korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

S infekčným oddelením nemocnice v Michalovciach sa ráta aj naďalej

Nemocnica s poliklinikou (NsP) Štefana Kukuru v Michalovciach pravdepodobne nepríde o všetkých šesť oddelení, ktoré pôvodne neplánovala zazmluvniť po 1. júli tohto roka Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP). Vyplýva to zo stanoviska, ktoré dnes pre TASR poskytlo vedenie nemocnice.

VšZP pôvodne navrhovala nezazmluvniť ušno-nosno-krčné, očné, kožné, doliečovacie, ako aj oddelenie dlhodobo chorých a infektológie. Podľa aktuálnych informácií bude infekčné oddelenie pracovať v Michalovciach pravdepodobne aj naďalej. "Stále prebiehajú rokovania medzi zainteresovanými stranami, ale najpravdepodobnejšie riešenie je, že infekčné oddelenie ostáva v Michalovciach a bude zabezpečovať zdravotnú starostlivosť tak, ako doposiaľ pre pacientov nášho i susedných okresov," informoval riaditeľ nemocnice Ľubomír Rohoň. Ako dodal, kožné lôžkové oddelenie končí svoju činnosť a v nemocnici zostáva len ambulancia s plným rozsahom činnosti pre všetky zdravotné poisťovne.

"Očné oddelenie končí činnosť pre poistencov VšZP dňom 1. júla 2011, pre poistencov Dôvery a Unionu ostáva oddelenie v prevádzke v plnej činnosti do 31. júla," doplnil Rohoň s tým, že očná ambulancia funguje v plnom rozsahu pre všetky zdravotné poisťovne naďalej. Jednodňové očné chirurgické zákroky budú pre pacientov VšZP prednostne riešené v trebišovskej NsP. Rohoň ďalej vysvetlil, že lôžkové oddelenie otorinolaryngológie (ORL) je k dispozícii do 31. júla tohto roka poistencom zdravotnej poisťovne Union a Dôvera. Jednodňové operačné zákroky pre poistencov všetkých zdravotných poisťovní budú v Michalovciach a ORL ambulancia zostáva pracovať v plnom rozsahu poskytovaných činností.

Podľa riaditeľa nemocnice zároveň zostáva oddelenie dlhodobo chorých a ošetrovateľské oddelenie v činnosti pre poisťovne Dôvera a Union do konca tohto mesiaca. "Pre pacientov VšZP lôžková časť končí k 1. júlu 2011. Geriatrické lôžkové oddelenie a geriatrická ambulancia zostáva bez obmedzenia pre pacientov všetkých zdravotných poisťovní," podotkol Rohoň. "Chceme ubezpečiť obyvateľov nášho okresu, že akútna starostlivosť bude naďalej zabezpečená bez akéhokoľvek obmedzenia v NsP Michalovce," konštatoval riaditeľ nemocnice. Podľa jeho slov budú po ukončení rokovaní a podpísaní zmlúv so zdravotnými poisťovňami verejnosť o ďalších novinkách včas informovať.

Rohoň sa vyjadril aj k prípadným personálnym zmenám v nemocnici. "Budeme sa prioritne snažiť presúvať našich zamestnancov na tie pracoviská, kde sú potrební, respektíve kde chýbajú. Tam, kde žiaľ nemáme nejaké adekvátne miesto, tak sa asi nevyhneme aj prepúšťaniu," povedal riaditeľ s tým, že by sa to mohlo dotknúť maximálne 20 pracovníkov nemocnice. Do tejto problematiky prinesú podľa jeho slov viac svetla ďalšie rokovania s poisťovňami.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: