V Inchebe dnes otvorili tri medzinárodné zdravotnícke výstavy

Na bratislavskom výstavisku Incheba dnes otvorili tri medzinárodné zdravotnícke výstavy. Najnovšie zdravotnícke pomôcky tu počas troch dní predstaví 121 vystavovateľov z Českej republiky, Južnej Kórey, Maďarska, Nemecka, Poľska, Švajčiarska a Slovenska.

Incheba sa tak stane miestom stretnutia zubných lekárov, sestier, laborantov či dentálnych hygienikov, ktorí v rámci Slovenských dentálnych dní predvedú najnovšie technológie v oblasti starostlivosti o chrup. "Mať zdravý chrup dnes vôbec nie je samozrejmosťou. Nesprávne stravovacie návyky a životospráva spôsobujú, že medzi mladými ľuďmi je takmer nemožné nájsť niekoho, kto by nemal skúsenosti s ošetrením zubného kazu," uviedla hovorkyňa Incheby Martina Sekulová. Do sprievodného programu preto organizátori zaradili Svetový deň ústneho zdravia, počas ktorého budú študenti zubného lekárstva učiť deti, ako si správne čistiť zuby. "Novinky z oblasti pracovných postupov a technológií ošetrenia pacientov predvedie Live Show, počas ktorej budú na mieste prevedené reálne zákroky," dodala Sekulová. Zubní lekári sa zas stretnú na Medzinárodnom stomatologickom kongrese.

Ďalšie dve výstavy Slovmedica a Non-Handicap predstavia návštevníkom najnovšie prístroje používané v nemocniciach. Zdravotne postihnutí tu môžu nájsť rôzne špecializované predmety. Novinkou tohtoročnej výstavy je uvedenie projektu Staviame spolu mosty, ktorý podporuje handicapovaných umelcov. "Diela z oblasti sochárstva, grafiky, maľby, zdobenia hodvábu, tvorby umeleckých šperkov a dreva od dvadsiatky šikovných ľudí so zdravotným postihnutím sa rodili pod vedením známych slovenských umelcov niekoľko mesiacov," informuje Sekulová. Vernisáž týchto diel sa uskutoční dnes o 17.00 h.

Zdravotnícke výstavy si verejnosť môže prísť pozrieť 22. a 23. septembra od 9.00 h do 18.00 a v posledný deň výstavy – 24. septembra od 9.00 do 13.00 h.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: