Nový majiteľ polikliniky v Poltári uzatvára zmluvy s poisťovňami

Poliklinika v Poltári funguje ďalej. Nový prevádzkovateľ – lučenská spoločnosť Kardiomed, s.r.o., už uzavrel zmluvu s poisťovňou Union a čaká na podpísanie zmluvy aj so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP).

Nový majiteľ polikliniky získal licenciu na vykonávanie zdravotnej starostlivosti od Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) už v polovici marca. Problémy im však robila VšZP, s ktorou sa nedokázali dohodnúť. "Budeme mať uzatvorené zmluvy na všetky zdravotnícke úkony okrem ortopédie a internej ambulancie," informoval TASR konateľ spoločnosti Karol Mičko. Podľa jeho slov v poliklinike funguje rádiológia, röntgen, rehabilitácia a ordinujú tam aj dvaja všeobecní lekári. Ortopéda bude musieť platiť lučenská firma a pacienti si budú musieť vyšetrenia hradiť, keďže poisťovňa s ním neuzavrela zmluvu. "Boli by sme veľmi radi, keby nám pre neho dali aspoň symbolický úväzok. Podľa môjho názoru je ortopéd v Poltári potrebný," domnieva sa konateľ.

Ako ďalej uviedol Mičko, pokiaľ budú mať s poisťovňami podpísané zmluvy, poliklinika bude bez problémov fungovať a nenastane situácia s prepúšťaním, ako keď ju prevádzkovala spoločnosť SPC Bankruptcy, s.r.o. "Určite budovu zrekonštruujeme, chceme, aby v Poltári vznikla kompletná fungujúca a moderná poliklinika," zakončil. Polikliniky vo Fiľakove, Poltári a Banskej Bystrici predal BBSK firme SPC Bankruptcy v roku 2007. Prevádzka polikliník sa nezaobišla bez problémov. Naposledy dostalo v decembri 2010 21 ľudí zo zdravotníckeho a obslužného personálu polikliník v Poltári a Fiľakove od SPC Bankruptcy výpovede s dvojmesačnou výpovednou lehotou. Lekári výpovede nedostali, pretože spoločnosť by prišla o licenciu. Následne so zamestnancami uzavrel majiteľ 1. marca dohodu o skončení pracovného pomeru ku koncu mesiaca.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: