Imunitný systém a probiotiká

Imunitný systém a probiotiká
Zdroj: bigstockphoto.com

Probiotické kultúry sú telu vlastné kmene mikroorganizmov (najmä laktobacily, bifidobaktérie, prípadne ďalšie druhy mliečnych baktérií, ale aj niektoré huby), ktoré sa za normálnych okolností vyskytujú v tráviacom trakte človeka.

Ochrana imunity

Probiotiká majú dôležitú úlohu pri ochrane ľudského zdravia, posilňovaní obranyschopnosti organizmu a tiež pri udržiavaní normálnej funkcie žalúdka aj čriev. Ich najväčšie množstvo sa nachádza v hrubom čreve, kde vytvárajú akési špecifické zoskupenie – takzvanú bakteriálnu črevnú mikroflóru, ktorá (keď je udržiavaná zdravá a nenarušená)podporuje správne spracovanie a trávenie požitej potravy. Tým sa zvyšuje využiteľnosť životne dôležitých minerálov a stopových prvkov prijímaných stravou, ako aj samostatná tvorba niektorých vitamínov. Okrem správne zloženej výživy môžeme probiotiká kultivovane prijímať aj v podobe overených potravinových doplnkov. Súčasný civilizačný rozmach, súvisiaci s veľmi častou konzumáciou nekvalitných potravín, však nie celkom praje udržovaniu vnútornej stability nášho črevného ekosystému, ktorý je miestom najväčšieho rozsahu konfrontácie imunitného systému s rizikovými zložkami výživy. To negatívne ovplyvňuje nielen pochody trávenia, ale aj účinnú efektivitu vstrebávaných látok. Oslabuje sa imunita, ktorá vo vysokej miere závisí od množstva a kvality probiotických kultúr. Každý probiotický mikroorganizmus disponuje odlišným vplyvom na imunitné mechanizmy svojho hostiteľa. Preto je dôležitá ich nerušená komplexná spolupráca, vyúsťujúca do kompletnej ochrany pred škodlivinami.

Posilnenie imunity

Vedci vykonali viacero výskumov imunitnej kondície organizmu v súvislosti s výskytom probiotík a vo vzťahu k alergickým ochoreniam aj  precitlivelosti na jednotlivé zložky potravín, liekov, ovzdušia a zvieracích jedov (hmyz, hady). Boli preukázené pozitívne účinky dlhodobého užívania probiotických doplnkov výživy na výrazné posilnenie celkovej obranyschopnosti, čo má v množstve prípadov za následok zmiernenie alergických prejavov, ale aj dôslednejšie predchádzanie vzniku alergií u osôb s predispozíciami. Taktiež je overené, že dostatočný príjem probiotík má preventívny účinok najmä v obdobiach prechodného poklesu imunitnej kvality – mesiace september až november, február až apríl.

Počet probiotických kultúr klesá s pribúdajúcim vekom a je potrebné ich dopĺňať. Dôležitý je výber a kombinácia vhodných, klinicky overených probiotických mikroorganizmov, ktoré sú odolné alebo kapsulou chránené pred žalúdočnými a tiež žlčovými kyselinami a enzýmami počas transportu do črevného traktu. Pri výbere je vhodné uprednostňovať tie, ktoré majú definované zloženie, sú upravené do vhodnej liekovej formy a nie je ich potrebné skladovať neustále v chladničke. Preto je vhodné poradiť sa s lekárom – imunológom alebo alergológom.

Autor článku: MUDr. Pavel Malovič, časopis Bedeker zdravia

Dátum zverejnenia: