Miesto kožného oddelenia majú v nemocnici v Krompachoch denný stacionár

Nemocnica Krompachy, spol. s.r.o. otvorila stacionár pre kožné a pohlavné choroby. Andrea Beňová, hovorkyňa spoločnosti Agel, ktorá nemocnicu prevádzkuje, informovala, že denný stacionár je umiestnený v pavilóne C na prízemí a disponuje 10 lôžkami pre pacientov s rôznymi dermatózami, ktorí si vyžadujú adekvátnu a efektívnu liečbu.

"V dennom stacionári máme zriadené priestory na laboratórne odbery, testovanie pacientov, mikroskopické vyšetrovanie biologického materiálu," doplnila Beňová. Okrem toho sa tu nachádza aj pracovisko na fyzikálnu terapiu s celotelovou UVA kabínou, prístrojom na fototerapiu, elektrický kauter na drobné chirurgické zákroky a biolampa. Osobitná miestnosť je vyhradená na lymfodrenáž a lekársku kozmetiku.

Na oddelení pracujú dvaja lekári a tri zdravotné sestry, organizačne chod stacionára zabezpečuje vedúci lekár a vrchná sestra zodpovedá za prevádzku. V ambulantnej časti pracujú dvaja lekári, ktorí rozhodnú o forme poskytovanej starostlivosti. "Denný stacionár pre kožné a pohlavné choroby vznikol z nutnosti a potreby poskytovať dermatovenerologické služby pacientom s danými diagnózami v našom regióne," zdôvodnila Beňová.

S budovaním stacionára sa začalo 1. júla tohto roku, čiže po tom, čo bolo zrušené kožné oddelenie. To poskytovalo zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť okresu Spišská Nová Ves s 30 lôžkami. "Prevalencia dermatóz v tomto regióne, dostupnosť nášho oddelenia, kvalifikovaný personál a záujem pacientov nás viedol k vytvoreniu nového typu poskytovania dermatovenerologických služieb cestou denného stacionára, ktorý čiastočne nahrádza ústavnú starostlivosť," dodala Beňová. Do vytvorenia stacionára spoločnosť investovala cca 5500 eur.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: