Penta vstupuje do regionálnej nemocničnej starostlivosti

Penta, stredoeurópska investičná skupina, kúpila obchodný podiel v spoločnosti Estate Consult, ktorá je 100-% vlastníkom spoločnosti Svet zdravia. Tá je prevádzkovateľom desiatich nemocníc v mestách Humenné, Svidník, Spišská Nová Ves, Rožňava, Trebišov, Michalovce, Partizánske a Vranov nad Topľou s detašovanými pracoviskami v Medzilaborciach a v Stropkove. Výška transakcie nebude zverejnená a jej ukončenie podlieha súhlasu Protimonopolného úradu SR.

"Desať rokov skúseností v slovenskom zdravotníctve nás utvrdzuje v tom, že regionálne nemocnice dokážu fungovať efektívnejšie a prinášať kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť. A to za podmienok, ktoré budú lepšie pre pacientov, ale aj personál," povedal Eduard Maták, partner investičnej skupiny Penta, ktorý zastrešuje všetky jej investície v zdravotníctve.

Vlaňajšok ukončili spomínané nemocnice so stratou 2,66 milióna eur, za 1. polrok tohto roka dosiahli stratu 1,02 milióna eur. Pritom celkové záväzky celej skupiny nemocníc boli k 30. júnu tohto roka vo výške 18,5 milióna eur. Tržby nemocníc spolu za 1. polrok tohto roka dosiahli 42,1 milióna eur. Penta je stredoeurópska investičná skupina založená v roku 1994. Pôsobí v sektoroch private equity a v realitnom developmente. V oblasti private equity spravuje jediný fond svojich piatich partnerov, akcionárov spoločnosti. Jej portfóliové spoločnosti zamestnávajú viac než 25.000 pracovníkov a konsolidované tržby skupiny dosiahli v roku 2009 výšku 2,2 miliardy eur. Penta investuje predovšetkým do oblasti energetiky, retailu, zdravotníctva, leteckej výroby, strojárstva, privátneho bankovníctva a zábavného priemyslu.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: