Nemocnica na Kramároch predala lukratívnu budovu riaditeľstva

Hoci má Detská fakultná nemocnica s poliklinikou (DFNsP) na bratislavských Kramároch kapacitné problémy, svoje priestory ešte zmenšila predajom lukratívnej trojpodlažnej budovy riaditeľstva firme O3 Investment. Vo svojom dnešnom vydaní o tom informujú Hospodárske noviny (HN). O3 Investment podľa HN získala nehnuteľnosť za 1,4 milióna eur ako jediný záujemca. Martin Danko, hovorca skupiny Penta, ktorá si od O3 Investment prenajíma budovy pre svoje súkromné polikliniky Pro Care, pre HN nevylúčil, že svoju polikliniku otvoria aj na Kramároch. "Pokiaľ bude takáto možnosť, vylúčiť sa to nedá. Zatiaľ je však veľmi predčasné sa k tomu vyjadrovať," povedal Danko pre HN. Denník dodáva, že finančnú skupinu Penta vo vlastníctve O3 Investment minulý rok vystriedala cyperská schránková spoločnosť Waylon Trading Limited. DFNsP odôvodňuje predaj efektívnejším využitím priestorov v poliklinike, aj v nemocničnej časti. "Sťahujeme sa priebežne, niektoré pracoviská sú už presunuté," povedala hovorkyňa DFNsP Dana Kamenická.

Stanovisko DFNsP Bratislava k predaju budovy riaditeľstva

Vedenie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave (DFNsP) zásadne odmieta nepravdivé medializované informácie v súvislosti s predajom budovy riaditeľstva. DFNsP pristúpila k odpredaju prebytočného majetku – budovy riaditeľstva DFNsP. Predaj majetku štátu v správe DFNsP - administratívnej budovy Riaditeľstva DFNsP s pozemkami bol motivovaný racionalizačným opatrením. Začal sa z dôvodu hospodárnosti na základe rozhodnutia o jeho prebytočnosti podľa zákona č. 278/1993 Z .z. o správe majetku štátu. Predaj sa uskutočnil podľa ustanovení zákona č. 278/1993 Z. z. o správe majetku štátu v platnom znení. Ponuka bola zverejnená v dennej tlači i na stránke MF SR v registri prebytočného nehnuteľného majetku štátu. Kúpna zmluva je zverejnená na stránke Úradu vlády v CRZ .

Odpredajom sme získali finančné prostriedky v sume 1,400.000 eur bez DPH a zároveň môžeme ušetriť ďalšie na prevádzkových nákladoch. Administratíva sa presťahuje do iných priestorov v správe DFNsP. Efektívnejšie využijeme priestory v poliklinike a v skladových priestoroch nemocničnej časti. Predaj budovy riaditeľstva žiadnym spôsobom neobmedzí kapacitu lôžkovej časti nemocnice. DFNsP v Bratislave má dostatočné kapacity na hospitalizáciu a liečbu detských pacientov, nedokáže však vždy vyjsť v ústrety všetkým rodičom, ktorí prejavia záujem sprevádzať svoje dieťa počas hospitalizácie. Súčasná platná legislatíva stanovuje oddeleniam, ktoré poskytujú ústavnú starostlivosť pre deti povinnosť zabezpečiť 25 % lôžok pre ubytovanie sprevádzajúcej osoby z celkového počtu lôžok pre deti. DFNsP v Bratislave poskytuje ubytovanie pre sprevádzajúce osoby nad rámec zákona.

Do dnešného dňa Detskú fakultnú nemocnicu s poliklinikou v Bratislave nikto oficiálne neinformoval o zámere presunúť detské oddelenia UNB do DFNsP a nepožiadal o vypracovanie analýzy alebo posúdenia priestorových kapacít v súvislosti s týmto zámerom. Odmietame medializovanú informáciu, že pre priestorové problémy sa tento plán neuskutočnil. DFNsP je pripravená o tomto zámere viesť s kompetentnými rozhovory. Takto podané neúplné skresľujúce informácie poškodzujú dobré meno Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: