korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Minister Uhliarik odvolal riaditeľku žilinskej nemocnice D. Bekeovú

Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik odvolal po riaditeľovi bratislavskej univerzitnej nemocnice Jozefovi Sabolovi aj riaditeľku žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Danielu Bekeovú.

Ministerstvo Bekeovú odvolalo k 31. máju. "Dôvodom odvolania bola nespokojnosť s metódami riadenia nemocnice. Ministerstvo zdravotníctva v zákonom stanovenom čase vypíše na obsadenie pozície riaditeľa nemocnice výberové konanie," uviedla pre TASR hovorkyňa rezortu Katarína Zollerová.

Bývalá riaditeľka žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou považuje odvolanie za účelové. „Nemocnicu som riadila od roku 2004. Doteraz neboli žiadne problémy a nikto nemal výhrady k mojim metódam,“ povedala Bekeová.

S účinnosťou od 1. júna bola do funkcie riaditeľky na dobu určitú, do doby obsadenia miesta úspešným uchádzačom výberového konania, vymenovaná Margita Sirotná. Tá doteraz zastávala funkciu námestníčky riaditeľa pre ekonomicko-technický úsek.

Šéfa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Jozefa Sabola odvolal minister Uhliarik 27. mája. Dôvodom bolo, že porušil minuloročný príkaz ministra nevyhlasovať alebo nezačínať nové výberové konania a verejné obstarávania bez konzultácie s vedúcim služobného úradu MZ SR.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: