Minister Uhliarik odvolal riaditeľku žilinskej nemocnice D. Bekeovú

Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik odvolal po riaditeľovi bratislavskej univerzitnej nemocnice Jozefovi Sabolovi aj riaditeľku žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Danielu Bekeovú.

Ministerstvo Bekeovú odvolalo k 31. máju. "Dôvodom odvolania bola nespokojnosť s metódami riadenia nemocnice. Ministerstvo zdravotníctva v zákonom stanovenom čase vypíše na obsadenie pozície riaditeľa nemocnice výberové konanie," uviedla pre TASR hovorkyňa rezortu Katarína Zollerová.

Bývalá riaditeľka žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou považuje odvolanie za účelové. „Nemocnicu som riadila od roku 2004. Doteraz neboli žiadne problémy a nikto nemal výhrady k mojim metódam,“ povedala Bekeová.

S účinnosťou od 1. júna bola do funkcie riaditeľky na dobu určitú, do doby obsadenia miesta úspešným uchádzačom výberového konania, vymenovaná Margita Sirotná. Tá doteraz zastávala funkciu námestníčky riaditeľa pre ekonomicko-technický úsek.

Šéfa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Jozefa Sabola odvolal minister Uhliarik 27. mája. Dôvodom bolo, že porušil minuloročný príkaz ministra nevyhlasovať alebo nezačínať nové výberové konania a verejné obstarávania bez konzultácie s vedúcim služobného úradu MZ SR.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: