Sila, ktorá vás uzdraví

Sila, ktorá vás uzdraví
Zdroj: bigstockphoto.com

Keď pred tromi rokmi vyšiel svetový bestseller Tajomstvo – The Secret v slovenčine, kniha sa u nás okamžite stala hitom. Dodnes sa predalo takmer 90.000 kusov, čo sa podarí máloktorému autorovi. Vrátane tých svetových. No predovšetkým ovplyvnila životy mnohých z nás. Autorka Rhonda Byrne prichádza s novinkou Sila, ktorá vám umožní pochopiť, že postačí jediná vec, aby sa vám zmenili vzťahy, financie, zdravie, šťastie, kariéra a celý život.

Táto kniha  vás naučí, ako používať najväčšiu silu v celom vesmíre – Silu, ktorá vám dá všetko, čo chcete. Bez Sily by sme sa nenarodili. Bez Sily by na planéte nebolo jedinej ľudskej bytosti. Každý vynález, objav a ľudský výtvor má svoj pôvod v Sile. Dokonalé zdravie, neuveriteľne dobré vzťahy a kariéra, po akej túžime. Život naplnený radosťou a toľko peňazí, koľko potrebujeme, aby sme mohli byť, čím chceme... robiť a vlastniť všetko, čo chceme... to všetko má svoj pôvod v Sile.

Každý máme vo svojom vnútri Silu, no treba ju prebudiť, odhaliť a využiť vo svoj prospech. Aby sme zažili čaro života v jeho plnosti – a vtedy bude náš život úžasný! Rhonda Byrne odhaľuje v knihe Silu pocitov, Silu v tvorivom procese a ukazuje kľúče k tej správnej Sile. Rozoberá pôsobenie Sily v oblasti financií, zdravia, medziľudských vzťahoch.

Iba na Zzz.sk si môžete prečítať úryvok z knihy Sila - Sila a zdravie:

Čo to znamená, keď je človek zdravý? Nazdávate sa zrejme, že byť zdravý znamená, že človek nie je chorý, lenže byť zdravý je omnoho viac než to. Ak sa cítite obstojne, priemerne alebo nijako zvlášť dobre, nie ste zdraví.

 Byť zdravý znamená cítiť sa tak, ako sa cítia malé deti. Malé deti každý deň priam sršia energiou. Ich telá sú ľahké a pružné, pohybujú sa bez najmenšej námahy. V nohách majú ľahkosť. Majú jasnú myseľ, sú šťastné, netrápia ich starosti ani stres. Každú noc zaspávajú hlbokým, pokojným spánkom a zobúdzajú sa s pocitom dokonalej sviežosti, akoby mali úplne nové telo. Každý nový deň ich napĺňa nadšením a vzrušením. Sledujte malé deti a uvidíte, čo to naozaj znamená byť zdravý. Je to pocit, aký ste mávali kedysi, a je to pocit, aký by ste mali mať stále!

 Takto sa môžete cítiť takmer stále, pretože neobmedzené zdravie je vám neprestajne k dispozícii prostredníctvom sily lásky! Nič vám nikdy nie je upreté, ani len na sekundu. Všetko, čo chcete, je vaše, a to platí i pre neobmedzené zdravie. Ale aby ste ho mohli mať, musíte mu otvoriť bránu!

 Čomu veríte?

Čo si myslíte v duši, to považujete za pravdivé. Presvedčenia sú prosto myšlienky opakované v spojení so silnými pocitmi, „ľahko prechladnem“ – „mám háklivý žalúdok“ – „mám problém schudnúť“ – „mám na to alergiu“ – „káva ma drží na nohách“. Všetko sú to len presvedčenia, nie fakty. Presvedčenie znamená, že ste sa rozhodli, rozsudok padol, zadebnili ste dvere a zahodili od nich kľúč a ďalej sa nediskutuje. No všetko, o čom ste presvedčení a čo cítite, že je to pravdivé, to pre vás aj bude pravdivé, bez ohľadu na to, či vám vaše presvedčenie pomáha, alebo škodí. Bez ohľadu na to, aké sú vaše presvedčenia, zákon príťažlivosti hovorí, že sa vám musia vrátiť.

 Mnoho ľudí prechováva viac obavami naplnených presvedčení týkajúcich sa choroby než kladných presvedčení o zdraví. Nie je to nič prekvapujúce vzhľadom na pozornosť, ktorá sa na celom svete upriamuje na choroby a ktorá vás denne obklopuje. Napriek všetkým pokrokom v medicíne, chorôb pribúda, pretože ľudia majú z chorôb čoraz väčší strach.

 Máte viac dobrých pocitov týkajúcich sa zdravia, než negatívnych pocitov týkajúcich sa choroby? Veríte viac na zdravie, ktoré vydrží celý život, než na to, že chorobe sa nedá vyhnúť? Ak veríte, že vaše telo vekom schátra a že choroba je nevyhnutná, vysielate toto presvedčenie a zákon príťažlivosti vám ho musí vrátiť v podobe okolností a vášho zdravotného a telesného stavu.

„Bo pred čím mám strach, to práve postihne ma, a čo ma desí, to ma zachváti.“ 
Kniha Jób 3, 25

Placebo efekt v medicíne je dôkazom, aká je sila viery. Jedna skupina pacientov dostáva skutočné pilulky, alebo liečbu, a druhá skupina iba placebo – pilulku z cukru, alebo zdanlivú liečbu, no žiadna z nich nevie, ktorá liečba a pilulky skutočne pomáhajú vyliečiť príznaky alebo chorobu. A predsa sa stáva, že skupina, ktorá dostala placebo, často zaznamená výrazné zlepšenie, príznaky sa zmiernia alebo úplne odznejú. Prekvapujúce výsledky placebo efektu sa pravidelne stávajú ukážkou toho, akú majú naše presvedčenia moc nad naším telom. To, čo stále svojmu telu dávate skrz svoje presvedčenia a silné pocity, to od svojho tela musíte dostať späť.

Každý váš pocit vsakuje do každej bunky a orgánu v celom vašom tele. Keď máte dobré pocity, dávate lásku a plné telesné zdravie sa dostaví ohromnou rýchlosťou. Keď máte zlé pocity, napätie spôsobuje, že sa nervy a bunky stiahnu, produkcia životne dôležitých chemických látok v tele sa zmení, zúžia sa vám cievy, dych je plytký a to všetko dohromady spôsobuje úbytok zdravia v orgánoch a celom tele. Choroba je jednoducho následkom toho, že telo dlhší čas nie je v pohode, pretože negatívne pocity prinášajú stres, starosti a strach.

Svet vášho tela

Skrýva sa vo vás celý svet! Aby ste si uvedomili, akú máte nad svojím telom moc, musíte sa o tomto svete dozvedieť – pretože celému tomuto svetu vládnete vy! Všetky bunky vo vašom tele zohrávajú určitú rolu a všetky spoločne pracujú na jedinej úlohe – dávajú vám život. Niektoré bunky vedú celé oblasti tela či orgánov, riadia a usmerňujú činnosť všetkých aktívnych buniek vo svojej oblasti, napríklad  srdca, mozgu, pečene, obličiek či pľúc. Vedúca bunka orgánu riadi a usmerňuje činnosť všetkých ostatných buniek daného orgánu, čím zabezpečuje poriadok a súlad, aby orgány mohli dokonale fungovať. Hliadkujúce bunky cestujú po vyše stotisíc kilometroch krvných ciev vo vašom tele, aby zabezpečili poriadok a mier. Keď niekde dôjde k narušeniu, ako napríklad pri poškrabaní kože, hliadkujúce bunky okamžite vydajú poplašný signál a už sa na miesto náhli príslušný tím opravárov. Pri škrabanci prvý na scénu prichádza tím na zrážanie krvi a pracuje na zastavení krvácania. Keď je s prácou hotový, dostavia sa tkanivové a kožné tímy a začnú oblasť opravovať – látajú tkanivo a utesňujú kožu.

 Ak do tela vnikne narušiteľ, napríklad bakteriálna infekcia alebo vírus, pamäťové bunky si ho okamžite zaznamenajú (urobia si jeho snímku). Tento záznam porovnajú s databázou, aby sa presvedčili, či sa už v nej nachádza zhodný záznam narušiteľa z minulosti. Ak nájdu záznam, ktorý sa zhoduje, pamäťové bunky okamžite poveria príslušnú útočnú jednotku zničením narušiteľa. Ak zhodný záznam nenájdu, pamäťové bunky založia novú zložku o narušiteľovi a povolajú všetky útočné jednotky, aby sa dostavili a narušiteľa zlikvidovali. Záznam o tom, ktorá z jednotiek bola pri likvidácii úspešná, si pamäťové bunky uložia do databázy. Ak sa narušiteľ vráti, pamäťové bunky už budú presne vedieť, s kým majú do činenia a ako proti nemu zakročiť.

 Ak bunka v tele z nejakého dôvodu začne meniť svoje správanie a prestane pracovať pre dobro celého tela, hliadkujúce bunky vyšlú signál záchrannému tímu, aby sa urýchlene dostavil a bunku opravil. Ak je na opravu bunky potrebná nejaká špeciálna chemická látka, nájdu ju vo vašej prírodnej lekárni. Máte v sebe kompletne zásobenú lekáreň schopnú poskytnúť každú liečivú chemickú látku, ktorú vie vyprodukovať farmaceutická firma.

 Všetky bunky musia pracovať ako tím 24 hodín denne, 7 dní v týždni, po celý svoj život. Ich jedinou úlohou je udržiavať vaše telo živé a zdravé. V tele máte okolo 100 triliónov buniek. To je 100 000 000 000 000 buniek, ktoré pracujú bez prestania, aby ste mohli žiť! Všetkých 100 triliónov buniek podlieha vášmu veleniu a vy im dávate povely a inštrukcie prostredníctvom myšlienok, pocitov a presvedčení.

 O všetkom, o čom ste v súvislosti so svojím telom presvedčení, sú presvedčené i vaše bunky. Nespochybňujú nič z toho, čo si myslíte, čo cítite a čomu veríte. Fakticky vnímajú všetko, čo si myslíte, čo cítite i o čom ste presvedčení.

 Ak si myslíte, alebo poviete: „Zakaždým, keď cestujem, mi časový posun spôsobuje problémy,“ vaše bunky budú ako na povel vykonávať vaše inštrukcie. Keď si budete myslite a cítiť, že máte problém s hmotnosťou, vaše bunky dostanú objednávku na problém s hmotnosťou. Musia sa riadiť vašimi inštrukciami a starať sa o to, aby vaše telo malo nadváhu. Ak budete mať obavy, že dostanete nejakú chorobu, vaše  bunky to pochopia ako odkaz od choroby a okamžite začnú pracovať na vytváraní príznakov danej choroby. To, že vaše bunky reagujú na každý váš povel, je prosto pôsobenie zákona príťažlivosti vo vnútri vášho tela.

Nazrite do nového bestselleru Sila.

Autor článku: Vydavateľstvo Ikar

Dátum zverejnenia: