korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Po zrušení kožného oddelenia už nemocnica v Nitre nechce prísť o ďalšie lôžka

Fakultná nemocnica v Nitre stále rokuje so zdravotnými poisťovňami o počte a druhu lôžok, ktoré by sa tu mali zrušiť v rámci plánovanej redukcie. Riaditeľ nemocnice Kamil Koleják upozorňuje na to, že v Nitre boli v apríli zrušené lôžka na kožnom oddelení. O ďalšie miesta by už nemocnica nechcela prísť. Definitívne výsledky rokovaní majú byť známe do konca mája. "My budeme diskutovať s poisťovňami, argumentovať, tie však pracujú so svojimi analýzami," povedal Koleják.

Podľa jeho slov by sa redukcia nemala dotknúť kardiológie, internej medicíny a neurológie. "Tu nezaznamenávame žiadne náznaky zo strany poisťovní, že by chceli redukovať túto sieť. Dokonca naopak, v obore neurológia predpokladáme ďalší rozvoj neurovied v nadväznosti na diagnostiku alebo operačnú liečbu nervového systému," povedal Koleják. Rozvíjať by sa malo aj oddelenie kardiológie a interné odbory, kde je počet lôžok nižší, než sú potreby Nitrianskeho kraja.

Nemocnica v Nitre tak zatiaľ prišla o 24 lôžok na kožnom oddelení. Všetky sestry, ktoré tu pracovali, boli pridelené na iné oddelenia. Atestovaným lekárom poskytli prácu v ambulanciách. V nich sa má starostlivosť o pacientov s kožnými ochoreniami zachovať. "Máme ďalšie plány s rozvojom tohto odboru formou konzultácií a ambulantnej starostlivosti v nadväznosti napríklad na oddelenie plastickej chirurgie," dodal Koleják.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: