korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Upozorňuje na nebezpečné kozmetické výrobky

Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány vo Francúzsku, Nemecku, Litve a na Cypre.

Ide o keratínovú kúru na vlasy Hair therapy treatment, Brazilian Hair Treatment At Home – kúra na vlasy pre domáce použitie, umelé nechty s lepidlom Feng Shang, šarža: 12-934, čiarový kód: 611 1120819343, umelé nechty s lepidlom Feng Shang, šarža: 12-932, čiarový kód: 611 1120819329.

Ďalej sú to Lissage Ultimate - Chocolat – vlasový kondicionér bez formaldehydu, HIMALAYA Shampoo Duschgel mit Aloe Vera, Neem und Traubenkernöl – šampón a sprchový gél na telo a vlasy s Aloe Vera, Nimbou a olejom z hroznových jadier, Bajwa Kone Henna Paste – farba na pokožku vo forme pasty, Brazilian Thermal Reconstruction – vlasová kúra (výrobok určený pre profesionálne použitie.

Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj na trhu Slovenskej republiky, preto spotrebiteľom odporúčame, aby ich nekupovali, a v prípade, že tak urobili, aby ich ďalej nepoužívali.

TASR o tom dnes informoval hlavný hygienik SR Gabriel Šimko.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: