Tajomstvo plánu vášho života

Tajomstvo plánu vášho života
Zdroj: bigstockphoto.com

Nič z toho, čo prežívame, sa nedeje náhodou. Plán vášho života sa pred vami postupne odhaľuje a je na vás, aby ste ho vnímali jasne a zrozumiteľne. Aby vo vás vznietil iskru záujmu hlbšie preskúmať Tajomstvo plánu vášho života. Tak sa volá kniha z pera nemeckého spisovateľa Ruedigera Schacheho, autora bestsellerov Tajomstvo príťažlivosti sŕdc a Tajomstvo siedmich závojov.

Životné skúsenosti, to, čo sme prežili, nám už nikto nezoberie. Okrem nich však môžeme siahnuť aj po dobrých sprievodcoch, ktorí nám poskytnú podporu na ceste za poznaním a pravdou. Sú ako kľúče, ktoré hľadajúcemu otvárajú nové priestory na zážitky. Jedným z kľúčov je aj táto kniha, ktorá rozpráva o duši, zdraví a zmysle života. Ako sa prakticky a hmatateľne dopracovať k poznaniu? Ako možno dosiahnuť vnútornú istotu a spoznať pravdu o sebe i vlastnom živote? Ako na základe ochorení nájsť tú správnu cestu?

Každý človek má svoj jedinečný plán duše a predurčenú cestu, ako v živote dosiahnuť naplnenie. Ale aby sme mohli napredovať po tejto ceste, musíme rozumieť znameniam. Treba pochopiť, prečo život prebieha tak a nie inak, prečo a aké signály nám posiela duša a čo vlastne hľadá. Aký význam má rodina, telo, nadanie a schopnosti. Čo nám hovoria isté udalosti. Kniha Tajomstvo plánu vášho života pomôže pochopiť plán duše a signály tela, aby sme mohli viesť zdravý, naplnený, šťastný a zmysluplný život. Ak túžite po rozvoji, ak chcete chápať a porozumieť životu, táto kniha je pre vás ako stvorená.

Exkluzívne iba na Zzz.sk si môžete prečítať úryvok z knihy Tajomstvo plánu vášho života:

Keď choroby a zdravie ukazujú cestu

Telesné príznaky choroby majú vždy vonkajší a vnútorný pôvod. Vonkajší pôvod sa dá zistiť pri vyšetrení. Je veľmi dôležité, aby sa vonkajší pôvod pri vyšetrení zistil a následne liečil. Ale čoraz viac ľudí, zaoberajúcich sa liečením, sa snaží myslieť komplexne a pokúša sa nájsť aj vnútornú príčinu choroby.

Vy sami môžete najlepšie pomôcť, pretože nikto iný nemôže tak dobre nazrieť do vášho vnútra a života. Dôverujte svojej schopnosti vycítiť pravdu a rozpoznať veľké súvislosti. Vaša duša po ničom inom netúži, a preto vás bude pri tomto úsilí podporovať.

Mathewovo rozhodnutie

Mathew pracoval ako advokát v Kalifornii a sotva prekročil tridsiatku, keď mu lekári zistili zriedkavú formu rakoviny mozgu. Išlo o veľmi rýchlo rastúci mozgový nádor, ktorý sa nachádzal hlboko vnútri mozgu na mieste, odkiaľ ho nebolo možné vyoperovať. Mathew navštívil viacerých odborníkov, ale ich názory sa zhodovali v tom, že mu zostávajú dva mesiace života. Keď sa to dozvedel, okamžite zanechal svoje povolanie, zbalil si kufre, vzal si všetky lekárske správy a obrázky z počítačovej tomografie a odcestoval do Brazílie do centra alternatívnej medicíny. Ako vyštudovaný právnik bol Mathew veľmi racionálny človek a po všetkých vyšetreniach a prognózach mu vychádzalo jediné možné rozhodnutie. Ak mám tak či tak čoskoro umrieť, prečo by som nevyskúšal alternatívne liečiteľské metódy.

Podstatná časť liečiteľských procedúr v tomto centre spočívala v meditácii, čiže vo vnútornom precitnutí, aby sa opäť nadviazal kontakt s dušou. V Mathewovi sa pri meditácií odvíjal doterajší život ako zrýchlený film. Vybavovali sa mu situácie, keď sa nesprával podľa svojich pocitov, ale podľa toho, čo sa od neho očakávalo. Videl starého otca a otca, obaja advokáti, ktorých zo všetkého najväčšmi tešil pohľad na ďalšieho člena rodiny, čo kráča v ich šľapajach. Spomenul si, ako sa už v ranom veku vzdal plánov stať sa umelcom – maliarom alebo hudobníkom, lebo sa mu za to vysmievali. Mathew sedával tri týždne každý deň niekoľko hodín ponorený do seba. Zvyšný čas preležal na posteli v malej izbičke a veľa spal alebo sa prechádzal v prírode.

„Keby som dostal ešte raz šancu a mohol ďalej žiť, hneď by som všetko zmenil,“ pomyslel si. „Ale čo, však som už vlastne všetko zmenil. Dal som výpoveď a napriek námietkam celej rodiny som pricestoval sem. Keby som dostal taký dar, že môžem žiť ďalej, už nikdy neurobím nič, čo by nebolo v súlade s mojimi pocitmi.“

Bolo to pevné rozhodnutie. Po troch týždňoch odletel naspäť do Kalifornie a podrobil sa novým vyšetreniam. Nové snímky ošetrujúceho lekára šokovali, pretože na nich videl čosi celkom nemožné: Nádor v Mathewovej hlave sa scvrkol na tretinu pôvodnej veľkosti.

Mathewovi táto správa stačila. Za dva týždne zanechal všetko, čo sa spájalo s jeho doterajším životom, a vybavený tromi veľkými kuframi odletel do Brazílie. Prenajal si malú izbu a každý deň dochádzal do meditačno-liečiteľského centra. „Ak môžem zostať pri živote len vtedy, keď budem každý deň meditovať, budem tak robiť,“ povedal si.

Asi po troch mesiacoch sa spriatelil s mladou Brazílčankou, ktorá pracovala v liečiteľskom centre. Zaľúbili sa do seba a onedlho sa presťahovali do malého domčeku na miestnej pláži. Mathew začal priateľke pomáhať pri práci a čoskoro dostal tiež čiastočný úväzok v tomto centre. Nezarábali veľa, ale stačilo im to na jednoduchý život v malom domčeku. Po roku si ju Mathew zobral za manželku. Po troch rokoch sa presťahovali do väčšieho domu, pretože sa im narodil syn.

Keď sa dnes Mathew prechádza po tom malom mieste uprostred Brazílie, vnímajú ho všetci tak, akým je: šťastného a skutočne vďačného človeka, ktorý si váži každý prežitý deň svojho života.

„Najväčšou chybou pri liečení chorôb je, že sú lekári na telo a lekári na dušu, pričom nemôžu existovať oddelene.“
Platón, grécky filozof a učenec, 427 pred Kr. - † 347 pred Kr.

Signály tela v praxi

Každá choroba nie je signálom alebo konkrétnou výzvou. A už vonkoncom nemusí choroba znamenať, že ste čosi urobili zle. Existuje mnoho dôvodov, prečo sa telo dostane z rovnováhy. Niekedy sa za signálmi tela skrývajú jasné posolstvá, ktoré si všimnú aj nezainteresovaní. Niekedy ľudia vlastným posolstvám duše rozumejú, napriek tomu nič nezmenia.

Predstavte si, že ste dušou, a máte naznačiť človeku, v ktorého tele prebývate, že je na zlej stope... Čo urobíte, keď namiesto reči môžete použiť len pocity a zážitky?

Je možné, že by ste sa na začiatku len celkom potichu prihlásili a keby vás telo stále nepočulo, postupne by ste zvyšovali hlasitosť? A je možné, že keby ste mali tú možnosť, ohlásili by ste na miestach na tele, ktoré majú niečo spoločné s vaším posolstvom, v nádeji, že budete pochopení?

Keď sa chce duša vyjadriť prostredníctvom tela, má to spravidla celkom jasnú a logickú postupnosť. Keď sú jej správy prehliadané alebo nevypočuté, sú čoraz hlasitejšie. Sú citeľnejšie. Keď sa teda objavia telesné ohlasy a impulzy, nasledujte ich. Pritom nezabúdajte: Každá telesná porucha si vyžaduje vyšetrenie a liečenie odborným lekárom. Keď chceme lepšie porozumieť reči nášho tela a určitým symptómom, neznamená to ešte, že si telesné ťažkosti nevšímame a neliečime ich v nádeji, že sami zmiznú, len čo ich pochopíme. Ide tu o to, či dokážeme prostredníctvom znamení na tele prísť na stopu vlastného života. Ale aj v tomto prípade sa každé takéto znamenie musí odborne a kompetentne vyšetriť a liečiť.

Náznaky, že nie ste na stope svojej duše

Vždy keď sa popri chorobe alebo telesnom symptóme zjaví pocit, že by ste mali konečne vo svojom živote niečo zmeniť, aby sa vám lepšie darilo, všímajte si tieto náznaky. Intuícia vám potom dá jasné posolstvá. Nechajte lekárov odborníkov, aby vás vyliečili modernými medicínskymi metódami a využite zároveň svoje poznanie na zmenu. Postrehnite náznaky tela tak skoro, ako je to len možné. Keď celkom preťažený manažér dostane srdcový infarkt a zakrátko opäť pracuje tak ako predtým, tak ten signál nepočul. Keď sa vaše telo opotrebuje jednotvárnou prácou a začne vás bolieť, bude to pravdepodobne signál, že chcete zažiť iný druh práce.

Keď sme naozaj pripravení vnímať, môžeme tieto náznaky zavčasu pocítiť a posolstvá rýchlo pochopiť.

Náznaky, že ste na stope svojej duše

  • To, že ste na stope svojej duše, nemusí automaticky znamenať, že budete zdraví. Skôr ide o to, aby ste lepšie rozoznávali posolstvá skrývajúce sa za symptómami tela. Preto musíte chápať choroby alebo symptómy nie ako trest, ale ako súčasť plánu duše.
  • Prebúdza sa vo vás nový druh pozornosti. Nech vám telo pošle akékoľvek signály, počúvajte ich. Pochopíte, že medzi cestou života a  telesným stavom existujú súvislosti. Keď sa zjaví nejaký symptóm, nebude vašou prvou reakciou snaha okamžite ho odstrániť, ale preskúmať, či neobsahuje znamenie. Až potom sa budete zaoberať nápravou.
  • Pocítite prirodzený vnútorný vzťah k svojmu telu. Už sa nebudete snažiť telu niečo vnucovať, ale čoraz väčšmi budete cítiť, čo telo potrebuje a čo mu robí naozaj dobre. Začnete sami od seba – mimovoľne a nenútene – zanechávať veci, ktoré mu škodia.
  • Telo začnete pociťovať ako priateľa, a nie ako stav, s ktorým ste nespokojní a musíte proti nemu niečo urobiť. Z tohto pocitu sa bude odvíjať všetko, čo budete pre svoje telo aktívne robiť. Nebudete ho nútiť, budete sa oň starať a vážiť si ho.
  • Keď sa necítite dobre a začnú sa objavovať príznaky choroby, nenecháte to len tak, iba preto, aby ste mohli fungovať ďalej.

Pokúsite sa toto znamenie pochopiť a rešpektovať ho. Možno zistíte, že vám duša chce dopriať trochu času na pocity a zamyslenie. Budete telu venovať pozornosť, ktorú potrebuje na uzdravenie, a potom niečo v živote zmeníte.

Viac o knihe Tajomstvo plánu vášho života.

Autor článku: Vydavateľstvo Ikar

Dátum zverejnenia: