Minister Uhliarik rokoval s eurokomisárom pre zdravotníctvo Dallim

Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik sa v utorok 5. apríla stretol v Bratislave s eurokomisárom pre zdravotníctvo a ochranu spotrebiteľa Johnom Dallim. Hovorili o aktuálnych témach európskej zdravotnej agendy. Medzi ne patrila pripravovaná revízia smernice Európskej únie o výrobe, uvádzaní a predaji tabakových výrobkov a pozícii SR prezentovanej v rámci verejnej konzultácie Európskej komisie.

Ďalšou témou bola aj pandemická pripravenosť najmä z aspektu zámeru zaviesť procedúru spoločného obstarávania pandemických vakcín v rámci EÚ. Diskusia sa týkala tiež ochrany pacientov z hľadiska informácií určených pre pacientov o liekoch viazaných na lekársky predpis, o dopadoch chronických ochorení na zdravotný stav populácie a stav zdravotníckych systémov.

Eurokomisár sa zaujímal aj o problematiku informatizácie zdravotníctva v rámci. Minister Uhliarik ho v tejto súvislosti oboznámil s upraveným Programom pre implementáciu eHealth v SR a jeho fázami. TASR informácie získala z webovej stránky Ministerstva zdravotníctva SR.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: