum: 08.07.2014 - 20:54

AHoj prepac ze ti pisem, ale ja mam tetaniu a neviem s nou zit,. tak som videla na nete ze napisem a opýtam sa niekoho s podobným problemom, dakujem ti za kazdu jednu radu.

ked tak tak mi napis na moj e-mail : daska_l@centrum.sk

Daska

Autor: Lubik E-mail
Dátum: 27.09.2013 - 21:24

Ahojte, mávam pálenie líca, niekedy je to dosť neznesiteľné, môže to byť tetánia. Veľmi ma to vyčerpáva, pomôžte, poradte. Ďakujem

Autor: luciaxy
Dátum: 27.05.2014 - 09:23

Lubik, uz si prisla na to z coho mas to palenie? Mna to trapi uz dva roky. Pred tyzdnom mi zistili tetaniu.

Autor: luciaxy
Dátum: 27.05.2014 - 11:37

Lubik, uz si prisla na to z coho mas to palenie? Mna to trapi uz dva roky. Pred tyzdnom mi zistili tetaniu.

Autor: luciaxy
Dátum: 27.05.2014 - 22:22

Lubik, uz si prisla na to z coho mas to palenie? Mna to trapi uz dva roky. Pred tyzdnom mi zistili tetaniu.

Autor: S
Dátum: 26.09.2013 - 11:38

Ahoj, odporúčam vám aj návštevu psychiatra, pretože ak nie je psychika v poriadku a človek je vystresovaný, tak je psychiater ten správny doktor. Lieky vám pomôžu ukľudniť váš nervový systém a po spolupráci so psychológom je veľká šanca na lepší život a to stojí za to. Ak máte problémy tak to skúste.

Autor: zlata
Dátum: 07.11.2013 - 22:07

Dobrý večer, mám tiež diagnostkovanú tetániu. Mala som po Magne B6 a infúzkach pol roka pokoj, ale teraz sa to po stresoch vrátilo. Máte niekto aj mimovoľné zášklby nielen v končatinách, ale aj pri ústach alebo lícach. dakujem vopred za reakcie.

Autor: Sisa
Dátum: 14.11.2013 - 13:42

Ahoj ja mám mimivoľné zášklby skoro 2r. Užívam citalac 20mg a Mg500mg. Ca mi nerobí dobre. Mala som rôzne vyšetrenia inf. , imunolog. ,... Stále sa toho neviem zbaviť ak ti to prejde nápíš od čoho.

Autor: Sisa
Dátum: 01.07.2014 - 14:26

Ahojte Sisa a Zlatka,
tiež mám podobné problémy. Mne úplne zabralo Magne B6, ráno a večer. Predtým som na dané problémy bola aj u psychiatričky a nasadila mi citalec a neskôr pre únavu wellbutrin, čo bola totálna katastrofa. Nemám diagnostikovanú tetániu, neurológ ju uviedol ako prac. diagnózu popri iných (zablokovaná krčná chrbtica, cefalea) , a jeho liečba (Magne B6) zabrala najlepšie. Teda moje tetanické symptómy súvisia s nedostatkom horčíka v tele. Ľuďom s nedostatkom horčíka je nebezpečné užívať antidepresíva SSRI ako sú citalec, pretože môžu viesť k rozvoju arytmie a spôsobiť zástavu srdca a teda smrť. Po antidepresívnej liečbe sa moje príznaky enormne zhoršili, wellbutrin dokonca vyvolával epileptické záchvaty. Po ročnej liečbe citalecom a polročnej liečbe wellbutrinom moje srdce skutočne horšie reaguje na fyzickú záťaž a znižuje moju výkonnosť. Samozrejme to môže byť tiež príznak tetanie, ale nebyť tej liečby antidepresívami, myslím, že moje telo by bolo v súčasnosti na tom lepšie. Takže treba správne odlíšiť príčinu tetanie, lebo to môže mať katastrofálne následky. Psychiatrické lieky nie sú vhodné na všetky typy tetanie. A samozrejme pri tetanii treba vysadiť úplne alkohol. S Magne B6 mi je úplne super a môžem sa venovať svojim obľúbeným športovým aktivitám, aj keď so zníženou výkonnosťou, ale ak by som si dala jedno malé pivo, ale deci vína, tak mi je mizerne a vrátia sa symptómy ako búšenie srdca, zášklby, ktoré môžu prerásť až do záchvatov - tras celého tela, únava, zmätenosť, nespavosť, bolesti hlavy, rozmazané videnie. Nervový systém je vždy dobré podporiť vitamínmi B, najmä B1, B6 a B12, horčíkom, omega 3, vitamínom D. Na svalovú slabosť a búšiace srdce okrem horčíka dobre zaberá aj koenzým Q10.

Autor: Katka
Dátum: 19.09.2013 - 09:04

Zdravím, ja mám tetániu zistenú už 4 roky, sú dni, keď mi je lepšie (ale tých je menej) , no a dni, keď si myslím, že prišla moja posledná hodina... Mávam búšenie srdca, akoby preskakovanie, triašku, tŕpnutie rúk, hrozný tlak na krk, bolia ma nohy, krčná chrbtica... Zo začiatku som brala Timonil, magne B6, vápnik... no pre nežiadúce účinky som Timonil vysadila, teraz beriem len magne B6 a pijem veľa magnesie. Môj manžel mi pomáha ako vie, keď to na mňa príde, snaží sa so mňou rozprávať, aby som na to nemyslela, aj keď je to ťažké, pretože v tej chvíli nemám chuť na rozprávanie... Vyskúšala som 3 doktorov, neurológov a každý by mi predpisoval len Timonil, neurol atď... S manželom sa pokúšame o bábätko, no ja mám strach z toho, že ho nebudeme mať kvôli tetánii... :- (

Autor: Eva
Dátum: 01.11.2013 - 19:17

Katka ja mám tetaniu 3 roky a mne pomáha paroxetin, učinky sa dostavia po takych 2-3 týždnoch užívania

Autor: andelka
Dátum: 10.02.2014 - 20:53

Ahoj. Dnes som mala zase jeden z tych horsich dni, ale o to vobec nejde. Pozastavila som sa nad Tvojim strachom a chcem Ti povedat, ze sa vobec bat nemusis! Mme diagnostikovaki tetaniu v marci 2004, to sme uz riesili babatko v centre pre asistovanu reprodukciu asi rok. Samozrejme to obnasalo neskutocne vysetrenia atd, medzito hrozne pracovne povinnosti a planovana svadba a tak ma mesiac a pol pred svadbou vykotilo. Prisla tetania a ja som mala strach vystrcit aj nos z domu, a myslela som ze pre mna vsetko skoncilo. Cuduj sa svete ale v juni 2006 sa mi narodila dcerka. Takze nemaj strach! IDE TO A MUSIS IBA VERIT! Pripadne, ak ste to este neriesili inak, tak v centre pre asistovanu reprodukciu. P. S. : GYNFIV v Bratislave, tam sme nemali dobre skusenosti.

Autor: Anna E-mail
Dátum: 20.03.2014 - 22:33

Ešte stále máš tie stavy? lebo ja mám take isté a tiez chcem druhe bábo a bojím sa veľmi.. len som sa chcela opýtať ci ti nieco pomohlo..

Autor: gima
Dátum: 21.04.2014 - 10:08

Skuste chrenovy odvar.

Autor: Kristina Petruchova E-mail
Dátum: 11.08.2013 - 17:48

Chcem len oznamit, co som zistila o Tetanyi. V Rakusku tuto chorobu poznaju a dokonca sa tam ludia na to chodia aj liecit do liecebnych domov. Ale tiez mi bolo povedane, ze je to psychickeho povodu. Ale nie, ze si za to mozte sami, ale ze to skratka moze zasiahnut kedykolvek a kohokolvek. Takze si spravme vylet k susedom za hranice, mozno tam budu mudrejsi.

Autor: Peter
Dátum: 20.08.2013 - 14:09

Kristinka, chcel by som sa opytat, co presne si zistila v Rakusku k tejto chorobe, kedze ju mam aj ja ... resp. ci sa tam oplati ist a riesit to v zahranici, alebo to bude rovnaka "pomoc" ako na Slovensku? Dakujem.

Autor: Daniel
Dátum: 23.08.2013 - 11:46

Nebolo by zlý vyskúšať susedov. Mne dávnejšie diagnostikovali tetániu a teraz je jedno s akým problém prídem k lekárovi hneď je to tetánia. Dokonca aj bolesti brucha sa ňou ospravedlňovali a nakoniec to bol helikobaketr. Tetánia je fakt nerpijemná. Čudné stavy videnia, bolesti v tvárovej oblasti okolo očí, závrate, zťažené dýchanie, tlak v hlave ako keby na povrchu pod kožou, únava, ospalosť... pokiaľ to však je naozaj z tetánie :-) Tetanici držme sa ja mam už toho dosť tak si radšej vždy nájdem nejakú motiváciu - práčičku a vtedy je lepšie.

Autor: Tono
Dátum: 07.08.2013 - 10:01

Já Vás zdravím. Mám tetaniu už 30 rokov. Zistili mi to vo vojenskej nemocnici - bol som na vojne. Túto nemoc v tej dobe moc nepoznali, no v uvedenej. voj. nemocnici bol lekár, ktorý mi to povedal. Dal mi vrecko magneziových tabletiek a povedal, že to musím užívať. No asi po 4 rokoch tetania odoznela a já som magnezium prestal užívať. No vrátila sa mi po 10 rokoch. Tŕpne ľavá časť tváre, kolíše krvný tlak, trpnú končatiny, točí sa hlava, atď. Hlavne je mi zle v týchto horúčavách. Tak znova užívam magnézium.

STRÁNKOVANIE
začiatok | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

 

REAKCIA NA ÚVODNÝ PRÍSPEVOK

Meno:

E-mail:


email nie je povinný

Upozornenie, prečítajte si!

  • Používajte medzery, čiarky, bodky, nerobte gramatické chyby.
  • Nepíšte všetko veľkými písmenami, nepoužívajte vulgarizmy.
  • Vetu začnite veľkým písmenom, ukončite bodkou, otázku otáznikom.
  • Prečítajte si pravidlá prispievania. Príspevok by sa mal podobať na slušný list.
TEXT PRÍSPEVKU

Kliknutím na tlačidlo "Odloslať" súhlasím s pravidlami prispievania.