Prezidentom globálneho zdravotného programu GF bol menovaný Trevor Mundel

The Bill & Melinda Gates Foundation dnes oznámila, že Dr. Trevor Mundel bol menovaný za prezidenta globálneho zdravotného programu tejto nadácie. Mundel, ktorý je v súčasnosti globálnym riaditeľom vývoja spoločnosti Novartis Pharma AG a sídli vo švajčiarskom Bazileji, začne pracovať v tejto nadácii od 21. decembra.

"Sme veľmi radi, že D. Mundel súhlasil s tým, že povedie náš svetový zdravotnícky program, povedal Bill Gates, spolupredseda nadácie. „Prináša úžasné vedecké a medicínske odporúčania z laboratória aj z kliniky. Tešíme sa na spoluprácu s ním, aby sme zlepšili zdravie obyvateľstva v najchudobnejších krajinách sveta". "Dr. Mundel je pre našu celosvetovú prácu výborná voľba," povedala Melinda French Gates, spolupredsedníčka nadácie. "Je vášnivo oddaný vede a pracoval mnohé roky s mnohými partnermi na zlepšení zdravia ľudí na celom svete".

"Po hľadaní na celom svete začalo byť jasné, že hlboké porozumenie zložitých problémov, výziev a príležitostí na zlepšenie celosvetového zdravia, robia z Dr. Mundela prvú voľbu pre nás," povedal Jeff Raikes, výkonný riaditeľ nadácie. "Pod jeho vedením budeme pokračovať a stavať na výsledkoch našej práce s našimi partnermi, aby sme dodali existujúce vakcíny, liečivá a ďalšie nástroje a vytvorili nové".

Dr. Mundel v jeho novej funkcii povedie úsilie nadácie na vývoj a dodávku liečiv, vakcín a ďalších nástrojov určených na boj proti ochoreniam ktoré sa vyskytujú v rozvojovom svete, ako HIV/AIDS, tuberkulóza a malária a priviedli svet bližšie k likvidácii detskej obrny. Bude dozerať na celosvetové portfólio grantov na zabezpečenie zdravia, čo doteraz zahŕňa 14,7 miliardy dolárov.

"Teším sa na to, že sa pripojím k pracovníkom a prispievateľom grantov Gates Foundation v ich práci na riešenie niektorých z najťažších a najdôležitejších problémov v oblasti celosvetového zdravia," povedal Mundel. "Je to pre mňa veľká česť, že sa môžem pripojiť k Bilovi a Melinde v ich poslaní". Mundel je vedúcim členom exekutívy a vedcom v spoločnosti Novartis od roku 2003 a jeho poslednou funkciou bol riaditeľ vývoja. Predtým pôsobil ako riaditeľ s pôsobnosťou pre celý svet v odvetví imunológie a infekčných ochorení, riaditeľ s pôsobnosťou pre celý svet v odvetví pre vedecký vývoj a riaditeľ výskumného klinického vývoja. V spoločnosti Novartis dozeral na 140 klinických projektov s rozpočtom 3 miliardy USD a viac ako 7500 zamestnancov. Je tiež členom rád Genomic Institute of the Novartis Research Foundation a the Novartis Venture Fund.

Pred pôsobením v spoločnosti Novartis zastával Mudnel vedúce posty v spoločnostiach Alkermes, Inc., Pfizer a Parke-Davis.

Mundel získal bakalársky a magisterský titul na University of the Witwatersrand v Johannesburgu v Juhoafrickej republike. Študoval tiež matematiku, logiku a filozofiu na Balliol College, University of Oxford ako štipendista Rhodes, a získal titul Ph.D. z matematiky na University of Chicago. Tiež absolvoval pôsobenie na oddelení neurológie v nemocniciach University of Chicago.

O Nadácii Bill & Melinda Gates Foundation

Bill & Melinda Gates Foundation pracuje na základe presvedčenia, že každý život je rovnako cenný a pomáha všetkým ľudom viesť zdravý a produktívny život. V rozvojových krajinách sa zameriava na zlepšovanie zdravia ľudí a dáva im možnosť, aby sa sami dostali z biedy a extrémnej chudoby. V Spojených Štátoch sa snaží zabezpečiť aby všetci ľudia, osobitne tí, ktorí majú najmenšie zdroje, mali prístup k príležitostiam, ktoré potrebujú na to aby uspeli v škole a v živote. Nadáciu so sídlom v meste Seattle, v americkom štáte Washington, vedie výkonný riaditeľ Jeff Raikes a spolupredseda William H. Gates Sr., pod vedením Billa a Melindy Gates a Warrena Buffetta.

Súvisiace informácie

Global Health Program

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: