Ovocné a zeleninové štavy - príjemný spôsob prijímania vitamínov

Ovocné a zeleninové štavy - príjemný spôsob prijímania vitamínov
Zdroj: bigstockphoto.com

Predstavte si, že začinate svoj deň s pohárom čerstvej šťavy alebo lahodným ovocným koktailom. Nezáleží na tom, či si vychutnáte sviežy ovocný fresh ešte v posteli alebo si po rannej rozcvičke doprajete revitalizujúcu zeleninovú šťavu. Každopádne dodáte telu dostatok energie, z ktorej bude môcť čerpať po celý deň.

Pokúste sa predstaviť si sobotný večer s vašimi priateľmi - zábava a pitie úžasných exotických koktailov ktoré pripravíte z čerstvo vylisovanej ovocnej šťavy a svojho obľúbeného alkoholu. Vaši priatelia Vás budú ako hostiteľa uznávať a budú sa tešiť na ďalšie večierky, ktoré pre nich budú nezabudnuteľným zážitkom.

Teraz máte možnosť okoreniť svoj život úplne novou chuťou a zároveň urobiť niečo aj pre svoje zdravie, chrániť Váš organizmus pred mnohými chorobami a dodať telu potrebnú energiu - nie je to lákavé?

Nemáme v úmysle Vám predkladať nové a nové vedecké štúdie o blahodárných účinkoch ovocia a zeleniny a hovoriť Vám čo by ste mali robiť pre svoje zdravie. Ak Vás tieto informácie zaujímajú, nájdete ich na internetových stránkach www.juicingforums.com kde môžete tieto štúdie vzájomne konzultovať s ľuďmi, ktorí sa o túto problematiku zaujímajú.

Je dané, že naše telo potrebuje živiny a môžeme mu ich zaistiť pomocou čerstvých ovocných a zeleninových štiav. Pokiaľ telu živiny nedodáme, budeme náchylnejší na mnohé choroby. Všetci dobre poznáme ten pocit kedy nás skláti nejaký ten vírus alebo bacil, bezmocne sa potíme v posteli a o radosti zo života nemôže byť ani reči. Pevné zdravie je základom toho, aby sme si mohli život užívať!!!

Ak budeme každý deň odšťavovať, môžeme napríklad získať živiny z celého ananásu. Skúšali ste niekedy zjesť celý ananás naraz - a to každý deň po celý týždeň, mesiac? Nie? Skúste to... Stavíme sa, že po niekoľkých dňoch nebudete chcieť ananás ani vidieť a táto nechuť Vám nejaký čas určite vydrží. Skrátka je omnoho jednoduchše vypiť lahodnú šťavu, než konzumovať veľké množstvá ovocia a zeleniny.

Naše telo v podstate pracuje jako odšťavovač tak prečo mu prácu neuľahčiť? Keď konzumujeme ovocie alebo zeleninu, telo suroviny strávi a vyberie si z nich len to najlepšie - živiny. Nepotrebné zvyšky telo pošle do čriev a potom už všetci vieme, kam ďalej putujú... Ale odšťavením a následným vypitím šťavy telo dokáže vstrebať živiny vlmi rýchlo a nie je zaťažované trávením!

Možno si hovoríte prečo odšťavovať ovocie a zeleninu doma, keď si môžeme v každom obchode kúpiť 100% krabicový džús. Porovnávate neporovnateľné! Iba čerstvo vylisovaná šťava nám dodá potrebné živiny, ktoré naše telo potrebuje. Šťavy predávané v obchodoch sú pasterizované, čím sú dokonale zničené živiny ktoré sú vlastne dôvodom prečo šťavy konzumujeme. Pokiaľ máte záujem dozvedieť sa viac o priemyselnej výrobe štiav, tu máte možnosť.

Pravdepodobne ste už počuli či čítali o blahodárnych účinkoch ovocných a zeleninových štiav - pokiaľ však nezačnete pravidelne odšťavovať a konzumovať šťavy, nedokážete si predstaviť ten rozdiel. Vlastná skúsenosť Vám dá viac než stovky prečítaných článkov.

Všetko o šťavách a odšťavovaní tu >>>

Autor článku: PR článok

Dátum zverejnenia: