Hlohovecká Zentiva zrekonštruuje výrobu morfínu za 2,49 milióna eur

Akciová spoločnosť Zentiva plánuje vo svojom hlohovskom závode rekonštrukciu technologických zariadení respektíve realizáciu nových technologických zostáv zariadení a súvisiacich stavebných objektov existujúcej výroby morfínu. Celkové náklady stavby pre prvú a druhú etapu sa predpokladajú vo výške 2,49 milióna eur. Vyplýva to zo zámeru, ktorý spoločnosť predložila na posúdenie vplyvov investície na životné prostredie (Environmental Impact Assessment - EIA).

Predmetom rekonštrukcie respektíve výmeny budú reaktory, zásobníky, odmerky, filtre, kryštalizátor, odstredivky, sušiareň, výveva, čerpadlá a iné zariadenia používané v jednotlivých výrobných stupňoch technológie. Technologické stupne zahŕňajú procesy chemických reakcií, kryštalizácií, destilácií, zahusťovania, odstreďovania a sušenia.

Začiatok 1. etapy rekonštrukcie sa predpokladá v júni tohto roka a ukončenie v auguste 2011. Skúšobná prevádzka sa bude realizovať do konca tohto roku a trvalá od januára 2012. Druhá etapa rekonštrukcie by sa mala zrealizovať počas leta budúceho roka.

Zentiva, a. s., Hlohovec, je súčasťou medzinárodnej farmaceutickej spoločnosti Zentiva N.V., ktorá sa zameriava na vývoj, výrobu a predaj značkových generických farmaceutických produktov. Spoločnosť má vedúce postavenie v ČR, Turecku, Rumunsku a na Slovensku a rýchle rastie v Poľsku, Rusku, Bulharsku, na Ukrajine a v pobaltských štátoch.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: