korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

V Číne dnes nadobudol platnosť zákaz fajčenia vo verejne prístupných budovách

Zákaz fajčiť vo verejne prístupných budovách dnes nadobudol platnosť v Číne, ktorá sa pokúša obmedziť fajčenie populácie. Nik však neočakáva, že by všeobecne formulovaný zákaz výrazne obmedzil fajčenie v Číne, kde v súvislosti s ním ročne zomrie najmenej milión ľudí. Vyplýva to z vládnych štatistík. V Číne fajčí takmer 30 percent dospelých, čo je asi 300 miliónov ľudí.

Ministerstvo zdravotníctvo upravilo pravidlá ochrany zdravia na verejných miestach, ktoré od dnešného dňa zakazujú fajčiť na miestach ako sú hotely a reštaurácie.

Cieľom opatrenia je snaha obmedziť fajčenie v krajine s najvyšším počtom fajčiarov vo svete. Experti uvádzajú, že opatrenia zamerané proti fajčiarom maria obrovské zisky štátneho tabakového monopolu.

Štátne médiá citovali expertov, podľa ktorých budú fajčiari a prevádzkovatelia verejných budov zákaz zrejme ignorovať, pretože nešpecifikuje konkrétne postihy pre tých, ktorí ho porušia. Čína už premeškala 9. január 2011, dokedy mala zakázať fajčenie vo verejne prístupných budovách v súlade s rámcovým dohovorom OSN o kontrole tabaku.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: