korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

V prešovskej nemocnici zrekonštruovali ďalšie priestory za 625.000 eur

V prešovskej nemocnici zrekonštruovali ďalšie priestory za 625.000 eur
Zdroj: bigstockphoto.com

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove dnes slávnostne odovzdali do užívania zrekonštruované priestory pre potreby oddelenia dermatovenerológie, pľúcnych ambulancií a Záchrannej zdravotnej služby (ZZS). Celkové náklady na rekonštrukciu presiahli 625.000 eur.

Na odovzdávaní priestorov sa dnes zúčastnil aj minister zdravotníctva Ivan Uhliarik, ktorý spolu s riaditeľom FNsP Ľubomírom Jackom slávnostne prestrihli pásku v budove bývalého neurologického pavilónu, kde vytvorili ambulancie a nemocničné izby pre potreby dermatovenerologického oddelenia a ambulancie pľúcneho oddelenia. "Naše kožné oddelenie je centrom pre celé severovýchodné Slovensko. Začneme tu biologickú liečbu psoriázy u detí a dospelých. Okrem toho tu bude liečba nádorových ochorení kože, je tam ambulancia, kde zasadá melanómová komisia, ďalej liečba imúnnych ochorení kože, alergických ochorení kože, zápalových a infekčných ochorení kože," spresnil riaditeľ nemocnice.

Podľa ministra zdravotníctva je to ďalší krok nemocnice smerom k zlepšeniu zdravotnej starostlivosti o pacientov nielen z Prešova, ale i z celého regiónu. "Štátna nemocnica by mala byť centrom pre takéto špecifické ochorenia. Som veľmi rád, že práve v Prešove sa podarila takáto rekonštrukcia za asi 325.000 eur. Je tu zriadené centrum pre biologickú liečbu psoriázy, ale aj iné závažné ochorenia kože. Náš zámer transformáciu nemocníc na akciové spoločnosti pomôže k ďalšiemu zvyšovaniu kvality," povedal minister Uhliarik.

Oddelenie urgentnej medicíny FNsP bolo zriadené v septembri 2002 ako klinické pracovisko Fakulty zdravotníctva Prešovskej univerzity. Poskytuje komplexnú záchrannú zdravotnú službu a prevádzkuje aj stanicu ZZS v rámci náplne odboru urgentná medicína. Po stavebných úpravách sa oddelenie rýchlej lekárskej pomoci (RLP) aj s technikou - sanitky, vybavenie presťahovalo do zrekonštruovaných priestorov v areáli fakultnej nemocnice na Hollého ulici. Jacko doplnil, že bývalé priestory na Reimanovej ulici v niekdajšej vojenskej nemocnici sa po presťahovaní stanú nadbytočným majetkom a nemocnica ich plánuje predať. Získané peniaze využijú na zakúpenie prístrojového vybavenie a dofinancovanie novozrekonštruovanej budovy, v ktorej bude RLP sídliť. Podľa riaditeľa nemocnice investíciou za približne 300.000 eur výrazne zlepšia pracovné podmienky zamestnancov tohto oddelenia. V priestoroch vytvorili aj seminárne miestnosti pre vyučovanie odboru zdravotnícky záchranár pre fakultu zdravotníckych odborov.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: