V nemocnici v Bánovciach nad Bebravou dnes otvorili nové dialyzačné stredisko

Nové dialyzačné stredisko za takmer milión eur dnes otvorili v nemocnici v Bánovciach nad Bebravou. V poradí desiate stredisko spoločnosti B. Braun Avitum na Slovensku je schopné denne ošetriť až 14 pacientov v dvoch zmenách.

"Myšlienka vybudovania dialyzačného strediska v našej nemocnici sa zrodila ešte v roku 2006. V roku 2008 sa nám podarilo nájsť aj vhodného partnera na realizáciu tohto projektu. Som veľmi rád, že sa nám tento projekt v spolupráci s naším partnerom podarilo úspešne dokončiť, už čoskoro tak v dialyzačnom centre spolu privítame prvých pacientov," povedal Ivan Mokrý, riaditeľ nemocnice Bánovce.

Dialyzačné stredisko bude poskytovať chronickú dialyzačnú starostlivosť – od hemodialýzy cez hemodiafiltráciu, po peritoneálnu dialýzu. "Personál je na tieto úkony a procedúry špeciálne vyškolený. Snažíme sa pacientom zaistiť špičkovú starostlivosť na najvyššej úrovni a okrem profesionálnej spôsobilosti našich lekárov a sestier kladieme tiež veľký dôraz na vytvorenie priateľského prostredia a do značnej miery až rodinného zázemia," hovorí vedúca lekárka strediska Jana Šišková.

Ako dodala, väčšina pacientov bude dochádzať v priemere trikrát do týždňa a personál pre nich predstavuje niečo ako druhú rodinu.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: