Nemocnica Milosrdných bratov v Bratislave získala ďalší certifikát kvality

Univerzitná nemocnica s poliklinikou Milosrdní bratia v Bratislave patrí v súčasnosti k najkvalitnejším zdravotníckym zariadeniam na Slovensku. Potvrdzuje to aj fakt, že opäť obhájila certifikát kvality systému manažérstva. Certifikát s pomerne prísnymi kritériami osvedčuje vysokú kvalitu poskytovaných služieb, ako aj bezpečnosť realizovaných výkonov a zdravotníckych postupov pre pacientov. Potvrdzuje tiež zadokumentovanie všetkých zvolených postupov použitých v poskytnutej zdravotníckej starostlivosti.

Nemocnica v centre Bratislavy, ktorej zriaďovateľom je hospitálska rehoľa sv. Jána z Boha - teda rehoľa Milosrdných bratov, získala certifikát manažérstva kvality už v roku 2006 ako vôbec prvé neštátne zdravotnícke zariadenie na Slovensku. Odvtedy každý rok potvrdzuje svoje kvality v procese recertifikácie a preukazuje skvalitňovanie služieb pacientom, informuje Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (TK KBS).

Hlavným cieľom nemocnice je spájať vysokú medicínsku profesionalitu so sociálnym cítením a charizmou hospitality, teda pohostinnej lásky k blížnym v rámci poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Nemocnicu ročne navštevuje viac ako 217.000 pacientov, pričom vlani zaznamenali medziročný nárast o 3000 ľudí. Pacienti, ktorí navštívia túto nemocnicu ambulantne, vchádzajú do estetických klimatizovaných priestorov s príťažlivou architektúrou, ktorá vhodne spája starý trakt budovy s novovybudovanou časťou. Nemocnica má päť lôžkových oddelení - chirurgické, interné, oddelenie anestézy a intenzívnej medicíny, liečebňu pre dlhodobo chorých, onkologické a paliatívne oddelenie - s celkovou kapacitou viac ako sto lôžok. Pacientov umiestňujú v dvoj- až trojlôžkových izbách, pričom každá z nich má kompletné sociálne vybavenie. Izby sú porovnateľné s hotelovými. To, čo je vo viacerých podobných zariadeniach vykazované ako nadštandard, je v Univerzitnej nemocnici Milosrdných bratov norma, a za tieto služby nie sú stanovené, ani sa nevyžadujú žiadne poplatky.

"Snažíme sa aj v čase krízy maximálne efektívne využívať aj to, čo získame z externých zdrojov alebo hociktorej inej pomoci, vraciame to do systému a pri rozhodovaní o investíciách sa vždy pozeráme predovšetkým na efektivitu a nárast výkonov, ktoré sú potrebné," uviedla ekonomická námestníčka riaditeľa nemocnice Ingrid Slezáková. "Pacient je u nás skutočne hosťom a všetci sa k nemu aj tak správajú - to je nepísané pravidlo a filozofia tohto zariadenia". Vzhľadom na svoj špecifický charakter nemocnica zabezpečuje aj duchovnú službu pacientom rôznych vierovyznaní. V centre hlavného mesta slúži Bratislavčanom, ale aj ľuďom z blízkeho okolia, už vyše 350 rokov. Rehoľa Milosrdných bratov ju zrekonštruovala v roku 2003.

Informácie poskytla Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska v Bratislave.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: