Východoslovenský onkologický ústav prešiel rozsiahlou rekonštrukciou

Pacienti Východoslovenského onkologického ústavu (VOU) v Košiciach budú mať od septembra k dispozícii zrekonštruované a zmodernizované priestory. Ide o dve poschodia s celkovou kapacitou 46 lôžok. S ich rekonštrukciou sa v týchto dňoch finišuje.

„Nové priestory prejdú do septembra kompletnou rekonštrukciou a inováciou. Z náhradných priestorov sa sem presťahuje oddelenie radiačnej onkológie, ktoré patrí k špičkovým oddeleniam nielen nášho ústavu, ale je na špici slovenskej radiačnej onkológie vôbec,“ povedal generálny riaditeľ VOU Tomáš Sieber. Rekonštrukcia celého pavilónu sa začala v roku 2010. Doteraz na ňu VOU preinvestoval viac ako 7 miliónov eur. „Celú modernizáciu pritom financujeme z vlastných zdrojov. Ústav je akciovou spoločnosťou už od roku 2006, to nám umožňuje realizovať opatrenia na zlepšenie podmienok poskytovania zdravotnej starostlivosti oveľa efektívnejšie a flexibilnejšie,“ dodal Sieber.

Kompletná modernizácia dvoch poschodí znamenala výmenu okien, podláh, infraštruktúry, rekonštrukciu sociálnych zariadení. Izby pacientov budú klimatizované, podľa potrieb budú vybavené aj novým zariadením. „Takisto sa zlepší pracovné prostredie pre našich lekárov a zdravotnícky personál,“ zdôraznil ďalej Sieber. Prestavba a prístavba nových priestorov VOU však bude podľa generálneho riaditeľa pokračovať aj ďalej. „Predpokladám, že v priebehu budúceho roka bude už celý ústav zmodernizovaný. Našim pacientom budeme môcť poskytovať kvalitnú zdravotnú starostlivosť v modernom prostredí,“ uzavrel Sieber.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: