Viacero noviniek vo vranovskej nemocnici financujú z odpredaja nepotrebného majektu

Vranovská nemocnica, n. o., uvedie v priebehu augusta tohto roka do života niekoľko noviniek. Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie (FRO) by malo po presťahovaní poskytovať zdravotnícku starostlivosť pre vyšší počet pacientov a svoju činnosť začne aj novozriadené onkologické centrum. C-rameno, ktorým disponuje nemocnica už v týchto dňoch, sa bude využívať pri chirurgických zákrokoch.

"FRO v súčasnosti disponuje 12 lôžkami, avšak čakacia doba na hospitalizáciu je tri mesiace, čo pre nás nie je uspokojujúce. Presťahovaním oddelenia do priestorov centrálneho areálu Vranovskej nemocnice, n. o., dôjde k priamej nadväznosti lôžkového oddelenia na procedurálne rehabilitačné pracovisko a ambulantnú časť," informovala TASR hovorkyňa nemocnice Veronika Deckerová.

Zároveň dodala, že v dôsledku vysokého dopytu pacientov po ústavnej fyziatrickej liečbe zvýšia v nových priestoroch počet lôžok na 20, čím by sa mala čakacia doba na hospitalizáciu skrátiť. "Pre pacientov zároveň zvýšime možnosti fyziatrickej terapie," poznamenala. V priestoroch nemocnice sa už nachádza aj takzvané C-rameno. Podľa Deckerovej ide o prístroj, ktorý nájde využitie počas chirurgie, pri zákrokoch navigovaných obrazom alebo pri minimálne invazívnych procedúrach. "Disponuje vysokou kvalitou obrazu, komfortom obsluhy a vysokým výkonom," doplnila hovorkyňa. V priebehu augusta by mali uviesť do prevádzky aj onkologické centrum v priestoroch interného pavilónu. Podľa Deckerovej jeho hlavný prínos spočíva v tom, že onkologickí pacienti nebudú nútení dochádzať za chemoterapeutickou liečbou formou podávania cytostatík do okolitých miest.

Zdravotnícke zariadenie naštartovalo zmeny v nemocnici aj na základe úspešného odpredaja nepotrebného majetku, konkrétne budovy starej polikliniky a objektu známeho ako Daxnerov dom. "Takto získané prostriedky sme použili práve na nákup C-ramena, rekonštrukciu FRO a tiež na nákup nových operačných lámp s LED technológiou. Všetky tieto investície presahujú sumu 400.000 eur a sčasti sme ich financovali práve z predaja prebytočného majetku," uzavrela Deckerová.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: