Zdravotnícke výstavy sa tešili záujmu odborníkov aj verejnosti

Zdravotnícke výstavy Slovenské dentálne dni, Slovmedica a Non - Handicap, ktoré sa od 22. do 24. septembra konali v bratislavskom areáli Incheba Expo, sa tešili záujmu odborníkov aj verejnosti.

Prezentovalo sa na nich 121 vystavovateľov z Českej republiky, Južnej Kórey, Maďarska, Nemecka, Poľska, Švajčiarska a Slovenska. Predstavili najnovšie zdravotnícke pomôcky a vylepšenia na ploche 6200 metrov štvorcových. TASR o tom informovala hovorkyňa Incheby Martina Sekulová. Slovenská komora zubných lekárov v spolupráci so Slovenskou stomatologickou spoločnosťou usporiadali medzinárodný stomatologický kongres, ktorý bol prvýkrát zaradený do programu Svetovej dentálnej federácie.

Pozitívny ohlas vyvolalo sprievodné podujatie určené najmenším, ktoré sa konalo pri príležitosti Svetového dňa ústneho zdravia. Deti sa za asistencie študentov zubného lekárstva učili, ako si správne čistiť zuby, či prečo sa nebáť návštevy zubára. Premiéru mal projekt Staviame spolu mosty, ktorý podporil handicapovaných umelcov v rozvíjaní ich talentu. Program výstavy Slovmedica zavŕšil snem Slovenskej lekárskej komory.

V budúcom roku sa Slovenské dentálne dni, Slovmedica a Non Handicap budú konať 27. až 29. septembra.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: