Predseda ŽSK odmieta transformáciu nemocníc na akciové spoločnosti

Predseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Juraj Blanár zásadne odmieta formu transformácie nemocníc na akciové spoločnosti, ako ju odsúhlasila vláda Ivety Radičovej. Preto považuje za zavádzajúce slová podpredsedu Národnej rady (NR) SR Pavla Hrušovského, ktoré odzneli v nedeľňajšej relácii O 5 minút 12 v STV. Informoval o tom vo vyhlásení, ktoré dnes poskytol médiám.

"ŽSK dával priam za príklad transformácie nemocníc na akciové spoločnosti. ŽSK je zákonom nútený transformovať nemocnice rovnako ako štát. Keďže s tým nesúhlasím, na májovej schôdzi parlamentu som predkladal novelizáciu zákona o oddialení transformácie, pokiaľ nebude vyriešené transparentné financovanie nemocníc. Toto nepodporil ani pán Hrušovský, a ani ostatní poslanci za KDH. Keďže sme zo zákona povinní nemocnice transformovať, ŽSK urobil model, ktorý ochráni majetok nemocníc pred exekúciami alebo záujmami finančných skupín," uviedol Blanár.

Podpredseda NR SR Pavol Hrušovský v relácii STV O 5 minút 12 v diskusii s predsedom Smeru-SD Robertom Ficom uviedol ako pozitívny príklad transformácie nemocníc na akciové spoločnosti aj nemocnicu žilinského vyššieho územného celku (VÚC). "Nominant Smeru, predseda Žilinského samosprávneho kraja, transformoval nemocnicu, ktorá je nemocnicou žilinského VÚC na akciovú spoločnosť a funguje lepšie," povedal Hrušovský v STV.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: