korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Detskí onkologickí pacienti na východe SR získajú na prepravu auto

Detským onkologickým pacientom z Detskej fakultnej nemocnice (DFN) v Košiciach pribudne tento týždeň auto, ktoré bude slúžiť spolu s kvalifikovaným vodičom na ich bezplatnú individuálnu prepravu na liečbu či z nemocnice domov.

Na jeho nákup prispela Liga proti rakovine sumou (LPR) 16.000 eurami. Ide o prvý projekt bezplatnej individuálnej prepravy onkologicky chorých detí v rámci Košického a Prešovského kraja. "Nie každý rodič má možnosť individuálnej prepravy do nemocnice či z nej v prípade potreby hospitalizácie, resp. na nevyhnutné ambulantné liečebné procedúry," vysvetlila Eva Kováčová, výkonná riaditeľka LPR. Automobil umožní komfortnejšiu prepravu v rámci jednotlivých zdravotníckych zariadení v rámci Košíc, prepravu detí zo sociálne slabších rodín po absolvovanej liečbe domov, ale aj dovoz na liečbu podľa dohody s konkrétnym rodičom. Individuálna preprava detí tiež skráti čakanie na sanitku.

Projekt pod názvom Svetielko pomoci na kolesách štartuje Liga proti rakovine a neinvestičný fond Svetielko pomoci od augusta. Možno ho realizovať i vďaka výnosu 15. ročníka Dňa narcisov, z ktorého LPR uhradila náklady na nákup automobilu. Svetielko pomoci bude hradiť prevádzkové náklady súvisiace s projektom. „Pre Svetielko pomoci tento projekt znamená možnosť začať s niečím novým, čo na východe Slovenska zatiaľ nebolo. Vieme z pozície rodiča posúdiť, čo by v súčasnosti rodičom a hlavne deťom uľahčilo ich ťažkú situáciu," uviedla zakladateľka Svetielka pomoci Miroslava Hunčíková. Automobil odovzdajú Svetielku pomoci oficiálne do užívania v stredu 27. júla.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: