Ako zvíťaziť nad chĺpkami

Ktovie, či rajskú Evu trápili chĺpky na tele. Ale pravdepodobne ich dostala do vienka spolu s inými nepríjemnosťami ako trest za odtrhnuté jablko. A tak sa kvôli hladkej pokožke trápime už dlho. So zaťatými zubami trháme, voskujeme, holíme, či hľadáme zázračný krém. Zbraňou najťažšieho kalibru je laser Light Sheer. V boji s ním chĺpky zvyčajne kapitulujú. Ale pozor, nie všetky a a nie na prvý raz.

Pred ošetrením aspoň štyri týždne nesmiete trhať pinzetou, voskami. Laserom sa dá ošetrovať ochlpenie na celom tele okrem rias. Mnohé z nás poznajú aj trápenie so zapálenými vyrážkami po holení okolo bikín. Laser je riešenie. Zákrok je pomerne rýchly a pokožka nebýva dlho podráždená.

Po ošetrení budete pravdepodobne cítiť teplo, pokožka bude mierne začervenalá. Úľavu prinášajú vankúšiky s ľadom, panthenol gel, dezinfekčný púder alebo iný upokojujúci prípravok. Po zákroku  sa budú tlačiť chĺpky von, to sa tlačia ich odumreté časti. Po ošetrení nechodte do solária a ani na pláž, pretože sa síce zbavíte chĺpkov, ale môžu vám vzniknúť pigmentácie.

Za ochlpenie nášho tela môžu hormóny. Ak ich máme v nerovnováhe,  je zbytočné vynakladať peniaze za laserové ošetrenie, pretože nemusí byť účinné.

Klientka v čase laserovej epilácie by nemala byť tehotná.

Zákrok nie je jednorazový, je potrebné ho zopakovať. Každá  epilovaná lokalita má svoj interval opakovaní.

Autor článku: Ústav lekárskej kozmetiky, a.s.

Dátum zverejnenia: