Do nemocnice v Partizánskom vstupuje nový investor

V čase, keď sa Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) rozhodla od júla tohto roka nezazmluvniť v Nemocnici s poliklinikou (NsP) v Partizánskom šesť oddelení, sa mestu podarilo nájsť pre nemocnicu nového investora - akciovú spoločnosť Svet zdravia so sídlom v Bratislave. Víťaza obchodnej verejnej súťaže na strategického partnera pre nemocnicu odsúhlasili na dnešnom rokovaní Mestského zastupiteľstva (MsZ) aj mestskí poslanci.

Vzhľadom na situáciu, ktorá je v súčasnosti v zdravotníctve a krokom zo strany VšZP je podľa primátora mesta Jozefa Božika nájdenie investora rozhodnutím v hodine dvanástej, ktoré nielenže nemocnicu zachráni, ale znamená aj šancu na rozvoj činností nemocnice. "Navyše investor v rokovaniach prejavil záujem, že aj keby VšZP nezazmluvnila gynekologicko-pôrodnícke, či novorodenecké oddelenie, tak oni ho budú prevádzkovať ďalej," podotkol Božik. "Investor sa zaviazal, že bude platiť ročne nájomné 100.000 eur s tým, že 90.000 eur bude dávať do investícií v rámci nemocnice, 10.000 eur bude platiť mestu a čo je veľmi dôležité, najneskôr do roka vyplatí finančné prostriedky mestu, ktoré si mesto požičalo pre nemocnicu. Zároveň vyplatí aj ostatné záväzky, ktoré sú voči dodávateľom a veriteľom vo vzťahu k nemocnici," podotkol primátor.

Avizované kroky VšZP zdvihli v Partizánskom vlnu nevôle nielen v radoch vedenia mesta a nemocnice, ale aj obyvateľov. Ešte pred týždňom preto iniciovalo kroky na záchranu minimálne troch oddelení zo spomínaných šiestich a to gynekologicko-pôrodníckeho, detského a novorodeneckého oddelenia. Okrem otvoreného listu ministrovi zdravotníctva Ivanovi Uhliarikovi začalo mesto v spolupráci so samosprávami okolitých spádových obcí petičnú akciu. Do nedele 26. júna sa pod ňu podpísalo približne 20.000 ľudí. Petíciu chce vedenie mesta odovzdať priamo do rúk ministra, ktorý by mal nemocnicu v Partizánskom navštíviť už tento štvrtok 30. júna.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: