V prievozskej Liečebni sv. Františka môžu byť dočasne umiestnení aj samoplatci

V prievozskej Liečebni sv. Františka môžu byť dočasne umiestnení aj samoplatci
Zdroj: bigstockphoto.com

Liečebňa svätého Františka v bratislavskom Prievoze poskytuje služby aj na dočasný pobyt samoplatcom - pacientom s celodennou starostlivosťou, ktorých tam umiestňujú dovolenkujúci príbuzní.

Podľa jej primára Michala Mroceka musí prísť pacient v  stabilizovanom stave a s predpísanými liekmi. Pre takýchto pacientov majú vyčlenených 20 až 25 lôžok a pobyt za 900 Sk za deň nie je hradený poisťovňou.

Aj v ďalších dvoch oddeleniach sa starajú o dlhodobo a ťažko chorých pacientov so sústavnou starostlivosťou. Do hospicovej časti s 20 lôžkami prijímajú onkologických, po resuscitácii, v kóme a iných nevyliečiteľne chorých pacientov podľa prísnych kritérií. Ich pobyt je čiastočne hradený cez zdravotné poisťovne, podobne aj pobyt v liečebni dlhodobo chorých, kde je kapacita 20-25 pacientov. Na rozdiel od hospicových pacientov je ich pobyt ohraničený do troch týždňov.

V liečebni sú traja stáli lekári a šesť externých, niekoľko civilných zamestnancov a 28 rehoľných sestier z Kongregácie dcér svätého Františka. Rekonštruovaný objekt liečebne je jej majetkom a prevádzkuje ho zdravotnícka spoločnosť Medika-R. O pobyt v nej je veľký záujem.

"Priemerná čakacia doba na naše oddelenia je tri týždne až štyri mesiace," uviedol pre TASR Mrocek.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: