Zadlženosť UNLP predstavuje sumu 76 miliónov eur

Celkový dlh Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) Košice k 31. marcu predstavoval 76 miliónov eur. Pre TASR to uviedla hovorkyňa UNLP Jaroslava Oravcová.

Podľa jej vyjadrenia vedenie zdravotníckeho zariadenia podniká kroky na zastavenie zadlžovania, medziiným rokuje s dodávateľmi o splátkových kalendároch a o odpustení penále. "Nemocničným pracoviskám boli určené finančné limity a usilujeme sa o zníženie nákladov na energie a lieky a špeciálny zdravotnícky materiál," dodala Oravcová.

Snahou manažmentu UNLP je zainteresovať na ozdravnom procese všetkých zamestnancov tak, aby sa dosiahlo čo najefektívnejšie hospodárenie pri zachovaní kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti. To je popri úsporných opatreniach ďalšou prioritou. "V súvislosti s prípravou na transformáciu na akciovú spoločnosť sme zatiaľ nevynakladali žiadne finančné prostriedky," zdôraznila Oravcová. UNLP Košice má v súčasnosti 1616 lôžok a zrušiť by mala podobne ako ďalšie nemocnice desať až pätnásť percent lôžok, čo neovplyvní dostupnosť ani kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti v UNLP Košice. Hlavným kritériom redukcie bude podľa spresnenia Oravcovej obložnosť.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: