Prvou známou pacientkou s aterosklerózou bola staroegyptská princezná

Celotelová počítačová tomografia múmie odhalila ochorenie koronárnych tepien u dcéry faraóna zo 16. storočia pred n.l.

Na tohtotýždňovej Medzinárodnej konferencii o neinvazívnom kardiovaskulárnom zobrazovaní (ICNC) v Amsterdame to oznámili Gregory Thomas z Kalifornskej univerzity v Irvine (USA) a Ádil Allám z Univerzity al-Azhar v Káhire (Egypt) s kolegami. Spoločne viedli projekt Horus, vyšetrenie na prítomnosť aterosklerózy tepien u 52 múmií ľudí zo starého Egypta. Rozpoznateľné tepny sa našli u 44 múmií, rozpoznateľné srdce u šestnástich.

Vápenatenie tepien ako znak aterosklerózy zistili pri takmer polovici múmií. Zdá sa, že ju možno považovať za bežnú chorobu dávnych Egypťanov v strednom a staršom veku. Múmie s jednoznačnou aterosklerózou patrili ľuďom, ktorí sa dožili v priemere 45 rokov. Aterosklerózu koronárnych tepien však bádatelia odhalili iba u troch múmií. Zvlášť nápadná bola u princeznej Ahmose Meritamon, ktorá žila v Thébach (Luxor, v staroegyptčine Weset) v rokoch 1580-1550 pred n.l. Jej otcom bol faraón Sekenenre Tao, posledný vládca XVII. dynastie Novej ríše. Jedla veľa zeleniny a ovocia, menšie množstvo mäsa zo zdomácnených (no nie pretučnených) zvierat. Čiže podľa dnešného nazerania zdravú stravu. Dobový životný štýl bol aktívny. Prečo sa stala prvou osobou ľudskej histórie s diagnostikovaným ochorením koronárnych tepien?

Princezná zomrela po štyridsiatke. Aterosklerózu mala v dvoch z troch hlavných koronárnych tepien. Dnes by išla automaticky na bypassovú operáciu. "Celkovo nás prekvapilo, koľko aterosklerózy sme objavili. Berieme ju síce ako chorobu moderného životného štýlu, no zreteľne existovala už pred 3500 rokmi. Naše poznatky iste spochybňujú aterosklerózu ako moderné ochorenie," povedal Gregory Thomas. Hoci sa princezná očividne stravovala zdravo, ochorela. Ádil Allám poukázal na tri možné vysvetlenia: dedičnú poruchu, zápal spôsobený parazitmi, a napokon stále je možné, že ako členka vznešenej rodiny predsa len jedla viac mäsa, masla a syra. Navyše sa vtedy potraviny uchovávali v soli, čo sa tiež mohlo podpísať na jej chorobe.

Zdroj: Komuniké European Society of Cardiology zo 17. mája 2011

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: