Projekt Pevné svaly tour 2011 je dočasne zastavený

Projekt Pevné svaly tour 2011, ktorým slovenský silák Juraj Barbarič najmä vytrvalostným ťahaním osobného auta pomáha muskulárnym dystrofikom, je dočasne zastavený.

"Bratislava bola posledným mestom, ktoré posádka projektu Pevné svaly navštívila. Po analýze prvej polovice sme sa rozhodli, že niečo musíme zmeniť," uviedla dnes pre TASR Veronika Lustigová z kancelárie tohto projektu. Podľa nej dystrofikom chcú naďalej pomáhať a v blízkom čase budú hľadať možnosti spolupráce do ďalších mesiacov. Polovica pilotného projektu Pevné svaly tour 2011 im ukázala isté možnosti v rámci celého Slovenska.

"Muskulárna dystrofia je zákerná choroba a veľmi málo ľudí na Slovensku o nej vie. Chceme o nej hovoriť a tým, ktorí to najviac potrebujú, aj pomôcť," dodala Lustigová. Celý projekt bol plánovaný tak, že za 15 dni Barbarič navštívi 15 miest a v každom bude ťahať auto na vzdialenosť 15 km. Tak to robil v mestách Prešov, Poprad, Liptovský Mikuláš, Žilina, Prievidza, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Trnava a Bratislava. Okrem toho robil osvetu o tejto nevyliečiteľnej chorobe ochabnutého svalstva spolu s ďalšími mladými členmi tímu v spoločnosti hendikepovaných vozičkárov. Týmto ľuďom možno trochu uľahčiť život poslaním esemesky v tvare: DMS MOTYL na číslo 877.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: