Nemocnica v Komárne rekonštruuje operačné sály, funguje v obmedzenom režime

Lekári na chirurgickom oddelení Všeobecnej nemocnice v Komárne budú od stredy 3. augusta vykonávať len akútne operačné zákroky v odbore všeobecná chirurgia. Akútni chirurgickí pacienti s nutnosťou operačného zákroku v odbore traumatológia budú smerovaní na najbližšie traumatologické pracoviská v nemocniciach v Nových Zámkoch, Nitre a Topoľčanoch. Operačné zákroky spĺňajúce podmienky pre jednodňovú zdravotnú starostlivosť sa budú vykonávať na novom pracovisku Jednodňovej zdravotnej starostlivosti v nemocnici v Komárne. Dôvodom je rekonštrukcia operačných sál na chirurgickom oddelení komárňanskej nemocnice, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE.

Rekonštrukčné práce vo výške zhruba 500.000 eur budú financované z finančných prostriedkov Nitrianskeho samosprávneho kraja. Vnútorné zariadenie operačných sál v hodnote približne 200.000 eur zabezpečuje prevádzkovateľ FORLIFE n.o. Rekonštrukcia operačných sál by mala byť ukončená do konca tohto roka, informovala hovorkyňa neziskovej organizácie Andrea Beňová. Po jej ukončení by mala mať komárňanská nemocnica k dispozícii dve moderne vybavené operačné sály s novým materiálno-technickým vybavením.

Rekonštrukčné práce si vyžiadal havarijný stav pôvodných operačných sál. „Tie slúžili nemocnici niekoľko desiatok rokov a dnes už vôbec nevyhovovali požiadavkám kladeným na prostredie operačných sál,“ konštatovala Beňová. Modernizácia zahŕňa nielen výmenu elektroinštalácií, vzduchotechniky a zdravotechniky na operačnom trakte, ale aj opravu kanalizačných stupačiek a strešného plášťa na samotnej budove chirurgického pavilónu.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: