korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Ovocné a zeleninové šťavy a ich účinky proti rakovine

Ovocné a zeleninové šťavy a ich účinky proti rakovine
Zdroj: bigstockphoto.com

Gersonova terapia je súbor liečebných úkonov ktorý vyliečil mnoho prípadov rakoviny v pokročilom štádiu.  Počas svojich 30-tich rokov klinickej praxe Dr. Gerson vyskúšal širokú paletu liečebných postupov, vždy sa držal toho čo fungovalo a vyraďoval tie ktoré sa neosvedčili. Takto sa vyvinula integrovaná skupina postupov ktoré vyliečili mnoho prípadov rakoviny.
 
Citrusové šťavy (pomaranč a grapefruit)

Gerson pokladal citrusové šťavy za najmenej dôležité ale pridal ich do svojej liečby hlavne preto že väčšina ľudí rada začína deň pitím pomarančovej šťavy. Najnovšie výskumy dokazujú že pitie pomarančovej šťavy môže mať aj neželané dôsledky ako napríklad nadmerná tvorba hlienov. Toto však nebolo zatiaľ u žiadneho pacienta v inštitúte. Pacient ktorý má neželané reakcie na pomarančový džús ho môže nahradiť jablkovým džúsom alebo inou šťavou Gerson. Nemali by ste denne piť viac ako jeden citrusový džús za deň. Džús na výrobu vyžaduje šťavu z 3-4 pomarančov alebo 1-2 grapefruitov. Nemali by ste používať odšťavovače so súčiastkami z hliniku, používajte radšej plastové alebo odšťavovače z nehrdzavejúcej ocele. Nepoužívajte odšťavovače do ktorých sa vkladajú celé polovice ovocia, kôra citrusových plodov obsahuje nežiaduce látky a aromatické kyseliny a sú často pokryté ochranným filmom z vosku alebo inej látky.
 
Môžete používať akékoľvek odrody pomarančov a grapefruitov, hlavné je aby boli organicky pestované. Plody držte v chladničke. Ak chcete aby bol džús teploty blízkej izbovej, vyberte plody z chladničky predtým ako idete spať.
 
Mrkvový/jablkový džús

Tieto dve šťavy sú kľúčové v Gersonovej terapií. Majú príjemnú chuť, sú ľahko stráviteľné a sú konzumované vo väčších množstvách. Nie je presne známe prečo Dr. Gerson vybral práve túto kombináciu. Výskum odhalil očividne spolupôsobiace vzťahy medzi mrkvou a jablkom ktoré poskytujú väčší stupeň absorpcie výživných látok ak sa zmiešajú šťavy jablka a mrkvy než keď sú šťavy pripravené zvlášť. Nie je presne známe ktoré faktory toto ovplyvňujú. Kyselina jablčná ktorá je v jablkách pomáha absorbovať beta  karotén v mrkve.

Okrem beta karoténu sú samozrejme získané zo štiav aj iné látky. Tento džús obsahuje veľké množstvo kalcia, proteíny, minerály a mnohé iné vitamíny. Džús vyžaduje na prípravu 220-330g mrkvy a jabĺk (najlepšie kyslých).

Mrkvový/jablkový džús by mal byť, tak ako ostatné džúsy, skonzumovaný hneď po odšťavení plodov ale môže byť uchovaný 2-3 hodiny ak pacient odchádza do práce alebo musí z nejakého dôvodu opustiť dom. Džúsy by ste mali pripravovať v predstihu iba ak nie je žiadna iná možnosť alebo po konzultácií s lekárom ktorý je oboznámený s Gersonovou terapiou.

Mrkvový džús (Mrkvovo-jablkový je lepší)

Príprava a poznámky k príprave sú rovnaké ako pri príprave mrkvovo-jablkového džúsu, okrem toho že vynecháte jablká. Príprava vyžaduje 330-400g mrkvy na 2dcl džúsu.
 
Šťava z listovej zeleniny

Toto je ďalšia kľúčová zložka Gersonovej terapie. Zelené listy sú extrémne bohaté na železo a iné minerály a tiež chlorofyl. Je to látka podobná ľudskému hemoglobínu a najlepší zdroj oxidujúcich enzýmov v Gersonovej terapií. Často je prítomná pena na vrchu pohára hneď po odšťavení. Niektorí pacienti tento džús neznášajú tak dobre ako iné šťavy. Na druhú stranu poskytuje mnoho výhod pre pacientov a je často predpisovaný vo väčších množstvách anemickým pacientom pre zvýšenie hladiny hemoglobínu. Tiež sa používa ako náhrada za jablkovo-mrkvový džús u pacientov s cukrovkou alebo candidou pretože má nižší obsah cukru.

„Recept“ na šťavu z listovej zeleniny je trocha variabilnejší ako recepty na iné šťavy. Z nasledujúceho zoznamu budete vedieť zohnať niektoré položky, iné budú vo vašej lokalite nedostupné a iné zoženiete v závislosti od ročného obdobia. Použite čokoľvek sa vám podarí zohnať ale riaďte sa skôr tým čo viete zohnať ako tým čo vám osobne chutí. Nepoužívajte iné plody ako tie v zozname.

 • Lesný šalát 1-2  listy
 • Hlávkový šalát 3-4 listy
 • Mangold 1-3 listy, v závislosti od veľkosti
 • Čakanka 1-2 listy
 • Červený listový šalát 3-4 listy
 • Zelený listový šalát 3-4 listy
 • Červený kel 2-3 listy
 • Rímsky šalát 2-3 listy
 • Listy z repy 2-3 listy
 • Zelená paprika ˝ strednej veľkosti
 • Žerucha 1-2 výhonky
 • Jedno stredne veľké jablko

Listy by mali byť opláchnuté, uistite sa že ste zmyli piesok alebo zeminu ktorá je často na spodnej strane listov. Osušte listy. Odrežte spodky listov a akúkoľvek prebytočnú vlákninu. Použite odšťavovač  a vyzbierajte dužinu z misy. Keď je všetko rozmixované, poriadne šťavu premiešajte ale nie príliš. Pomocou látky alebo papiera do odšťavovača oddeľte dužinu od šťavy. Zvyšnú dužinu vyhoďte. Šťavu z listovej zeleniny by ste mali skonzumovať okamžite po výrobe.

Skladovanie štiav

Príprava džúsov v predstihu by nikdy nemala byť preferovaným spôsobom prípravy ale môže byť nutná pri pacientoch ktorí opúšťajú dom alebo byt na niekoľko hodín. V týchto prípadoch by ste mali používať fľašu zo skla alebo nehrdzavejúcej ocele (môžete použiť aj termosku). Nádoba by mala byť naplnená až po okraj aby ste zabránili prístupu vzduchu. Držte nádobu v chladničke alebo na inom chladnom mieste. Šťavu z listovej zeleniny neskladujte.

To najlepšie pre Vaše odšťavovanie - šnekový odšťavovač Omega 8004 - odšťavuje všetky druhy ovocia, zeleninu - vrátane listovej zeleniny. Viac o Omega 8004 ....

Autor článku: PR článok

Dátum zverejnenia: