Všeobecná nemocnica s poliklinikou Lučenec zakúpila nový CT prístroj

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Lučenec zakúpila nový CT prístroj
Zdroj: bigstockphoto.com

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Lučenec, nezisková organizácia (n.o.), má nový CT prístroj, ktorý si zakúpila z vlastných zdrojov.

Podľa riaditeľa nemocnice Júliusa Höffera investovali do prístroja a zriadenia pracoviska viac ako 660.000 eur. Nové CT sa nachádza v chirurgickom pavilóne a nahradí predchádzajúci prístroj fungujúci desať rokov. Týmto zariadením sa zvýši výkon, kvalita vyšetrenia a aj jeho dostupnosť. Pre pacienta to znamená lepší komfort a zníženie radiačnej záťaže. "CT prístroj je zatiaľ v skúšobnej dobe. Denne na ňom vyšetríme priemerne 17 pacientov, po zavedení do plnej prevádzky sa ich počet zvýši," informoval TASR primár rádiológie Imrich Mikuláš a doplnil, že s novým CT prístrojom už nebudú katetrizačné vyšetrenia bolestivé, ako tomu bolo v minulosti.

Ako ďalej uviedol primár, nové zariadenie diagnostikuje presnejšie, je citlivejšie a dokáže lepšie lokalizovať ložiská. "Prešli sme aj školením, aby sme sa s ním naučili pracovať, pretože má rozsiahly softvér. Počas našej nepretržitej prevádzky bude CT prístroj obsluhovať 19 zamestnancov," doplnil Mikuláš.

Zakúpením nového zariadenia nebudú musieť pacienti z Lučenca, okolitých obcí a miest chodiť na vyšetrenia až do 80 kilometrov vzdialenej nemocnice v Banskej Bystrici.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: