Nádchu netreba podceňovať. Zvoľ Nasivin!
Nádcha je zápalové ochorenie sliznice nosa a prinosových dutín. Príčinou zápalu bývajú vírusy a baktérie. Nekomplikovaná nádcha trvá zvyčajne 7 - 10 dní a prechádza rôznymi štádiami.
Rozprávali sme sa MUDr. Teréziou Mackovou, neurologičkou zo Súkromného zdravotníckeho centra Hippokrates, s.r.o.
Problémy s bolesťami chrbta a závratmi trpí čoraz viac mladých aktívnych ľudí. Čo tieto ochorenia spôsobuje a ako ich pomôže liečiť neurológ nám priblížila MUDr. Terézia Macková.
Záchrana pečene
už tretia kniha tohto uznávaného odborníka, medicínskeho média Anthonyho Williama. Tentoraz rozoberá pečeň, čo všetko ovplyvňuje a ako sme vďaka nej zdraví...ale aj chorí. Ako to napraviť, čo presne urobiť.
Pociťujete problémy so zrakom? Jednoduchý test, ako preveríte svoje oči
Hoci niektoré zmeny videnia môžu byť iba chvíľkové, ak problémy s očami pociťujete dlhodobejšie, zrejme sa váš zrak zmenil. Zistiť aspoň základný charakter týchto zmien dokážete aj sami, otestujte sa.
Operáciu sivého zákalu neodkladajte. Čím skôr zákrok podstúpite, tým menej komplikácií vám hrozí
Je známe, že po 75. roku života je sivým zákalom postihnutých viac než 75 % populácie. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) odhaduje, že na svete je takmer 18 miliónov ľudí slepých kvôli katarakte (ľudovo nazývaný aj šedý zákal) a zodpovedá tak za takmer polovicu všetkých globálnych prípadov slepoty.
Liečivá sila esenciálnych olejov
Táto kniha je najlepšou, najúprimnejšou, najdôveryhodnejšou a vedecky podloženou
publikáciou o esenciálnych olejoch.
Krvný tuning – čo je to a ako pomáha?
„Ako lekár pokladám za dôležité profesionálne analýzy vašej krvi. Nenechávam pritom merať len štandardné hodnoty, ako sú krvný cukor alebo cholesterol, ale všetko, čo sa mi vo vašom špeciálnom prípade zdá dôležité. Na jednej strane, sú to hodnoty, ktoré označujem za hrozivé, a tie môžu poukázať na existenčné riziká. A na druhej strane, hodnoty radostné: hodnoty, ktoré ak súhlasia, obdaria vás šťastným životom.“
Deti s ADHD majú skryté talenty
Nová kniha Ako sa úspešne učiť s ADHD je od skúsených autorov Fabiana Grolimunda a Stefanie Rietzlerovej. Sú to švajčiarski psychológovia a odborníci na poruchy pozornosti.
Prinášajú množstvo konkrétnych a praktických riešení, ako úspešne zvládnuť život s ADHD.
Čo je „CT a MR“ vyšetrenie a aký je medzi nimi rozdiel?
Asi každý z nás sa už niekedy stretol so skratkou „CT-čko“, alebo „MR-ko“. Viete rozoznať, ktoré vyšetrenie na čo slúži a ako funguje? Máte obavy z týchto vyšetrení? Čo všetko dokáže lekár z vyšetrení naozaj zistiť? Prečo sa na vyšetrenia čaká niekoľko týždňov? O tom, ako fungujú tieto vyšetrenia, ako pomáhajú, prečo pacient nie je vyšetrení hneď a či sú vaše obavy z vyšetrenia na mieste sa dozviete v článku, len čítajte ďalej...
Kniha, ktorá dáva nádej chorým na alzheimera
Prvý program s cieľom zabrániť kognitívnemu úpadku a zvrátiť ho. Alzheimer je jediná z desiatich najčastejších príčin úmrtia, na ktorú neexistuje účinná liečba. A toto je jedinečná kniha, ktorú sa oplatí prečítať. Nepodľahnite alzheimeru.
Dale E. Bredesen je medzinárodne uznávaný odborník v ochoreniach, ku ktorým patrí aj Alzheimerova choroba. Každý má z nej strach, keďže patrí medzi nevyliečiteľné choroby. Doktor Bredesen sa 30 rokov venoval intenzívnemu výskumu a dokázal, že tejto chorobe sa dá predchádzať a dokonca ju možno aj liečiť. Na príčine nie sú len naše gény, rozhodujúci je aj spôsob nášho života. Prekonané neznáme infekcie, dlhoročná nezdravá životospráva alebo kontakt s jedovatými látkami môžu byť spúšťače tejto choroby.
Zdravá kniha plná byliniek
Vyskúšajte túto užitočnú a zdravú knihu. Bylinky z babičkinej záhrady ukrývajú množstvo praktických tipov. Ale ako Miriam Latečková radí, nesiahajte po bylinkách len ako po poslednej možnosti.
Všetko o ochorení štítnej žľazy
Štítna žľaza je dnes pálčivou témou na poli zdravia. Všetky generácie od dospelých a ich rodičov cez mladých až po deti, čoraz viac ľudí, najmä žien, počúva, že za ich únavu, priberanie, otupenosť mozgu, problémy s pamäťou, bolesti, tŕpnutie a necitlivosť, nespavosť, vypadávanie vlasov, návaly tepla, precitlivenosť na teploty, zápchu, nafukovanie, úzkosť, depresiu, búšenie srdca, stratu libida, nepokojné nohy a mnoho ďalších problémov môže práve štítna žľaza.
Prvá pomoc pri popáleninách u detí
Popáleniny patria medzi najťažšie úrazy, pretože pri postihnutí väčšej časti plochy tela si vyžadujú dlhodobú a najmä bolestivú liečbu. Ich hojenie často sprevádzajú jazvy, čo môže mať za následok aj psychickú traumu u dieťaťa.
Kniha pre zdravie každej ženy
Mnohé ženy nemajú na seba príliš veľa času – zamestnanie, domácnosť, rodina... Napriek tomu sa Kristonovej intímny telocvik oplatí zaradiť do denného programu na niekoľko minút, podobne ako umývanie zubov. Prečo? Čo to vlastne je?
Zmeňme spolu piatok 13. na lepší deň
Deň narcisov už dávno nie je len obyčajná finančná zbierka. Tento rok si ľudia na Slovensku už po 22-krát v jeden deň pripnú na odev narcis a vyjadria tým svoju podporu a spolupatričnosť s ľuďmi bojujúcimi s rakovinou. Pridajte sa k nim aj vy.
Prvá pomoc - podrobný sprievodca
Pri zostavovaní tohto podrobného sprievodcu poskytovania prvej pomoci v núdzových situáciách lekári vychádzali z najnovších medicínskych poznatkov, ktoré spracovali do jednoduchej a ľahko zapamätateľnej formy.
Adolescentov a mladých dospelých ohrozuje smrtiaca baktéria. Vieme ich chrániť.
Meningokoková infekcia je vekovo špecifické ochorenie s rýchlym priebehom, ktoré môže bez komplexnej a okamžitej liečby vo všetkých svojich klinických formách viesť k smrti alebo ťažkému trvalému postihnutiu. Na Slovensku je ročne zaznamenaných 25 – 55 prípadov invazívnych meningokokových ochorení s úmrtnosťou 10 – 15 %. Slovenská pediatrická spoločnosť spúšťa osvetovú kampaň zameranú na informovanie verejnosti o rizikách spojených s meningokokmi u adolescentov a mladých dospelých.
Manuál prvej pomoci – nedajte si pokaziť sviatky
Vianočné sviatky a zároveň prázdniny nám klopú na dvere a my sme si pre vás pripravili „Manuál prvej pomoci“. Viete, čo robiť pri najčastejších zdravotných komplikáciách či úrazoch? Ušetríte si tak zbytočné starosti, či návštevu lekára.
Liečivá sila potravín
V slovenčine vychádza novinka Liečivá sila potravín, ktorá sa bližšie zaoberá liečivými účinkami viac než päťdesiatich druhov ovocia, zeleniny, byliniek, korenín a divorastúcich plodov.
138. zimná aukcia výtvarných diel a starožitností
138. Zimná aukcia výtvarných diel bude sčasti venovaná prostredníctvom darovania svojich diel od popredných Slovenských umelcov práve Združeniu sclerosis multiplex Nádej. Samotní umelci sa rozhodli pomôcť. ĎAKUJEME všetkým, ktorí tak vykonali.
Zdravie v ohrození
Na základe desiatok vedeckých štúdií MUDr. Josef Jonáš ukazuje, že rafinovaný cukor je vinníkom množstva problémov: od akné, zubného kazu, cukrovky, steatózy - stukovatenej pečene, infarktu myokardu, gynekologických problémov a osteoporózy až po nádorové ochorenia a mozgové poškodenie, vrátane chronického nedostatku vitamínov a dôležitých minerálov.
Za dlhodobým kašľom dieťaťa sa môže skrývať nesprávne držanie tela
Infekcie horných dýchacích ciest patria medzi najčastejšie ochorenia v detskom veku. Bežné dieťa v predškolskom veku môže ochorieť až niekoľkokrát do roka a práve v tomto období bývajú čakárne plné chorých detí. Tieto nemoci sú veľmi časté najmä v kolektívnych zariadeniach, ktoré sú ideálnym prostredím na šírenie vírusových ochorení. Doma často preberú štafetu v chorobe ich rodičia.
Vlani pribudol počet pacientov so syfylisom
V roku 2016 bolo v Slovenskej republike hlásených 362 prípadov syfilisu. Oproti predchádzajúcemu roku ich počet vzrástol o 21 %. Najvyššia chorobnosť bola zaznamenaná u 15 až 24-ročných a 25 až 34-ročných osôb.
Kardiológom vlani pribudlo takmer 87 tisíc nových pacientov
Kardiologické ambulancie v roku 2016 nahlásili 1 264-tisíc návštev pacientov, z toho návštevy mladistvých do 18 rokov tvorili 10 %. Najvyššia návštevnosť bola v Košickom (18,8 %) a Bratislavskom kraji (15,3 %), najnižšia v Trnavskom kraji (7,0 %).
Igor Bukovský: Táto kniha vás šokuje!
Choroby srdca a ciev, rakovina, cukrovka, vysoký krvný tlak, Parkinsonova či Alzheimerova choroba (a ďalšie).
Každý rok si vyžiadajú tisíce ľudských životov. Tak to byť ale nemusí. Naučte sa, ktoré potraviny jesť a aké zmeny v oblasti životného štýlu urobiť, aby ste dokázali nielen predchádzať pätnástim hlavným príčinám úmrtia, ale tiež s týmito chorobami efektívne bojovať.