korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Nemocnica Bánovce hľadá peniaze na špičkový monitorovací systém

Špičkový EKG monitorovací systém na jednotke intenzívnej starostlivosti v Nemocnici Bánovce – 3. súkromnej nemocnici, s. r. o., zachránil život pacientovi s poruchou srdcového rytmu. Nemocnica má však prístroj iba požičaný, rada by ho vlastnila.

Ako TASR informoval riaditeľ nemocnice v Bánovciach nad Bebravou Ivan Mokrý, vedenie zariadenia sa rozhodlo obrátiť na potenciálnych darcov s prosbou o zaslanie finančných prostriedkov na účel nemocničnej nadácie Nadácia – Dar zdraviu, ktoré by nemocnici pomohli tento prístroj zakúpiť natrvalo. Vďaka špičkovému EKG monitorovaciemu prístroju zistili, že príčinou opakovaných závratov sprevádzaných kŕčmi pripomínajúcimi epileptické závraty mal pacient závažnú poruchu srdcového rytmu. Počas sledovania išlo uňho o nečinnosť srdca trvajúcu až desať sekúnd.

"Len vďaka tomuto EKG monitoru bol pacientovi ešte v ten istý deň v ústave srdcových a cievnych chorôb urýchlene implantovaný trvalý kardiostimulátor. Túto arytmiu nebolo u pacienta možné zachytiť na klasickom EKG zázname, pretože sa vyskytovala iba niekedy a trvala krátko, a preto ju nebolo možné doteraz zdokumentovať a začať pacienta správne liečiť," povedal Mokrý. Vedenie Nemocnice Bánovce – 3. súkromná nemocnica, ktorá poskytuje zdravotnú starostlivosť približne 40.000 obyvateľom v spádovej oblasti okresu Bánovce nad Bebravou, preto vyvíja maximálnu snahu tento prístroj zakúpiť natrvalo. Časť finančných prostriedkov na tento účel je pripravená uhradiť materská skupina Unipharma, ktorá doteraz do rozvoja nemocnice investovala viac ako 1,7 milióna eur.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: